روایت «نورگل یشیل‌چای»، هنرپیشه ترک «جن زیبا» از ایران و نصف جهان

روایت «نورگل یشیل‌چای»، هنرپیشه ترک «جن زیبا» از ایران و نصف جهان

نورگل یشیل چای متولد ۲۶ مارچ ۱۹۷۶ میلادی در شهر افیون کاراهیسار در  استان افیون (AFYON) ترکیه است. هنرپیشه سینما و تلویزیون ترکیه که در رشته هنرهای دراماتیک در کنسرواتور دولتی آنادولد دانشگاه ESKISEHIR تحصیل کرده است. پس از دانش آموختگی از این دانشگاه ترکیه، وارد فعالیت های صحنه ای شد و در چند تئاتر ایفای نقش کرد که مهم ترین آن ها نقش اوفلیا در هملت و بلانش دوبیوس در STREETCAR NAMED DESIRE است. نقش آفرینی در سریال های تلویزیونی در ترکیه٬ سبب شهرت نورگل یشیل‌چای شد به گونه ای که در فیلم های بسیاری به عنوان نقش اول، روی پرده نقره ای رفت.

فیلم او به نام  EDGE  OF HEAVEN جایزه بهترین سناریو شصتمین جشنواره فیلم کن فرانسه در سال ۲۰۰۷ را کسب کرد. نورگل یشیل‌چای٬ در سال ۲۰۰۴ میلادی با CEM OZER هنرپیشه مطرح ترک که در فیلمی با او هم بازی بود، ازدواج کرد و ۶ سال بعد از ایشان جدا شد. سم اوزر، پس از نورگل، با پینار دورا، ازدواج کرد و چهارمین ازدواجش را رقم زد. او یک پسر به نام عثمان دارد. فیلم های شاخص وی را می توان عشق و جزا، ماه پیکر و گوزل دانست.

نورگل یشیل‌چای از سال ۱۹۹۸ میلادی تا ۲۰۱۷ در  بیش از ۲۰  فیلم به ایفای نقش پرداخت که آخرین نقش آفرینی وی مربوط به فیلم جن زیبا (BEAUTIFUL JINN) یا به ترکی GUZEL CIN است که به کارگردانی بایرام فضلی و تهیه کنندگی مهرداد فرید در سال ۱۳۹۶ به عنوان محصول مشترک ایران و ترکیه ساخته شد.

داستان این فیلم٬ روایت یدالله است که کارگر تیمارستان بوده و به دلیل از دست دادن همسرش، روزگار تنهایی را سپری می کند. نورگل یشیل‌چای که در فیلم جن زیبا، در نقش دلارام حضور دارد، از یدالله برای دیدن تنها فرزندش درخواست کمک می کند که همین باعث خلق یک درام شورانگیز بین فرهاد خان اصلانی و نورگل سینمای ترکیه می شود.

نورگل یشیل‌چای

پوستر فیلم جن زیبا

این فیلم را فیلمیران توزیع کرده  است و از ۲۴ بهمن  ۹۷ که اکران زمستانی آن آغاز شده است، با استقبال نسبتا خوبی همراه شده و فروش گیشه آن از مرز ۳ میلیارد ریال فراتر رفت. سانسور پخش تیزرهای تبلیغاتی این فیلم در رسانه ملی٬ با انتقاد تهیه کننده فیلم جن زیبا همراه شده است. مهرداد فرید٬ تهیه  کننده فیلم به رسانه ها گفته بود که ممیزان صدا و سیما، از نورگل یشیل چای به عنوان بازیگر سریال های شبکه GEM یاد کرده اند و به این خاطر، از پخش تصویر او خودداری کرده اند.

بازیگر فیلم جن زیبا، در بیش از هشتاد کشور جهان٬ طرفدار داشته و در سریال ها و فیلم های زیادی به سفارش تهیه کنندگانی از برزیل تا چین، ایفای نقش کرده است. قرار است اکران گسترده فیلم جن زیبا از اوایل مارچ ۲۰۱۹ میلادی در سینماهای  ترکیه آغاز شود که احتمالا با حضور نورگل یشیل چای در اکران خصوصی نیز  همراه گردد.

روایت نورگل  یشیل چای  از زندگی  در ایران

اوایل  آبان ماه سال نود و شش بود که او برای حضور در سکانس های  فیلم جن زیبا به ایران آمد. روایت او از ایرانگردی  را می توان در اینستاگرامش جستجو کرد. به خصوص زمانی که به اصفهان رفت و شیفته هنر و زیبایی های نصف جهان ایران شد. او از این که چادر بر سر داشت، به عنوان یک تجربه سخت نام برد که پس از دو هفته به آن عادت کرد. او گفته بود که همکارانش به او می گویند که استایل محجبه او٬ زیبا و جذاب بوده و به همین خاطر، نورگل از مد حجاب (HIJAB FASHION) به عنوان یک زیبایی اسرار آمیز نام برد.

از همه دوستانم درگروه که به شل گیری شخصیت دلارام کمک کردند خیلی تشکر میکنم. همه با هم درپی رویایی زیبا حرکت کردیم. دست همگی درد نکنه. کار کردن با شما عالی بود. از مردم اصفهان به خاطر شعود و مهمان نوازیشون تشکر میکنم.

هنرپیشه ترک «جن زیبا»

سلفی نورگل یشیل چای از اصفهان گردی در پاییز ۹۶

لوکیشن بخشی از فیلم جن زیبا در نصف جهان بوده و او فرصتی پیدا کرد تا در اصفهان گردی٬ با سبک زندگی و هنر مردمان نصف جهان آشنا شود. او، مهمان نوازی ایرانیان را ستود. نورگل یشیل‌چای٬ سه شنبه ۲۷ آذر ماه ۹۷ به ایران آمد و از تهران٬ راهی تبریز (دیار اولین های ایران) شد. او در مراسم افتتاحیه وفرش قرمز فیلم جن زیبا که در  برج میلاد برگزار شد، شرکت کرد.

اینستاگرام نورگل یشیل‌چای

سکانسی از بازی او در نقش Kösem Sultan در سریال ماه پیکر در نقش در فصل دوم به جای برن سات در نقش میانسالی ماه پیکر بازی کرده است که در شبکه FOX ترکیه پخش می شود

نورگل یشیل‌چای٬ قریب به ۱ هزار عکس از سبک زندگی و سلفی ها و ایرانگردی و جهانگردی هایش در اینستاگرام به اشتراک گذاشته و قریب به ۱.۸ میلیون فالور دارد. نقش آفرینی در این فیلم ایرانی سبب شده تا کاربران ایرانی نیز به ستایش نقش آفرینی او در جن زیبا بپردازند. صفحه اینستاگرام نورگل یشیل‌چای را در این نشانی دنبال  کنید.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود