نمایشگاه گردشگری تهران را از دست ندهید

گزارش روزیاتو از دوازدهمين نمايشگاه بين المللی گردشگری و صنايع وابسته

نمایشگاه گردشگری تهران را از دست ندهید

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته از تاریخ ۲۳ بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران کار خود را آغاز  کرده و تا روز جمعه مورخ ۲۶ بهمن ادامه خواهد داشت. این نمایشگاه از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر پذیرای دوستداران صنعت گردشگری است.

شعار امسال این دوره از نمایشگاه، «گردشگری و تحول دیجیتال» است.

نمایشگاه بین المللی گردشگری موضوعات مختلفی از جمله معرفی ظرفیت‌های گردشگری ایران، فرهنگ و اقوام ایرانی، صنایع دستی ایران، صنعت هتل‌داری و دفاتر خدمات مسافرتی را پوشش داده است.

نمایشگاه گردشگری تهران را از دست ندهید

از جاذبه‌های نمایشگاه امسال می‌توان به طراحی زیبای غرفه‌ها، لباس‌های محلی غرفه‌داران و رقص‌های محلی اشاره کرد که توسط مردان و پسران جوان انجام می‌شود. زنان محلی نیز در چادرها و کپرهایی که در محوطه برپا هستند به پختن نان و غذاهای محلی مشغولند و بعضا صنایع دستی شهر یا استان خود را به فروش می‌رسانند.

استان‌های مختلف ایران به ۵ دسته تقسیم شده و در ۵ سالن آماده خدمت‌رسانی و ارائه اطلاعات به دوستداران صنعت توریسم هستند. به طور مثال، استان‌های قزوین، زنجان و همدان در یک سالن، استان‌های یزد، اصفهان و کرمان در سالنی دیگر و آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و کردستان نیز در سالنی مجزا غرفه دارند. همان طور که اشاره کردیم علاوه بر ارائه اطلاعات توسط متصدیانی که در غرفه‌ها حضور دارند، شما می‌توانید با آداب و فرهنگ شهرهای مختلف آشنا شوید و از صنایع دستی که در بعضی غرفه‌ها عرضه می‌شوند نیز خرید کنید.

نمایشگاه گردشگری تهران را از دست ندهید

نمایشگاه بین المللی گردشگری از اهمیت بسیار زیادی برخودار است به این خاطر که تمامی فعالان حوزه توریسم از گروه‌های صنعتی و خدماتی گرفته تا آموزشی و هتل‌داران، آژانس‌ها و شرکت‌های خدمات مسافرتی، دهکده‌های توریستی، خطوط هوایی، دریایی، زمینی و ریلی، بانکداری الکترونیکی، ارائه دهندگان تجهیزات سفر نظیر وسایل کمپینگ، چمدان، باربند، چادر، تجهیزات روشنایی ، کاروان و یدک کش و …، خدمات گردشگری الکترونیکی، انواع خودروهای مسافربر (اتوبوس ، میدل باس، ون و …)، صنایع دستی و هنری و فعالان حوزه گردشگری سلامت، گردشگری زیارتی، گردشگری ورزشی، اکو توریسم و طبیعت گردی و همچنین شرکتهای سرمایه‌گذاری، بانک‌ها و بیمه‌ها، بانکداری الکترونیکی و سازمان‌های سیاحتی و گردشگری و نشریات تخصصی در آن شرکت دارند.

نمایشگاه گردشگری تهران را از دست ندهید

این نمایشگاه تا عصر روز جمعه ۲۶ بهمن ماه برپاست و شما می‌توانید از مسیرهای زیر به محل دائمی نمایشگاه‌های تهران واقع در بزرگراه چمران بروید:

نشانی: تهران، بزرگراه چمران

  1. در جنوب غربی: بزرگراه نیایش، خیابان سئول به سمت شمال، جاده اختصاصی نمایشگاه، ورودی اول
  2. در جنوبی: بزرگراه نیایش، خیابان سئول به سمت شمال، انتهای جاده اختصاصی نمایشگاه، روبروی در اصلی باشگاه انقلاب (اگر با ماشین شخصی به نمایشگاه می‌روید از ورودی جنوبی و شمالی استفاده کنید)
  3. در شمالی (ورودی پارکینگ طبقاتی ۱ و ۲): بزرگراه چمران به سمت جنوب، بعد از پمپ بنزین، مسیر کنار گذر، خیابان یمن، خیابان رشید فضل الله
  4. در شمالی: بزرگراه چمران، به سمت چهارراه پارک وی، پل عابر پیاده نمایشگاه بین المللی (این مسیر برای عابران و کسانی که بدون وسیله نقلیه شخصی به نمایشگاه مراجعه می کنند بسیار مناسب است). برای این منظور می توانید از مترو توحید استفاده کنید. پس از خروج از مترو توحید با استفاده از BRT های پایانه جنوب و پایانه افشار خود را در کمتر از ۳۰ دقیقه به نمایشگاه بین المللی تهران برسانید.

در زیر می‌توانید عکس‌های دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته را مشاهده کنید.

نمایشگاه گردشگری تهران را از دست ندهید

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود