جزییات دریافت وام ۱۲ میلیون تومانی کرونا از اول خرداد ۹۹

جزییات دریافت وام ۱۲ میلیون تومانی کرونا از اول خرداد ۹۹

وام ۱۲ میلیون تومانی به مشاغل آسیب دیده از بیماری کرونا از امروز اول خرداد ۹۹ پرداخت می شود. این وام صرفا به مشمولانی که فعالیت آن ها در گروه مشاغل آسیب دیده از کرونا باشد، با رعایت شرایط عمومی و اختصاصی پرداخت می شود.

کارفرمایان و مشاغل آسیب دیده از کرونا برای دریافت وام ۱۲ میلیون توکانی، بایستی در صورتی که پیامک دریافت تسهیلات بنگاه های آسیب دیده از کرونا را دریافت کردند، به سامانه kara.mcls.gov.ir رفته و ثبت نام را تکمیل کنند. بابت هر کارگر، ۱۲ میلیون تومان تسهیلات دولتی اعطا می شود.

این تسهیلات صرفا به ۱۳ رشته شغلی که مشمول دریافت تسهیلات کرونایی هستند تعلق خواهد گرفت و هنوز برای سایر رسته ها، تصمیمی اتخاذ نشده است. فهرست مشاغلی که مشمول دریافت تسهیلات کرونایی ۱۲ میلیون تومان هستند به شرح زیر است:

 • حمل و نقل عمومی مسافر برون شهری اعم از هوایی، جاده‌ای، ریلی و دریایی
 • دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری
 • تولید و توزیع پوشاک
 • تولید و توزیع کیف و کفش
 • مراکز توزیع آجیل، خشکبار، قنادی، بستنی و آبمیوه
 • مراکز باشگاه‌ها و مجتمع‌های ورزشی و تفریحی
 • مراکز و مجتمع‌های فرهنگی-آموزشی، هنری و رسانه‌ای
 • مراکز تولید توزیع و فروش صنایع دستی
 • آموزشگاه‌های رانندگی، آرایشگاه‌ها، سالن‌های زیبایی و گرمابه‌ها
 • موسسات خصوصی دارای پروانه بهره برداری از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که در حوزه‌های درمانی و تشخیصی و آزمایشگاهی و پاراکلینیک‌ها فعال هستند

کارفرمایان با ورود به سامانه کارای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نشانی kara.mcls.gov.ir می‌توانند نسبت به ثبت نام و دریافت تسهیلات کرونایی برای کارگاه خود اقدام کنند.

به منظور دریافت تسهیلات کرونا ۱۲ میلیون تومانی به این لینک بروید. این سامانه تسهیلات بنگاه های آسیب دیده از کرونا است.

تسهیلات ۱۲ میلیونی وام کرونا

در این صفحه، باید روی قسمت ثبت نام متقاضی کلیک کنید. اگر قبلا ثبت نام کردید، روی گزینه ورود متقاضی کلیک کنید.

قابل توجه صاحبان کسب و کارهای به شدت آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا

در اجرای مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با هدف حمایت و پشتیبانی از کسب و کارهای به شدت آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا ، وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی امکان ثبت نام کارفرمایان مشمول این حمایت را در سامانه “کارا “فراهم نموده است.

کلیه صاحبان واحدهای کسب و کار خصوصی و تعاونی مشمول طرح (کارفرمایی و خویش فرمایی) که در رسته های ۱۳ گانه مصوب فعال بوده و دارای کد بیمه نزد سازمان تامین اجتماعی هستند، و مبادرت به حفظ اشتغال موجود نموده اند، مشمول این تسهیلات هستند.

از کارفرمایان و خویش فرمایان مشمول که تمایل به استفاده از این تسهیلات دارند، دعوت می شود با مطالعه و بررسی شرایط و ضوابط اعلامی ، نسبت به ثبت نام و تکمیل فرآیند آن در این سامانه اقدام نمایند.

۱. واحدهای مشمول، باید لیست بیمه شاغلین مربوط به اسفندماه ۹۸ را به سازمان تامین اجتماعی ارائه کرده باشند.

۲. در پرداخت تسهیلات، اولویت با واحدهایی است که لیست بیمه شاغلین مربوط به فروردین ۹۹ را تا پایان اردیبهشت ۹۹ به سازمان تامین اجتماعی ارائه کرده باشند.

۳. در صورتی که شاغل واحدهای مشمول از مقرری بیمه بیکاری در ماه های فروردین ، اردیبهشت و خرداد ۹۹ استفاده نماید مشمول بهره مندی از این تسهیلات نخواهد شد.

۴. ثبت نام در این سایت هیچ حقی را برای متقاضی ایجاد نمی کند.

مطالعه دقیق قوانین و مقررات از الزامات اصلی ثبت نام در سامانه می باشد. عدم آگاهی از قوانین، مقررات و بخشنامه ها و پیامدهای احتمالی ناشی از عدم آگاهی برعهده شخص متقاضی می باشد.

تسهیلات ۱۲ میلیون تومانی کرونا

اطلاعات این فرم اینترنتی را به درستی تکمیل کنید تا کد کاربری و رمز عبور دریافت کنید. شماره موبایل شما برای دریافت کد رهگیری الزامی است

کد کارگاه و شناسه ملی کافرما باید به درستی وارد شود. مسیر را ادامه دهید تا بتوانید اطلاعات لازم را در سامانه کارا بارگذاری کرده و اطلاعات وارده پس از بررسی توسط کارشناسان، طی پیامکی برای مراجعه شما به بانک عامل جهت تکمیل مدارک، اعلام خواهد شد. اگر با سوالی روبرو شدید، با روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تماس بگیرید. وزارت بهداشت، هیچ مسئولیتی بابت پرداخت وام ۱۲ میلیون تومانی کرونا ندارد.

این وام ۱۲ میلیون تومانی کرونا به کارفرمایی داده می شود که نسبت به حفظ اشتغال هر نیروی کار اقدام کند. دولت قصد دارد ۵۲۰۰۰ میلیارد تومان وام کرونایی به مشمولان پرداخت کند.

یک نظر

ورود

 • سعید ارجمندی خرداد ۲, ۱۳۹۹

  ۱۲ میلیون برای ی آژانس مسافرتی اندازه آبنبات قیچی هم ارزش نداره