اگر سگ و گربه دارید این گیاهان را در خانه نگه ندارید

اگر سگ و گربه دارید این گیاهان را در خانه نگه ندارید

گل ها و گیاهان شاید زیبا و خوشبو باشند و جلوه ی بهتری به خانه ی شما دهند اما بعضی از آن ها می توانند برای حیوان خانگی تان خطرناک باشند. در حقیقت بیشتر از هزار نوع گل و گیاه وجود دارد که برای سگ ها و گربه ها و دیگر حیوانات خانگی سمی هستند. به همین خاطر به شما توصیه می کنیم دقت داشته باشید گل ها و گیاهانی که در خانه نگه می دارید برای حیوان خانگی تان سمی نباشند.

در ادامه با ۱۵ مورد از سمی ترین گل ها و گیاهان برای سگ ها و گربه ها آشنا خواهیم شد.

۱- گل لاله

گل لاله برای سگ ها و گربه ها بسیار خطرناک است. این گیاه می تواند باعث استفراغ، افسردگی، اسهال یا ترشح بیش از حد بزاق در آن ها شود.

 

۲- گل نرگس

گل های نرگس شاید زیبا باشند اما باید سگ و گربه تان را از آن ها دور نگه دارید. این گل بسیار سمی می تواند حیوان خانگی شما را دچار استفراغ، ترشح بیش از حد بزاق و اسهال کند. بلعیدن مقادیر زیادی از این گیاه می تواند باعث تشنج، کاهش فشار خون، رعشه و آریتمی قلبی (غیرطبیعی بودن ریتم قلب) شود. سمی ترین بخش این گل پیاز آن است.

 

۳- گل سوسن

گل سوسن برای گربه ها می تواند بسیار خطرناک باشد، چون می تواند باعث نارسایی کلیوی شود. با این حال، این گیاه برای سگ ها خطری ندارد.

۴- گل سنبل

سنبل گل بسیار زیبایی است اما می تواند برای سگ ها و گربه ها بسیار خطرناک باشند. این گیاه می تواند حیوان خانگی شما را دچار استفراغ شدید، اسهال (گاهی به صورت خونی)، افسردگی و رعشه کند.

۵- پاپیتال

پاپیتال یکی از گیاهان محبوب آپارتمانی است، اما باید بدانید که می تواند برای سگ ها و گربه ها خطرناک باشد. این گیاه می تواند

باعث مشکلات معده ای روده ای و مواردی دیگر شود.

۶- گل ادریسی

اگر در خانه تان گل ادریسی دارید، حتماً آن را از سگ و گربه ی خود دور نگه دارید چون این گیاه بسیار سمی است و می تواند به آن ها صدمه بزند.

۷- گل آزالیا

آزالیا گل واقعاً زیبایی است اما باید بدانید که این گیاه برای سگ ها و گربه ها سمی است.

۸- آلوئه ورا

آلوئه ورا یکی از دیگر از آن گیاهان آپارتمانی پرطرفدار است اما اگر در خانه سگ یا گربه دارید، باید این گیاه را به کلی فراموش کنید چون برای حیوان خانگی شما بسیار سمی است.

۹- گل بگونیا

بگونیا گل دیگری است که شاید در گذشته تجربه ی نگهداری از آن را داشته باشید اما اگر گربه یا سگ دارید، باید بدانید که این گل برای آن ها بسیار سمی است. این گیاه می تواند حیوان خانگی شما را دچار استفراغ، ترشح بیش از حد بزاق و نارسایی کلیوی کند.

۱۰- گیاه کت نیپ

گیاه کت نیپ می تواند برای گربه ها بسیار سمی باشد. بعضی گربه ها علاقه ی زیادی به آن دارند اما این گیاه ممکن است باعث اسهال و استفراغ در حیوان خانگی شما شود و بر روی بعضی گربه ها تأثیر آرام بخش دارد. گرچه بعضی گربه ها واکنش کاملاً متفاوتی به گیاه کت نیپ دارند، اما این گیاه می تواند آن ها را بیش از حد به هیجان آورد. بهتر است گربه ی خود را از این گیاه دور نگه دارید.

۱۱- فیلودندرون برگ انجیری

فیلودندرون برگ انجیری یکی از محبوب ترین گیاهان آپارتمانی است. این گیاه اما می تواند برای حیوانات خانگی بسیار سمی باشد. فیلودندرون برگ انجیری می تواند باعث احساس سوزش و ناراحتی شدیدی در قسمت دهان، زبان و لب ها و همینطور ترشح شدید بزاق، استفراغ و سخت شدن بلع شود.

۱۲- گل داوودی

گل های داوودی در صورتی که توسط گربه یا سگ بلعیده شوند، می توانند باعث اسهال، استفراغ، التهاب پوست و ترشح بیش از حد بزاق شوند.

۱۳- بوته گوجه فرنگی

گیاه گوجه فرنگی را اگر سگ یا گربه ای ببلعد، ممکن است باعث ترشح بیش از حد بزاق، بی اشتهایی، ناراحتی معده ای روده ای شدید، افسردگی، ضعف، گشاد شدن مردمک چشم ها و پایین آمدن ضربان قلب شود. با این حال باید بدانید که خود میوه ی رسیده ی گوجه فرنگی سمی نیست.

۱۴- گل میخک

گل میخک هم برای سگ ها و گربه ها سمی محسوب می شود. اما اگر حیوان خانگی تان مقداری از آن را بلعید، وحشت نکنید چون فقط می تواند کمی معده ی آن را به هم بریزد و یک التهاب پوستی خفیف ایجاد کند.

۱۵- گل آماریلیس

آماریلیس گرچه گل بسیار زیبایی است اما ممکن است باعث استفراغ، افسردگی، اسهال، شکم درد، ترشح بیش از حد بزاق، بی اشتهایی یا رعشه در سگ ها و گربه ها شود.

گل ها و گیاهان بی خطر برای سگ ها و گربه ها

 • شوید (تماس طولانی مدت با این گیاه ممکن است باعث التهاب پوست حیوان خانگی تان شود)
 • ریحان بنفش
 • آویشن
 • گل مریم گلی آناناسی
 • رازیانه (از عصاره ی آن دوری کنید)
 • خیار

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۳ نظر

ورود

 • علی شهریور ۱۴, ۱۳۹۹

  لطفا مقاله ای بزنید که چگونه از دست گربه مزاحم راحت بشویم .
  اینقدر گربه مزاحم تو حیاط ما هست نمیدونم باهاشون چی کار کنم . راهی هست فراری بدیم . تو رو خدا چنین مقاله ای بزنید .

  • حامد شهریور ۱۵, ۱۳۹۹

   دمپایی، تفنگ آب پاش

  • سوسن شهریور ۱۶, ۱۳۹۹

   گربه های مزاحم دور و بر خانه ما و همسایه را بسیار کثیف(مدفوع) میکردند. من مقداری سم توالت (قهرمان) بودار را در یک قوطی مایع ظرفشویی ریختم و چند شب اطراف خانه را قطراتی از آن ریختم.بوی تند آن در خاک میماند و خدا را شکر رفتند. اما باید در هفته دو سه بار اینکار را میکردم چون بعد از مدتی باز هم میامدند. پس جلو خانه ام را با سیمان زبر و درشت پوشاندم. دیگر برایشان مطلوب نیست و نیامدند. انشالله مشکل رفع شد. موفق باشید