جزییات عرضه اولیه شرکت بهساز کاشانه تهران (ثبهساز) در ۲۲ مرداد

جزییات عرضه اولیه شرکت بهساز کاشانه تهران (ثبهساز) در ۲۲ مرداد

عرضه اولیه بهساز کاشانه تهران با نماد ثبهساز ، ۴ شنبه ۲۲ مرداد ۹۹ انجام می شود. قیمت عرضه اولیه ثبهساز ، نقدینگی مورد نیاز برای شرکت در عرضه اولیه ثبهساز ، کف و سقف قیمتی عرضه اولیه ثبهساز و همچنین تعداد سهامی که در  عرضه اولیه بهساز کاشانه تهران شرکت دارد در این گفتار روزیاتو ارائه شده است.

عرضه اولیه بهساز کاشانه تهران ، از دیگر عرضه اولیه های تابستان ۹۹ است که یک روز پیش از انتشار خبر خوش اقتصادی دولت در ۲۰ مرداد ارائه شده است. طبق اعلام رئیس سازمان بورس، در سال ۹۹، هر هفته ۲ عرضه اولیه خواهیم داشت و ۱۴۰ شرکت در صف عرضه اولیه در بازار سرمایه ایران هستند.

بهساز کاشانه تهران در سال ۱۳۸۱ زیر مجموعه گروه توسعه ساختمانی تدبیر ثبت شد. مالکیت ۱۱۰ قطعه زمین در مناطق مختلف شهرداری تهران و شهرستان های بابلسر، سنندج، صومعه سرا و رشت را بر عهده دارد. پروژه پیوند خیابان سبحانی، پروژه تجاری گلسار رشت، پروژه درخشان خیابان سمیه، پروژه شاهین شمالی تهران، پروژه گلچین ازگل تهران، پروژه اسلامشهر و پروژه شهریار و پروژه قزاقی اتوبان شهید باقری از پروژه های در حال اجرای ثبهساز است.

عرضه اولیه ثبهساز مربوط به شرکتی است که در گوره املاک و مستغلات با مالکیت شخصی و اجازه ای ثبت شده است و اخیرا ثبت نماد گردید. ثبهساز ، پانصد و چهلمین شرکت پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران است و در حوزه املاک و مستغلات فعالیت می  کند. قرار است پنجمین بورس ایران به نام بورس املاک و مستغلات و امتیازات، با سرمایه ۵۰۰۰ میلیارد تومان در آینده نزدیک راه اندازی شود.

طبق اعلام بورس، ۴  میلیارد و ۲۶ میلیون و ۱۵۷ هزار و ۴۰۰ سهم شرکت بهساز کاشانه تهران در عرضه اولیه ثبهساز عرضه شده که معادل ۲۰ درصد کل سهام ثبهساز است. کف قیمت عرضه اولیه ثبهساز ، ۲۰۹۰ ریال و سقف قیمت عرضه اولیه ثبهساز نیز ۲۲۰۰ ریال اعلام شده است. حداکثر سهمیه هر کد بورس حقیقی و حقوقی در عرضه اولیه ثبهساز ، ۱۰۰۰ سهم است. اگر فرض کنیم ۵.۵ میلیون کد در عرضه اولیه ثبهساز مشارکت می کنند، به هر کد بین ۷۰۰ تا ۷۵۰ سهم بیشتر تعلق نخواهد گرفت.

عرضه اولیه ثبهساز
گزارش عرضه اولیه ثبهساز در ۲۲ مرداد ۹۹

لذا اگر ۵.۵ میلیون کد در عرضه اولیه ثبهساز مشارکت کنند، میزان نقدینگی مورد نیاز برای عرضه اولیه ثبهساز در ۲۲ مرداد ۹۹، حداکثر ۱۶۰ هزار تومان خواهد بود. کارگزاری تدبیرگران فردا به عنوان مدیرعرضه ثبهساز و هم چنین شرکت گروه توسعه ساختمانی تدبیر به عنوان متعهد عرضه معرفی شده است.

عرضه اولیه ثبهساز
تابلو معاملاتی بهساز در بازار دوم بورس

طبق تابلو ثبهساز در بازار دوم بورس که در عکس بالا مشاهده می کنید،  ثبهساز دارای ۲۰ میلیارد و ۱۳۱ میلیون قطعه سهم است و EPS به میزان ۱۰۳ ریال و P/E به میزان ۹.۷۱ برای آن ثبت شده است. ثبهساز هم گروه های فوق العاده ای چون:‌ کرمان، ثاخت، ثفارس، ثتران، وتوس و وآذر دارد که گزینه های عالی برای سهامداری بلند مدت است.

ثبهساز متعلق به گروه سرمایه گذاری تدبیر است که مثل گروه سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) و گروه سرمایه گذاری پتروشیمی ایرانیان (وپترول) و سرمایه گذاری تامین اجتماعی (ِشستا)، از غول های سرمایه گذاری کشور است. انتظار داریم عرضه اولیه های دیگر از گروه سرمایه گذاری تدبیر را در ماه های آینده شاهد باشیم.

گروه توسعه  ساختمان تدبیر، گروه توسعه اقتصادی تدبیر، شرکت توسعه و عمران امید، شرکت سرمایه گذاری تدبیر و شرکت رویال ساختمان آریا به عنوان سهامدار عمده و اعضا هیات مدیره شرکت بهساز کاشانه تهران معرفی شده  است.

درباره عرضه اولیه ثبهساز موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • برای اینکه حتما در عرضه اولیه ثبهساز ، حتما به شما سهم تعلق بگیرد، حتما باید قیمت سقف سفارش ثبهساز را درج کنید.
 • ماکزیمم سهمی که در عرضه اولیه ثبهساز به شما تعلق میگیرد، ۱۰۰۰ سهم است. لذا این عرضه اولیه بیش از ۲۲۰ هزار تومان،‌نقدینگی نیاز ندارد. از اختصاص پول بیشتر خودداری کنید.
 • از فروش سهام خوب خود برای شرکت در عرضه اولیه ثبهساز خودداری کنید.
 • عرضه اولیه ثبهساز از روز ۲۵ مرداد ۹۹، روی قیمت ۲۳۰ تومان آماده معامله عمومی می شود. احتمالا تا ۵۰ درصد افزایش قیمت یعنی ۳۳۰ تومان صعودی است و پس از گزارش کنفرانس اطلاع رسانی شرکت مبنی بر رشد ۵۰ درصدی، دوباره باز می شود و به خاطر قیمت مطلوبش، کار سختی برای صعود تا ۵۰۰ تومان نخواهد داشت.
 • عرضه اولیه ثبهساز را مثل دیگر عرضه اولیه های سال ۹۹ تا اسفند ۹۹ حداقل سهامداری کنید. توصیه ما به سهامداری ۱۲ ماهه است.
 • گروه املاک و مستغلات، سهام عالی جا مانده از رشد دارد که در بازه ۳۶ تا ۴۸ ماه آینده، بازدهی های شگفت انگیزی در اختیار سهامداران صبور خود قرار می دهد. لذا همیشه سهام جا مانده از رشد را شناسایی و سهامداری کنید.
 • اطلاعات صورت های مالی، افزایش سرمایه ثبهساز ، گزارش تقسیم سود ثبهساز ، گزارش صورت های مالی حسابرسی شده و حسابرسی نشده ثبهساز را همواره در کدال دنبال کنید.
 • خرید ثبهساز پس از متعادل شدن صف خرید میلیونی این سهم از نیمه اول شهریور ۹۹ برای سهامداران بلند مدتی توصیه می شود.
 • اگر می خواهید درباره کسب وکار ثبهساز و برنامه های جاری و آینده ثبهساز در حوزه مسکن ایران بدانید، به گزارش فعالیت ۱۲ ماهه هیات مدیره ثبهساز در کدال مراجعه کنید. Pdf را دانلود و مطالعه کنید.

شرکت بهساز کاشانه تهران با نماد ثبهساز در حوزه پروژه های عمرانی به خصوص تولید انبوه مسکن فعالیت دارد.

آدرس، تلفن و فکس و سایت شرکت بهساز کاشانه تهران

 • آدرس شرکت بهساز کاشانه تهران: تهران، خیابان آفریقا، خیابان سبز شماره ۲۰
 • تلفن شرکت بهساز کاشانه تهران: ۰۲۱۸۶۰۸۵۸۷۴
 • فکس شرکت بهساز کاشانه تهران: ۰۲۱۸۶۰۸۵۹۳۷
 • سایت شرکت بهساز کاشانه تهران: behsazco.ir

عرضه اولیه ثبهساز یکی از عرضه اولیه های خوب سال ۹۹ است. در سال ۹۸ اگر در کل ۲۳ عرضه اولیه شرکت کرده بودید و ۶.۷ میلیون تومان هزینه را پرداخت کرده بودید، اکنون در مرداد ۹۹، بیش از ۳۰ میلیون تومان سود خالص نصیب شما می شد. اکنون بیش از ۶۰ میلیون هموطن کد بورس دارند و شاخص کل بورس به سمت فتح سقف کانال سوم که ۸ میلیون واحد است در حرکت است و احتمالا سال ۱۴۰۰ شمسی به این عدد برسد.

منتظر عرضه اولیه سهام ۵ استارت آپ دیجیتالی قدیمی ایران (از دیجی کالا تا شیپور) و سرخابی های پایتخت هم هستیم. برای اطلاع دوستان و آشنایان خود درباره جزییات عرضه اولیه ثبهساز ، لینک این گفتار را از طریق کانال هایی که در شبکه های اجتماعی عضویت دارد به اشتراک بگذارید.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۱۳ نظر

ورود

 • علیرضا مرداد ۲۰, ۱۳۹۹

  آقای زمانی چنتا سوال مطرح کردم ولی پاسخ ندادید من کارشناسی به خوبی شما نمیشناسم خودم هم تازه وارد بورس شدم و چیزی بلد نیستم مقالات شما واسه من خیلی مفید هست ولی دوست دارم سوالات من رو هم پاسخ بدید چون شما بهترین کارشناسی هستید که میشناسم و میتونم باهاش ارتباط برقرار کنم

  • علی زمانی مرداد ۲۰, ۱۳۹۹

   ممنونم
   کد اولی ها را توصیه به شرکت در عرضه اولیه ها و سهامداری بلند مدت این سهام می دانیم. خرید صندوق های ETF دولتی هم مناسب است.

 • shiva مرداد ۲۰, ۱۳۹۹

  سلام..
  آقای زمانی فروش مقداری سهام عدالت و خرید عرضه اولیه رو پیشنهاد میکنید؟

 • ابوالفضل مرداد ۲۰, ۱۳۹۹

  سلام جناب زمانی ، خسته نباشین
  من چنتا سوال از شما دارم:اولی این هست که زمان فروش آریا برای کسایی که سود کوتاه مدت لازمشونه کی هستش؟ و دومی این هست که عرضه اولیه ثبهساز برای حدودا ۵ ماه مناسب هست و سودی مطلوب داره؟
  ودر آخر ممنونم از شما واسه این همه مطالب خوب

  • علی زمانی مرداد ۲۰, ۱۳۹۹

   سلام
   ممنون از نظر لطف شما به روزیاتو
   سیو سود آریا توصیه میشود. اگر نیاز ندارید، سهامداریبفرمایید
   عرضه اولیه ثبهساز حتی برای ۲ ماه سهامداری هم خوب است. چه برسد ۵ ماه.
   موفق باشید

   • ابوالفضل مرداد ۲۰, ۱۳۹۹

    بسیار ممنونم از پاسخ سریعتون به نظرات ارسالی ، خیلی ممنونم از راهنماییتون.

 • علیرضا مرداد ۲۰, ۱۳۹۹

  آقای مثل این که درا دوم لغو شده درسته ؟؟

 • fery مرداد ۲۱, ۱۳۹۹

  سلام و خسته نباشید به آقای زمانی در مورد ماده ۱۴۱ در صورت امکان و ریسک سرمایه داری در چنین سهامی هم مقاله ای ضروری هست
  امروز سیلام مشمول ماده ۱۴۱ ،با قیمت ۱۳۰۰ تومان صف خرید شد در حالی که سهمی مثل سر چشمه ۱۳۵۰ صف فروش ?بود که بنیاد بهتری هم دارد من خود به شخصه امروز سرچشمه خرید کردم ولی دوستانی بود که از ۱۵۰۰ تومان میلیاردی در حال وارد کردن پول به سیلام هستن ؟

 • سایه مرداد ۲۱, ۱۳۹۹

  اقای زمانی ممنون ازمطالب ارزشمندتان لطفا در مورد سهم کفراور نیز توضیحاتی ارایه بفرمایید تا با توصیه های ارزشمندتان تصمیم بگیریم

  • علی زمانی مرداد ۲۱, ۱۳۹۹

   سلام
   کفرآور صعودی است. تکنیکال وبنیاد عالی دارد و فنرش بسیار فشرده شده است

 • علیزاده مرداد ۲۲, ۱۳۹۹

  سلام. آقای زمانی درباره فسرب، ساوه و مرقام میتونید راهنمایی کنید. ممنون

 • علیزاده مرداد ۲۲, ۱۳۹۹

  سلام. آقای زمانی نظرتون درباره مرقام، فسرب و ساوه میتونید بگید. ممنون