ویزای دورکاری بلند مدت گرجستان به کسانی که می خواهند از راه دور کار کنند

ویزای دورکاری بلند مدت گرجستان به کسانی که می خواهند از راه دور کار کنند

گرجستان کشوری است زیبا پر از هر چیزی که دلتان بخواهد؛ از قلعه های قرون وسطایی تا کوهستان ها و سواحل صخره ای و مناظر طبیعی متفاوت و متنوع این کشور می تواند دفتر کار جدید شما باشد. دولت گرجستان اعلام کرده است که پذیرای کسانی خواهد بود که می خواهند دورکاری های خود را از این کشور انجام دهند. به گفته مقامات گرجستان، کسانی که بخواهند برای مدتی طولانی دورکاری کنند می توانند به این کشور سفر کنند. این برنامه جدید دولت گرجستان بخشی از برنامه بازگشایی کشور بعد از شیوع ویروس کرونا بوده و هدف از آن حمایت از صنعت گردشگری کشور است که به دلیل سیاست های جهانی ناشی از ویروس کووید-۱۹ دچار آسیب شدید شده است.

ویزای دورکاری گرجستان

کسانی که به این طرح دولت گرجستان علاقه دارند می توانند درخواست خود را ارائه داده و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دورکاری در این کشور را تهیه کنند. این مدارک شامل بیمه سفر، گواهی استخدام و اطلاعات شخصی است. به محض ورود، بازدیدکنندگان به مدت ۱۴ روز به هزینه خودشان قرنطینه خواهند شد. هنوز پلتفرم رسمی خاصی برای این نوع ویزا طراحی نشده اما وزارت اقتصاد گرجستان در حال بروزرسانی وبسایت خود در این زمینه است.

ویزای دورکاری گرجستان

ناتیا تورناوا، وزیر اقتصاد گرجستان در وبسایت خبری دولت این کشور چنین گفته است: «گرجستان تصویر یک کشور امن از لحاظ اپیدمولوژیکی را در جهان داشته و ما می خواهیم از این فرصت استفاده کنیم. ما در مورد باز کردن مرزها به شکلی صحبت می کنیم که سلامت شهروندانمان را حفظ کرنیم اما از طرف دیگر، شهروندان دیگر کشورها که می توانند از راه دور کار کنند را به گرجستان بیاوریم».

ویزای دورکاری گرجستان

این کشور در حال حاضر برنامه دارد که مرزهایش را در ۳۱ جولای به روی تمام گردشگران از سراسر جهان باز کند اما برنامه جدید ویزای دورکاری برای کسانی است که می خواهند برای مدت طولانی تری در این کشور بمانند. در هنگام نوشتن این مطلب، گرجستان ۱,۰۴۹ مورد ابتلا به کرونا و ۱۶ مورد مرگ را تایید کرده است. باربادوس نیز اوایل ماه جاری اعلام کرد که برنامه دارد از یک ویزای ۱۲ ماهه که به بازدید کنندگان اجازه می دهد تا یک سال در این کشور زندگی و کار کنند رونمایی کند.

بیشتر بخوانید: سفرنامه گرجستان ؛ از باتومی تا تفلیس با روزیاتو

راهنمای تحصیل پزشکی ارزان در لهستان و گرجستان از داروسازی تا دندان‌پزشکی

منبع: insider
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود