تولد چهار قلو یکسان در دالاس آمریکا با وجود شانس ۱ در ۱۵ میلیون برای چنین زایمانی

تولد چهار قلو یکسان در دالاس آمریکا با وجود شانس ۱ در ۱۵ میلیون برای چنین زایمانی

جنی مار، مادری که شانس موفق بودن سالم به دنیا آمدن چهار قلو های او حدود ۱ در ۱۵ میلیون تخمین زده شده بود، توانست با چهار قلو های همسان خود را سالم به دنیا بیاورد. این مادر ۳۵ ساله به همراه همسر خود در ماه مارس چهار قلوهای خود را در آغوش گرفتند. این چهار قلو تازه وارد، دو ماه گذشته را در بیمارستانی در تگزاس گذراندند تا آنجا تحت مراقبت های ویژه در مرکز مراقبت کودکان باشند و سر انجام این خانواده شش نفره هم اکنون در خانه خود هستند.

چهارقلو

چهارقلو

جنی دقیقا هم زمان با وارد عمل شدن دولت آمریکا برای مقابله با ویروس کرونا و اعمال قرنطینه، در هفته ۲۸.۵ بارداری خود وارد مرحله دردهای زایمان شد. چهار قلوها در مدت زمان ۳ دقیقه طی عمل سزارین به دنیا آمدند. اول “هریسون” با وزن یک کیلو و صد گرم به دنیا آمد و پس از آن هاردی با وزن یک کیلو و دویست گرم و هنری سومین فرزند با وزن یک کیلو و صد گرم و هادسون آخرین فرزند با وزن حدود یک کیلوگرم وزن به دنیا آمدند.

چهارقلو
جنی مار و همسرش

مادر این چهار قلو همسان در مورد این اتفاق خارق العاده چنین گفته است: «ما به آنها لقب بچه های پرنده دادیم زیرا واقعاً شبیه بچه پرنده بودند». این بچه ها ۱۰ هفته در بخش مراقبت های ویژه نوزادان ماندند، اما هم اکنون خانواده در حال مهیا کردن شرایط برای زندگیشان در خانه و برنامه ریزی تغذیه طولانی مدت هر سه ساعت یک بار هستند.

چهارقلو

جنی به شوخی می گوید :«وای خدای من ، ما نمی توانیم آنها را از هم تشخیص بدهیم، این خیلی بد است. من حتی آن ها را کنار هم گذاشتم و عکس گرفتم و به کریس نشان دادم و گفتم “کدام یکی کیه؟” همچنین همان عکس رو برای خانوادم ارسال کردم اما هیچ کس نتوانست درست تشخیص بدهد».شاید عجیب ترین مسئله این باشد که نه جنی و نه کریس سابقه چند قلویی را در خانواده های خود ندارند که این باعث می شود چهارقلوها نادرتر و خاص تر باشند.

چهارقلو

مادر چهار کودک یک عکس قشنگ از آن ها در فیس بوک خود به اشتراک گذاشته و در این پست  از پزشکان و پرستاران NICU و مراقبت های ویژه تشکر کرده است. وی در پیام خود چنین گفته است:«به دنیا آمدن این بچه ها، آن هم در دوران یک بیماری عالم گیر کاملاً یک تجربه منحصر به فرد است. همه افراد در مرکز بهداشت دالاس تگزاس، ما و نوزادانمان را در اولویت مراقبت و ایمنی قرار دادند. فقط امیدوارم روزی بتوانم تک تکشان را محکم بغل کنم و بگویم ممنون. ممنونم از اینکه فرزندان شیرین و زودرسمان را به سلامت به دنیا آوردید، از اینکه ایمان داشتید آن ها می توانند فراتر از تمامی انتظارات باشند».

بیشتر بخوانید:

منبع: metro
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود