رنگ چشم های ما نکات زیادی را درباره شخصیت ما آشکار می کند

رنگ چشم های ما نکات زیادی را درباره شخصیت ما آشکار می کند

حدود ۷۹ درصد آدم ها چشمان قهوه ای، ۸ تا ۱۰ درصد چشمان آبی، ۵ درصد چشمان میشی و فقط ۲ درصد چشمان سبز دارند. و علاوه بر این آمار و ارقام، محققان هم تلاش کرده اند ویژگی های شخصیتی مختص به هر رنگ چشم را پیدا کنند و به چند الگوی مشترک در این زمینه رسیده اند.

در ادامه به نکات جالبی می پردازیم که رنگ چشمان ما درباره ی ما نشان می دهد.

۱- زنان چشم روشن تحمل درد بیشتری در مقایسه با زنان چشم تیره دارند

تحقیقی نشان داد زنان چشم سبز یا چشم آبی بهتر از زنان چشم قهوه ای و چشم میشی می توانند از پس درد و اضطراب بربیایند. زنان چشم روشن در زمان بارداری و زایمان ظاهراً درد کمتری داشتند.

به علاوه، آن ها اضطراب و افسردگی کمتری بعد از به دنیا آمدن فرزندشان تجربه کردند. زنان چشم تیره افکار منفی بیشتری داشتند.

۲- زنان چشم قهوه ای از نظر دیگران قابل اعتماد هستند

۱۰۱۵ زن ۱۶ تا ۳۵ ساله در یک نظرسنجی شرکت کردند. نتایج نظرسنجی نشان داد رنگ چشم برای زنان در اغلب موارد تداعی کننده ی ویژگی های شخصیتی خاصی است. محققان متوجه شدند افراد چشم قهوه ای از نظر دیگران باهوش و مهربان بودند. به علاوه، آدم ها معمولاً به آن ها بیشتر اعتماد دارند.

۳- چشم آبی ها از نظر دیگران دلنشین و جذاب اند

همان نظرسنجی نشان داد آدم ها از شخصیت افراد چشم روشن برداشت های مختلفی دارند. در واقع از نظر دیگران آن ها مهربان تر و دلنشین ترند. در حالی که رنگ چشم های تیره تر تداعی کننده ی هوش بود، تنها ۷ درصد شرکت کنندگان افراد چشم آبی را هم باهوش توصیف کرده بودند. اما در مقابل، چشم أبی ها از نظر دیگران از جذابیت فیزیکی بیشتری برخوردار بودند.

۴- چشم سبزها از نظر دیگران خلاق و نوآورند

۲۹ درصد از شرکت کنندگان تحقیق سبز را جذاب ترین رنگ چشم می دانستند. به علاوه، این رنگ نشان دهنده ی خلاقیت و نوعی نوآور بودن است. در گذشته در بعضی مناطق دنیا رنگ چشم سبز را شیطانی می دانستند، که احتمالاً دلیل آن نادر بودن این رنگ چشم بود.

۵- مردانی که رنگ چشمان آن ها قهوه ای روشن است مشکلات روانی بیشتری دارند تا زنانی با همین رنگ چشم

از تحقیق درباره ی افرادی که رنگ چشم قهوه ای روشن دارند نتیجه ی بسیار عجیبی به دست آمد. از نظر دیگران کسانی که چشمان قهوه ای روشن دارند در مقایسه با افرادی که چشمان قهوه ای تیره یا مشکی دارند مشکلات روانی بیشتری دارند.

علاوه بر این، مردان این گروه از نظر دیگران از ثبات روانی کمتری نسبت به زنان این گروه برخوردار بودند.

۶- زنان چشم سیاه می توانند کمتر معاشرتی بوده و اعتماد به نفس کمتری داشته باشند

نظرسنجی مذکور نشان داد ۶۵/۳۸ درصد زنان چشم سیاه چندان معاشرتی نبودند. به علاوه، آن ها ممکن است اعتماد به نفس و جاه طلبی کمتری در مقایسه با مردان چشم سیاه داشته باشند. از نظر دیگران مردان چشم سیاه شخصیت پویاتری دارند. آن ها می توانند خونگرم باشند، رفتارهای آنی داشته باشند و اغلب به دنبال ماجراجویی های خطرناک هستند.

۷- چشم آبی ها ممکن است لذت بیشتری از تجربه ی چیزهای جدید ببرند

یک نظرسنجی دیگر نشان داد چشم آبی ها از نظر دیگران برونگرا، بامحبت و با اعتماد به نفس بودند. آن ها از تجربه ی چیزهای جدید، پیدا کردن دوستان تازه، ماجراجویی کردن و شرکت در فعالیت های سالم لذت می برند.

۸- چشم میشی ها تحت فشار خوب عمل می کنند

۵۰/۷ درصد از چشم میشی ها تحت فشار و اضطراب عملکرد خوبی داشتند. به علاوه، آن ها علاقه ی بیشتری به شغل خود داشتند. برخلاف افکار کلیشه ای که در مورد رنگ چشم آبی وجود دارد، خانم ها هم میشی و هم سبز را جذاب ترین رنگ چشم در مردان می دانستند.

۹- چشم سبزها خوش بینی بیشتری نسبت به آینده ی خود دارند

در زمینه هایی مثل هدفگذاری، خوش بینی نسبت به آینده و علاقه به شغل خود، چشم سبزها در اکثریت بودند، مسأله ای که در مورد چشم میشی ها هم صدق می کرد.

علاوه بر این، چشم سبزها بیشتر برای زندگی خود هدف گذاری می کنند و برای چیزهایی که به نظر آن ها مهم است پول اهدا می کنند.

۱۰- چشم قهوه ای ها ترجیح می دهند نهایت استفاده را از زندگی ببرند

۳۶/۵ درصد از چشم قهوه ای ها احتمال داشت که نهایت استفاده را از زندگی، در زمان و مکان فعلی ببرند. آن ها راحت تر می توانستند ارتباط چشمی خود را با دیگران حفظ کنند، امری که در محیط کار می تواند کمک کننده باشد.

تماشای این ویدئو را به شما پیشنهاد می کنیم:

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود