دایانا یا ویکتوریا؟ اسم فرزند «شاهزاده هری» و «مگان مارکل» چه خواهد بود؟

دایانا یا ویکتوریا؟ اسم فرزند «شاهزاده هری» و «مگان مارکل» چه خواهد بود؟

بهار در بریتانیا فرا رسیده و در آشوبی که بر سر برگزیت ایجاد شده و مهلت دولت این کشور برای تصمیم گرفتن در این مورد به ساعات پایانی خود رسیده (در هنگام نوشتن این مطلب)، یک لحظه شمالی دیگر نیز در اوج هیجان خود قرار دارد. هر روز ممکن است که دوک و دوشس ساسکس در بریتانیا برای اولین بار صاحب فرزند شوند. از اکتبر گذشته و زمانی که شاهزاده هری و مگان مارکل اعلام کردند که فرزندشان در بهار ۲۰۱۹ به دنیا خواهد آمد هیجان در مورد جنسیت این نوزاد در اوج خود بوده و هر لحظه نیز بر شدت آن افزوده می شود. اگر چه تاریخ دقیق زایمان مگان مارکل هنوز یک راز باقی مانده، اما گفته می شود که مگان در ماه ژانویه به برخی از نزدیکان خود در یک مهمانی سلطنتی گفته که تاریخ وضع حمل او در انتهای ماه آوریل یا اوایل ماه می (اوایل یا اواسط اردیبهشت) خواهد بود. اکنون که مگان مارکل در سه ماهه سوم بارداری خود قرار دارد گمانه زنی ها در مورد جنسیت و نام فرزند او به اوج حساسیت خود رسیده است.

چرا نام شاهزاده بعدی مهم است؟

شاهزاده هری و مگان مارکل

مانند هر پدر و مادر دیگری، مگان و هری نیز بدون شک مدت هاست که به نام های مختلف فکر کرده و شاید هم تاکنون بر سر اسم یا اسامی نهایی به توافق رسیده باشند. هیچ قانون سلطنتی برای محدودیت نام گذاری نوزادان خانواده سلطنتی وجود ندارد اما اعضای جدید خانواده معمولاً به احترام افراد درگذشته خانواده و نیاکانشان نامگذاری می شوند. بسیاری بر این باورند که نام های دایانا (نام مادر شاهزاده هری) و ویکتوریا (مادربزرگ ارشد شاهزاده هری) محتمل ترین اسامی برای نوزاد دختر بوده و نام های آرتور ادوارد نیز پرطرفدارترین اسامی در میان فرزندان مذکر خانواده سلطنتی بریتانیا بوده اند و البته فیلیپ که پدربزرگ هری است.

شاهزاده هری و مگان مارکل

وندی بازبری اسکات، سخنگوی کمپانی آموزش رفتاری Debrett در این باره می گوید: «به احتمال فراوان آن ها در اسم میانی فرزند ادای احترامی به پدران و مادران خود خود خواهند داشت. اگر فرزند دختر باشد، الیزابت یک اسم محبوب برای اسم میانی بوده و بسیار دوست داشتنی است اگر اسم مادر دوشس برای اسم میانی انتخاب شود. برای فرزند پسر نیز اسامی آرتور، جورج، آلبرت، دیویید و چارلز محبوب ترین ها در میان اعضای ارشد خاندان سلطنتی هستند». همچنین انتظار داریم که بچه ساسکس (بچه شاهزاده هری و مگان مارکل) چندین نام دیگر نیز داشته باشد. ملکه الیزابت دوم ۴ نام برای هر یک از ۴ فرزندش در نظر گرفت. برای مثال اسم کامل پرنس چارلز که ولیعهد او به شمار می آید، چارلز فیلیپ آرتور جورج است. در این بین، اسم کامل شاهزاده هری نیز هنری چارلز آلبرت دیوید است. ویلیام، برادر هری، نیز که عنوان دوک کمبریج را دارد این سنت را با انتخاب اسامی مختلف برای سه فرزندش ادامه داده است.

بیشتر بخوانید: عروس خاندان سلطنتی بریتانیا در دوران بارداری چه قوانینی را باید رعایت کند؟

آیا بچه ساسکس پرنس یا پرنسس خواهد شد؟

شاهزاده هری و مگان مارکل
نمودار درختی ترتیب کسانی که در صف تاج و تخت بریتانیا قرار دارند

بچه ساسکس  به هفتمین نفر در صف رسیدن به تاج و تخت سلطنتی تبدیل خواهد شد اما این موضوع به صورت اتوماتیک نمی تواند تازه وارد خاندان سلطنتی را پرنس یا پرنسس سازد. شاه جورج پنجم که پدربزرگ ارشد شاهزاده هری بوده، استفاده از عنوان پرنس و پرنسس (شاهزاده و شاهدخت) را برای اعضای ارشد خاصی از خانواده فامیلی محدود کرده است. با این وجود ملکه می تواند این قانون را نقض کند، همان کاری که وی در مورد فرزندان کوچکتر شاهزاده ویلیام و کاترین، پرنسس شارلوت و پرنس لوییس کرده است.

شاهزاده هری و مگان مارکل

بازبری اسکات تصریح می کند: «اگر ملکه قانون Letters Patent را در سال ۲۰۱۲ ابلاغ نکرده بود، پرنسس شارلوت و پرنس لوییس اکنون تنها با لقب فرزندان دوک شناخته می شدند. قانون تصویبی سال ۲۰۱۲ منعکس کننده تغییرات متعاقبی بود که در قانون سلطنتی جانشینان ایجاد می شد که در سال ۲۰۱۳ به سیستم ارشدیت افراد مذکر پایان داد و بدین معنا بود که پرنسس شارلوت جایگاه خود در صف جانشینان را پس از تولد برادر کوچکترش نیز حفظ خواهد کرد». اسکات می گوید که اگر فرزند مگان و هری پسر باشد به احتمال فراوان از دومین عنوان اشرافی پدرش یعنی «ارل دمبارتون» استفاده خواهد کرد و اگر دختر باشد نیز با عنوان لیدی (اسم اول) ساسکس از او یاد می شود. شاید هم هری و مارکل تصمیم بگیرند که تمامی عناوین را منتقل کنند، همان کاری که زارا فیلیپس، نوه دختری ملکه الیزابت با دخترانش مایا گریس و لنا الیزابت انجام داد.

چه موقع اسم انتخابی برای بچه ساسکس مشخص خواهد شد؟

شاهزاده هری و مگان مارکل

به طور سنتی، اولین کسی که از تولد فرزند جدید خاندان سلطنتی مطلع می شود ملکه یا پادشاه است. علاوه بر ملکه الیزابت دوم، ترزا می به عنوان نخست وزیر بریتانیا و روسای دولت های هر یک از کشورهای مشترک المنافع نیز در کنار دیگر افراد خاندان سلطنتی و خانواده مگان مارکل در جریان تولد قرار خواهند گرفت. اگر زایمان مگان مارکل در شب رخ دهد، به احتمال فراوان خدمتکاران از بیدار کردن دیگر اعضای خاندان سلطنتی خودداری کرده و خبر تولد فرزند نورسیده تا صبح روز بعد مخفی نگه داشته خواهد شد. همچنین به نظر بازبری اسکات، اسم نوزاد وقتی که کاخ باکینگهام تصمیم به اعلام آن بگیرد به صورت عمومی منتشر خواهد شد. اوی در این باره می گوید: «به طور سنتی اعلام رسمی تولد روی سه پایه هایی که در دورن دروازه های کاخ باکینگهام قرار می گیرند صورت خواهد گرفت اما امروزه از رسانه های اجتماعی نیز برای این کار استفاده می شود».

بیشتر بخوانید: شاهزاده هری و مگان مارکل پس از ازدواج چگونه پول در می آورند؟

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود