نگاهی به عادت های صبحگاهی ۸ چهره مشهور و موفق دنیا

نگاهی به عادت های صبحگاهی ۸ چهره مشهور و موفق دنیا

اغلب چهره های موفق دنیا ویژگی های مشترکی دارند. برای مثال، همه ی آن ها اتفاق نظر دارند که اولین کاری که هر روز صبح باید انجام دهید این است که قورباغه تان را قورت دهید! یعنی بهتر است بعد از بیدار شدن از خواب، از بین کارهایی که برای آن روز باید انجام دهید، اول سراغ کارهایی بروید که برایتان سخت تر یا ناخوشایندتر از بقیه هستند. یکی دیگر از وجوه اشتراک برنامه ی روزانه ی چهره های مشهور و موفق این است که چنین افرادی معمولا یک برنامه ی روزانه ی متعادل اما به شدت منظم دارند که به آن ها کمک می کند در هر دو بعد زندگی کاری و شخصی خود موفق باشند. در ادامه به عادت های صبحگاهی ۸ چهره ی مشهور دنیا می پردازیم.

۱- استیو جابز، مدیرعامل فقید شرکت اپل: رؤیاهایت را به خودت یادآوری کن

عادت صبحگاهی چهره های مشهور

جابز در جریان سخنرانی ای که در مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه استنفورد داشت بیان کرد که او هر روز صبح جلوی آینه می ایستاد و یک سؤال تکراری را از خودش می پرسید: «اگه امروز آخرین روز زندگیم باشه، بازم میخوام که کارهایی که امروز قصد انجام شون رو دارم رو انجام بدم؟» اگر چندین و چند روز متوالی جواب او به این سؤال منفی بود، جابز مطمئن می شد که باید تغییری در زندگی خود ایجاد کند.

این شکل از ارزیابی مجدد و هر روزه ی کار و خواسته های خود، به جابز کمک می کرد بدون آنکه خود واقعی اش را از یاد ببرد، بتواند رؤیاهایش را دنبال کند.

۲- جنیفر آنیستون، بازیگر سینما: زود از خواب بیدار شو

شاید شنیده باشید که موفق ترین افراد دنیا سحرخیز هستند. جنیفر آنیستون هم از این قاعده مستثنی نیست. آنیستون در روزهای کاری اش، صبح ها ساعت ۴/۳۰ از خواب بیدار می شود و فوراً برنامه ی صبحگاهی اش را شروع می کند.

شستشوی صورت با مواد شوینده، خوردن آب داغ و لیموترش و بعد انجام ۲۰ دقیقه مدیتیشن، بخشی از برنامه ی صبحگاهی جنیفر آنیستون هستند. سحرخیزی به او این امکان را می دهد که روز خود را زودتر شروع کند و قبل از آنکه سر کارش حاضر شود وقت مفیدی را به خودش اختصاص دهد.

۳- مارک زاکربرگ، مدیرعامل شبکه ی اجتماعی فیسبوک: انتخاب هایت را محدود کن

درست است که احتمالا بعضی از ما ترجیح می دهیم برای هر چیزی انتخاب های متعددی داشته باشیم، اما صبح ها وقتی عجله دارید، اگر وقت باارزش تان را برای تصمیم در مورد لباس و صبحانه تان تلف کنید، این مسأله ممکن است تمام روزتان را خراب کند. به همین دلیل است که افراد ثروتمند و موفق تصمیم می گیرند انتخاب های روزانه ی خود را محدود کنند.

یکی از بهترین نمونه های این مسأله، مارک زاکربرگ است که اذعان کرده حدود ۲۰ تیشرت خاکستری هم شکل در کمد لباس هایش دارد. این محدود شدن انتخاب ها به او کمک می کند دچار خستگی ناشی از تصمیم گیری نشود و تمام حواسش را به کارش معطوف کند.

۴- جسیکا آلبا، بازیگر سینما: با دوستانت ورزش کن

همه ی افراد موفق دنیا به اهمیت ورزش واقفند. اگر صبح ها ورزش نمی کنید، به احتمال زیاد عصرها هم ورزش نمی کنید چون بعد از یک روز طولانی دیگر خسته هستید. از طرفی، خیلی سخت است که صبح ها برای ورزش کردن کمی زودتر بیدار شوید، چون می دانید که می توانید همان زمان اندک را در رختخواب گرم و نرم تان بخوابید.

جسیکا آلبا برای این مسأله راه حلی پیدا کرده است. او از دوستانش که با او ورزش می کنند کمک می گیرد که بتواند صبح ها زودتر از خواب بیدار شود و ورزش کند. آلبا اذعان کرده که علاقه ی خاصی به ورزش کردن ندارد، اما این کار به او کمک می کند از اضطراب هایش کم کند و دوستانش همیشه به او انگیزه می دهند که به همراه یکدیگر یوگا کار کنند یا در کلاس های ورزشی شرکت کنند.

۵- ریچارد برانسون، مدیر گروه ورجین: با خانواده ات وقت بگذران

ریچارد برانسون تنها عضو سحرخیز خانواده ی خود نیست. تفاوتی ندارد چه برنامه ای برای روز پیش رویش داشته باشد، برانسون هر روز صبح حدود ساعت ۵ از خواب بیدار می شود، ورزش می کند و صبحانه می خورد. با این حال، مهم ترین قسمت برنامه ی صبحگاهی او، وقت گذراندن با خانواده اش است.

برانسون می گوید که وقت گذراندن با خانواده باعث می شود او قبل از رفتن به سر کار، به ذهنش چارچوب دهد. علاوه بر این، برخی تحقیقات نشان می دهد این کار از اضطراب کم می کند، سلامتی را بهبود می بخشد و طول عمر را زیاد می کند.

۶- کیت هادسون، بازیگر سینما: صورتت را در یک کاسه آب و یخ فرو ببر

کیت هادسون معمولا صبح ها به کمک یک کاسه آب و یخ از خواب بیدار می شود. او این کار را از میکاپ آرتیستی یاد گرفته که با او کار می کند و او هم صبح ها این کار را انجام می دهد.

هادسون برای این کار، یک کاسه را پر از یخ و مقدار کمی آب می کند. بعد صورتش را درون کاسه فرو می برد و تا جایی که می تواند صبر می کند. این حمام یخ، او را خیلی سریع کاملا بیدار می کند و علاوه بر این، پوست صورتش را صاف و درخشان می کند.

۷- باراک اوباما، رئیس جمهور سابق امریکا: قهوه نخور

باراک اوباما شاید در دنیای مدرن از نظر بعضی ها آدم عجیب و غریبی به نظر برسد چون اصلا اهل قهوه خوردن نیست. در عوض، اوباما سعی می کند آب بدنش را حفظ کند و سوخت و ساز آن را تقویت کند. به همین دلیل معمولا چای سبز، آب پرتقال و مقداری زیادی آب می خورد.

اوباما دو اصل مهم را در برنامه ی صبحگاهی اش لحاظ کرده است: همیشه ورزش کن و صبحانه بخور. از قرار معلوم، نخوردن قهوه ی صبحگاهی هیچ تأثیری روی سطح انرژی او ندارد. اوباما به طور متوسط، شب ها ۵ ساعت می خوابد و بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب، ورزش های قدرتی یا هوازی انجام می دهد.

۸- اپرا وینفری، مجری تلویزیونی: مدیتیشن کن

مدیتیشن مزایای زیادی دارد. این کار به کاهش اضطراب کمک می کند، راندمان را بالا می برد، خلاقیت را افزایش می دهد و سلامت عمومی را حفظ می کند. به همین دلیل اپرا وینفری معمولا مدتیشن را در برنامه ی صبحگاهی خود جای می دهد.

وینفری صبح های خود را با ۲۰ دقیقه مدیتیشن نشسته شروع می کند. به گفته ی وینفری، این کار او را سرشار از امید، احساس رضایت و شادی ای عمیق می کند. با این حال، اگر عجله داشته باشد، فقط ۱۰ تا ۱۲ دقیقه مدیتیشن می کند، اما مطابق معمول دو بار در روز این کار را انجام می دهد.

بیشتر بخوانید:

نگاهی به عادت‎های عجیب چهره های مشهور برای خوابیدن

نگاهی به عادت‎های عجیب و غریب نوابغ تاریخ؛ از هیچکاک ترسو تا پیکاسوی هفت تیرکش

منبع: brightside
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

  • کامبیز شهریور ۱۸, ۱۳۹۹

    اوباما که قاتل کلی ادم تو عراقه از سلیبریتی هم انسان فرهیخته در نمیاد چند تا ادم دانشمند میزاشتین ..بعد مگه ما ایرانیا کم ادم موفق داریم کسی که تو ایران موفق باشه با این همه سختی ..زندگیش معنا داره

    • ... اسفند ۲۲, ۱۳۹۹

      یعنی چی از سلبریتی آدم فرهیخته در نمیاد؟؟ این طرز فکر کااملا غلطه. دانشمندا، سلبریتی‌ها و هنرمندان، کارآفرینان و… همه قابل احترامند با این حال دانشمندا نمیان زیاد از سبک رندگیشون بذارن ولی خب آدم خوبه سبک زندگی هنرمندا و سلبریتیارو ببینه، احترام بذاره و درس بگیره. سلبریتی‌ها و کارآفرینان آدمایی هستند که بیشتر به سبک زندگیشون اهمیت میدن و بازم میگم قابل احترامن