توریست اتریشی انگشت یک مجسمه گچی ۲۰۰ ساله را حین سلفی گرفتن شکاند

توریست اتریشی انگشت یک مجسمه گچی ۲۰۰ ساله را حین سلفی گرفتن شکاند

براساس پست فیسبوکی اخیر موزه آنتونیو کانووای ایتالیا یکی از توریست هایی که به تازگی از این موزه بازدید کرده حین سلفی گرفتن با یکی از مجسمه های معروف این موزه که در سال ۱۸۰۴ میلادی ساخته شده دو عدد از انگشتان آن مجسمه را شکانده است. طبق گزارش های مختلف از جمله گزارشی که توسط نشریه خبری Artnet News منتشر شده این توریست تلاش داشت در حالی که کنار یک مجسمه گچی نئوکلاسیک در موزه آنتونیو کانووا نشسته است با آن سلفی بگیرد که این اتفاق رخ داد.

رویترز نیز ویدیویی را به تازگی منتشر کرده که این مرد را در حال درازکش در کنار مجسمه گچی نشان می دهد و همزمان فرد دیگری مشغول عکاسی از اوست.

این مجسمه که در موزه شمال ایتالیا به نمایش در آمده در واقع نمونه گچی از مجسمه ای مرمرین به نام پائولینا بورخوس به عنوان ونوس ویکتور است که هم اکنون در گالری بورخوس رم به نمایش در آمده است.

در پست فیسبوکی این موزه آمده است که یک توریست اتریشی دو انگشت این مجسمه گچی را شکانده است هرچند که به گزارش رویترز سه عدد از انگشت های این مجسمه شکسته است.

مجسمه گچی

گفته می شود این بازدیدکننده بعد از آنکه متوجه شکسته شدن انگشت مجسمه گچی شده موزه را ترک کرده و به مدیران موزه خبر نداده است. در بیانیه خبری این موزه آمده است:

چند دقیقه بعد از این اتفاق ما متوجه ماجرا شدیم و آژیر موزه به صدا در آمد. بلافاصله نیز اعلام وضعیت اضطراری شد.

مدیران این موزه همچنین اعلام کردند که تکه های خرد شده از انگشت مجسمه پیدا شده و می توانند آن را ترمیم کنند.

البته بد نیست اشاره کنیم که این اولین بار نیست مجسمه گچی یاد شده دچار آسیب می شود. در سال ۱۹۱۷ میلادی و در طول جنگ جهانی اول و یکی از بمب گذاری های کریسمس سر این مجسمه از بدنش جدا شد بعد از مدتی طولانی در سال ۲۰۰۴ فرایند ترمیم آن انجام گرفت.

والریو فاورو شهردار Possagno بعد از این اتفاق تایید کرد که هویت این توریست اتریشی شناسایی شده است. او در این باره گفت:

آنچه باور کردنش دشوار است اینکه توریست خاطی ابدا قصد نداشته این ماجرا را گزارش دهد. در حالی که به نظر من رها کردن این اثر هنری در آن وضعیت یک جنایت است.

مرد اتریشی ظاهرا با استفاده از فیلم های دوربین مداربسته شناسایی شد. Artnet News گزارش داده است که قبل از پاندمی کرونا توریست ها در زمان ورودشان به موزه نام خود را روی برگه ای مینوشتند و به نگهبان می دادند که به خاطر کرونا این رویه کنار گذاشته شد و اگر اینطور نبود خیلی راحت تر میتوانستند مرد اتریشی را شناسایی کنند.

بعد از شناسایی این مرد مقامات پلیس ایتالیا ایمیلی با مضمون عذرخواهی را از سوی او دریافت کردند که در آن نوشته شده بود او به مناسبت تولد ۵۰ سالگی اش به این موزه رفته بود.

من در زمان بازدید از موزه Possagno کنار مجسمه نشستم در حالی که اصلا نمی دانستم مشغول آسیب زدن به آن هستم. از این بابت عذرخواهی میکنم.

منبع: insider
مطالب مرتبط
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • خخخخ مرداد ۱۵, ۱۳۹۹

    خخخخ?
    نامردا چرا سانسور کردین عکسو اخه! ?‍♂️

    • Nila اسفند ۷, ۱۴۰۲

      که به منحرفایی مثل تو سوژه دستشون ندن