۵ معمای چالش برانگیز برای افراد تیزبین

۵ معمای چالش برانگیز برای افراد تیزبین

افراد تیزبین در زندگی خود به همه چیز با دقت تمام توجه می‌کنند. آنها مواردی را می‌بینند که افراد دیگر به راحتی و حتی گاهاً به سختی نیز نمی‌توانند آنها دیده یا متوجهشان شوند.

بعضی از دزدان دریایی معتقد بودند که گوشواره‌ها تاثیر مثبتی روی حس بینایی دارند. اما آیا در حل معماهای بصری که در اینجا ما برایتان مطرح می‌کنیم هم این موارد کمکی خواهند کرد؟ دقیقاً نمی‌شود در این خصوص اظهار نظر مطلقی انجام داد.

راه‌های بهبود عملکرد مغز

اگر در منابع مختلف به دنبال راه‌های مختلف تقویت مغز و ذهن بگردید با انواع مختلفی ازمطالب برخواهید خورد. بعضی از مطالب شما را تشویق به رعایت رژیم غذایی مناسب کرده و مثلاً به شما پیشنهاد خواهند داد که از خوردن مواد غذایی مانند قند و شکر، نوشابه و … که فرآیندهای ذهنی شما را کند کرده و شما را کسل و خسته می‌کنند، پرهیز کنید. یا اینکه به شما پیشنهاد خوردن مواد غذایی که اسید چرب امگا ۳ در خود دارند مثل گردو و ماهی سالمون، لوبیا قرمز، اسفناج، دانه‌های سویا را می‌دهند باعث افزایش جریان خون شده و عملکرد انتقال‌دهنده‌های عصبی را بهبود می‌دهند که این امر نیز باعث ارتقای عملکرد مغز خواهد بود.

بعضی دیگر به شما پیشنهاداتی می‌دهند که بیشتر به رفتار و عادات شما مرتبط هستند. مثلاً اینکه برای ذهن خود سرگرمی ایجاد نمایید، زیاد نفس عمیق بکشید، استراحت کافی داشته باشید، استرس را از خود دور کنید و همیشه سعی کنید که شاد بوده و زیاد بخندید.

 

افراد تیزبین! مغز خود را به چالش بکشید

همه مواردی که در پاراگراف قبلی برای تقویت مغز گفته شد،  بسیار عالی هستند و کمک زیادی به بهبود عملکرد مغز شما خواهند کرد. یکی دگر از روش‌ها هم انجام تمرین‌های مناسب و ایجاد چالش‌های ذهنی است که ما در اینجا نمونه‌ای از آن را برای شما مطرح خواهیم کرد.ما امروز در روزیاتو به شما پیشنهاد می‌کنیم تمرکز کرده و سعی کنید در حل ۵ معمای زیر که به توجه و تیزبینی نیاز دارد، به بیشترین تعداد پاسخ های سریع برسید.

چالش اول: این کلید مال کدام در است؟

چالش دوم: سایه پاپانوئل را پیدا کنید.

چالش سوم: در تصویر چه چیزی یا چه کسی را می‌بینید؟

 

چالش چهارم: کدام مربع باید در جای علامت سوال قرار بگیرد؟

 

چالش پنجم: شی غیر مرتبط را در تصویر پیدا کنید.

 

حالا وقت این است که جواب‌های زیر را با جواب‌های خودتان مقایسه کرده و نمره خود را حساب کنید.

پاسخ چالش اول

پاسخ چالش دوم

پاسخ چالش سوم: آیا توانستید عکس سگ را در شکل پیدا کنید؟

پاسخ چالش چهارم: مربعی که در زیر آن حرف “E” نوشته شده، پاسخ صحیح است.

 

پاسخ چالش پنجم

بدون نظر

ورود