نحوه شرکت در مسابقه «سیم آخر» رضا رشیدپور در شبکه ۳

نحوه شرکت در مسابقه «سیم آخر» رضا رشیدپور در شبکه ۳

مسابقه سیم آخر با مجری گری رضا رشید پور (مجری برنامه حالا خورشید)، روزهای ۵ شنبه و جمعه ساعت ۲۲:۳۰ روی آنتن شبکه ۳ سیما می رود. این اولین مسابقه تلویزیونی است که رضا رشیدپور مجری مطرح رسانه ملی، اجرای آن را بر عهده دارد. این برنامه تلویزیونی متفاوت قرار بود با نام بمب به آنتن پاییزی شبکه ۳ برسد که تغییر نام داد.

تهیه کننده مسابقه سیم آخر رضا رشیدپور، محمد رضا رضاییان است که گفته محتوای تفریحی و سرگرم کننده داشته و برنامه پر انرژی است. اولین قسمت از مسابقه سیم آخر رضا رشیدپور، ۵شنبه ۱۵ آبان ۹۹ روی آنتن رفت و دومین قسمت مسابقه سیم آخر روز جمعه ۱۶ آبان ۹۹ پخش می شود.

اینستاگرام مسابقه سیم آخر رضا رشیدپور در نشانی: @simeakhar3 قرار دارد که می توانید نظرات بینندگان، شرکت کنندگان و بخش هایی از برنامه سیم آخر را تماشا کنید. وب سایت مسابقه سیم آخر نیز در نشانی: bombtv3.com معرفی شده که شرایط شرکت در مسابقه سیم آخر را تشریح کرده است.

مسابقه سیم آخر که قرار بود با نام بمب روی آنتن شبکه ۳ بیاید، الهامی است از یکی از پربیننده ترین مسابقه های تلویزیونی در حال اجرای دنیا. در واقع این برنامه نیز مثل برنامه استعدادیابی عصر جدید احسان علیخانی که نمونه وطنی امریکا گات تلنت بود، الگو برداری شده از مسابقات تلویزیونی موفق جهان است که در ۲۰ کشور دنیا در فهرست پربیننده ترین مسابقات تلویزیونی قرار گرفته است.

مسابقه سیم آخر صرفا سرگرمی نیست و محتوای کاربردی دارد و برای ارتقا اگاهی عمومی نیز مفید اعلام شده است. حداکثر جایزه ای که به برنده مسابقه سیم آخر اعطا می شود ۶۰۰ میلیون ریال است.

مسابقه زوجی نو با اجرای بارید بابایی و مسابقه سیم آخر با اجرای رضا رشیدپور احتمالا در نیمه دوم سال ۹۹ در فهرست پربیننده ترین مسابقات تلویزیونی رسانه ملی باشند.

مسابقه سیم آخر
تصویر اینستاگرام مسابقه سیم آخر شبکه ۳ سیما با اجرای رضا رشیدپور

درباره مسابقه سیم آخر

مسابقه سیم آخر در واقع یک مسابقه اطلاعات عمومی است مثل مسابقه ای که محمد رضا گلزار در شبکه ۳ اجرا می کرد و در نهایت متوقف شد. در مسابقه سیم آخر ، یک تیم ۳ نفره باید تلاش کند که با پاسخ درست به سوالات، بمب هر مرحله را خنثی کرده و امتیاز و جایزه بیشتری را نصیب خود نماید.

در هر قسمت مسابقه سیم آخر ، چند تیم ۳ نفره به شکل جدا فعالیت دارند. رقیب هر تیم ۳ نفره در واقع ۷ بمب مسابقه بوده که باید تلاش شود در هر مرحله با پاسخ درست به سوال مربوطه به هر بمب، آن را خنثی کند. سوال هر بمب، به صورت چند گزینه ای بوده و فقط یکی از گزینه ها نادرست است. هر سوال، چند پاسخ صحیح داشته و فقط یک پاسخ نادرست دارد.

حداکثر مجموع امتیازها تا مرحله ۶، ۲۵۰۰۰ امتیاز و در مرحله هفتم مسابقه سیم آخر، مگا بمب هست که ۱۰۰ هزار امتیاز دارد. هر ۱۰۰۰ امتیاز در مسابقه سیم آخر معادل ۶ میلیون ریال است.

استایل رضا رشیدپور در تیزر مسابقه سیم آخر شبکه ۳ سیما

معرفی مسابقه سیم آخر در اینستاگرام رضا رشیدپور نیز صورت گرفته است. رضا رشیدپور از جمله مجریان رسانه ملی است که بیش از ۱ میلیون فالوئر دارد.

قوانین مسابقه سیم آخر

 • در هر قسمت چند تیم سه نفره به شکل جدا شرکت می کنند.
 • رقیب هر تیم سه نفره ،۷ بمب مسابقه است که باید سعی کنند در هرمرحله با پاسخ صحیح به سوال مربوط به هر بمب، آن ها را خنثی کنند.
 •  تیم سه نفره در جایگاهی قرار می گیرند که سه چراغشان سبز است. هر چراغ سبز برای یک عضو تیم است و به نشانه امکان شرکت در هر مرحله و پاسخ به سوال است. با پاسخ اشتباه این چراغ قرمز می شود
 • سوال هر بمب، به شکل چند گزینه ای است و فقط یکی از گزینه ها نادرست است. یعنی هر سوال این مسابقه چند پاسخ صحیح دارد و فقط یک پاسخ نادرست.
 • سوال های بمب از این حوزه ها انتخاب می شود: علوم اسلامی و قرآنی/زبان و ادبیات فارسی/ افتخارات ملی/جانورشناسی/ ریاضیات/ جغرافیا/ ورزش /تاریخ/ هنر/ شیمی/ فیزیک و…
 • هر گزینه پاسخ در نمایشگر با یک رنگ متفاوت مشخص شده است و به یک سیم با همان رنگ در بمب مرتبط است .
 • شرکت کننده ها باید در زمان مشخص، فقط سیم های گزینه های درست را قطع کنند و در پایان فقط سیم گزینه نادرست باقی مانده باشد. اگر سیم گزینه نادرست قطع شود، بمب منفجر می شود.
 • قبل از شروع هر مرحله، حوزه آن سوال روی نمایشگر اعلام می شود و تیم انتخاب می کند که کدام یک از اعضا برای پاسخ به سوال و خنثی کردن بمب این مرحله جلو برود و کنار بمب بایستد.
 •  ابتدا گزینه ها یک به یک روی نمایشگر ظاهر می شود و مجری از شرکت کننده می خواهد سوال این مرحله را حدس بزند )حدس درست یا نادرست تاثیری در روند مسابقه ندارد و فقط برای آماده شدن ذهنی شرکت کنندگان است(
 •  بعد از ظاهر شدن سوال، تایمر فعال می شود و به شکل معکوس تا پایان زمان آن مرحله شروع به شمارش می کند. ۱۱. شرکت کننده باید به سرعت گزینه های درست را یک به یک تشخیص بدهد و سیم مربوط به آن را قطع کند .
 • وقتی شرکت کننده یک سیم را قطع می کند، تایمر به طور موقت متوقف می شود و بعد از سه ثانیه، نتیجه درست یا نادرست روی نمایشگر ظاهر می شود)همزمان صدای شمارش معکوس و درست یا نادرست بودن پاسخ در استودیو شنیده می شود( .
 •  اگر سیم درست قطع شده باشد، تایمر دوباره شروع به کار می کند و شرکت کننده باید به سرعت بقیه سیم های درست را قطع کند .
 •  اگر شرکت کننده همه سیم های درست را در زمان مشخص شده قطع کند، بمب منفجر نمی شود و امتیاز آن مرحله به بانک امتیاز تیم اضافه می شود
 •  اگر شرکت کننده سیم نادرست را قطع کند یا قبل از قطع کردن همه سیم های درست، زمان تمام شود ،بمب منفجر می شود و محتوای رنگی داخل بمب به همه جای استودیو و شرکت کننده ها پخش می شود.
 • امتیاز این مرحله از دست می رود و شرکت کننده هم حذف می شود)چراغ سبز جایگاهش قرمز می شود( و دیگر تا مرحله هفتم امکان شرکت در مسابقه را ندارد.
 •  شرکت کننده ها و مجری از عینک محافظ استفاده می کنند و تماشاگران ردیف های جلو هم عینک و کاور محافظ روی لباس هایشان می پوشند.
 •  هر شرکت کننده تا قبل از مرحله هفتم حداقل باید برای پاسخ به سوال های یک مرحله و خنثی کردن یک بمب اقدام کند .
 •  اگر هر سه شرکت کننده تا قبل از پایان مرحله ششم، حذف شوند، تیم هیچ جایزه ای نمی گیرد و امتیازهایش در بانک از دست می رود.
 •  اگر بعد از مرحله ششم، یک شرکت کننده از تیم باقی مانده باشد، تیم باید تصمیم بگیرد که همین جا مسابقه را ترک کند و بر اساس مجموع امتیازهایش تا این مرحله جایزه بگیرد یا سوال هفتم را پاسخ بدهد و مگابمب را خنثی کند.
 •  مجری حوزه سوال هفتم را به شرکت کننده ها اعلام می کند تا بتوانند راحت تر برای ماندن یا رفتن تصمیم بگیرند.
 •  سوال مگابمب، ده گزینه دارد با ۷ پاسخ درست و سه پاسخ نادرست و ۹۱ ثانیه زمان پاسخگویی.
 • در این مرحله هر سه عضو تیم مشارکت می کنند) فارغ از اینکه قبلا حذف شده باشند یا نه( و هر سه کنار بمب می ایستند. یک نفر سیم ها را قطع می کند و دو نفر دیگر مشورت می دهند .
 • اگر تیم مگابمب را خنثی کند، معادل چهاربرابر مجموع امتیازهایشان تا این مرحله جایزه می گیرند. اگر بمب را خنثی نکنند، معادل نصف امتیازهایشان تا این مرحله را جایزه می گیرند.

شرایط شرکت کنندگان برای مسابقه سیم آخر

شرکت کنندگان برای حضور در مسابقه سیم آخر ، باید در مسابقه های انتخابی سیم آخر بر اساس ارائه های هفتگی شرکت کنند. هر هفته۵ ارائه آگاهی محور کوتاه در حوزه های مختلف از شبکه سوم و اپلیکیشن روبیکا پخش می شود .در این ارائه ها، یک چهره علمی فرهنگی دانشگاهی یکی از موضوعات مختلف دنیای علم و فرهنگ و هنر و … را به زبان ساده برای مخاطبان عمومی توضیح می دهد .

هر شب بر اساس این ارائه که فیلم آن قبلا پخش شده و در اختیار شرکت کنندگان است، یک مسابقه ۱۰سوالی در زمانی مشخص به شکل آنلاین برگزار می شود .

هر ده سوال سه گزینه ای از موضوع ارائه انتخاب می شوند ولی ممکن است پاسخ بعضی سوال ها لزوما در ارائه توضیح داده نشده باشد و بر اساس اطلاعات عمومی مرتبط با آن موضوع باشد. در صورت پاسخ اشتباه، شرکت کننده از دور مسابقه آن شب حذف می شود و فقط امتیاز تا آن سوال رامی گیرد.

کسانی که در پنج مسابقه هر هفته بیشترین امتیاز را کسب کرده باشند، وارد مرحله مصاحبه حضوری برای شرکت در مسابقه سیم آخر می شوند برای کسانی که هر هفته پیوسته در مسابقه انتخابی شرکت می کنند، در دوره هایی مشخص بر اساس امتیاز مجموع برای شرکت در مصاحبه حضوری دعوت می شود.

شرکت کنندگانی که مرحله مصاحبه حضوری را با موفقیت پشت سربگذارنند، برای حضور در مسابقه باید یک تیم سه نفره معرفی کنند)دو نفر علاوه بر خودشان

اعضای تیم باید این شرایط عمومی را داشته باشند:  سن همه اعضای تیم باید ۱۷ سال به بالا باشد . در صورت حضور آقایان و بانوان، حداقل یک محرم در تیم حضور داشته باشد.

جایزه مسابقه سیم  آخر

مبلغ جایزه به شکل کمک هزینه آموزشی تحصیلی اهدا می شود و باید صرف هزینه های آموزشی خود شخص یا اعضای درجه یک خانواده شود. هزینه های آموزشی تحصیلی می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • شهریه مراکز آموزشی مثل مدارس، دانشگاه و…
 • شهریه دوره های آموزشی
 • خرید تجهیزات آموزشی مثل لپ تاپ، تبلت، مودم و…
 • مبلغ جایزه در اختیار بانک مرتبط با برنامه و شبکه سوم قرار می گیرد و برندگان با ارائه نامه معرفی از سمت شبکه و فاکتورهای مرتبط با هزینه های آموزشی، جایزه را دریافت می کنند.
 • مدت زمان استفاده از جایزه، یک سال پس از صدور نامه معرفی است و بعد از گذشت این زمان، جایزه مسترد می شود.

اسپانسر مسابقه سیم آخر، اپ روبیکا است که اسپانسر مسابقه عصرجدید احسان علیخانی نیز محسوب می شود. باید منتظر ماند تا ببینیم فرجام سیم آخر نیز فرجام «برنده باش» خواهد بود یا خیر.

۲۹۹ نظر

ورود

 • علی حیدری فروردین ۷, ۱۴۰۰

  راز ذهن خوانی اقای احمدی ۶ / ۱/ ۱۴۰۰ اقای احمدی روشن از اقای رشید پور خواست که از ۱۰ تا ۲۰ فقط خود بیست نه یک عدد را انتخاب کند و دو رقم آن را با هم جمع کند و آن را از عدد اول کم کند جواب همه ی این اعداد می شود ۹ و اقای احمدی روشن شعری را که از قبل پیش بینی کرده بود را از بالا بر گه ی ۹ می گذارد و اقای رشید پور آن را بر می دارد

  • سوزان عباسی فروردین ۱۱, ۱۴۰۰

   باسلام من دوشب درمسابقه باموبایل شرکت کردم وامتیاز کسب کردم ولی پیامی جهت دریافت جایزه دریافت نکردم چطوری می تونم بفهمم که جایزه بهم تعلق گرفته یانه

   • Zahra اردیبهشت ۱۸, ۱۴۰۰

    منم بارها شرکت کردم و امتیاز های بالا گرفتم حتی بمب طلایی رو هم خنثی کردم ولی کسی با من تماس نگرفت
    دوستان اگه کسی میدونه چطور میتونیم با پشتیبانی برنامه ارتباط برقرار کنیم لطفا بگه.چون دایرکت اینستاگرام هم پاسخ گو نیستن

 • ماهان جوادی فروردین ۷, ۱۴۰۰

  خیلی بده سوال ها رو بالا نیماره بعد میگه حیف شد

  • هستی فروردین ۹, ۱۴۰۰

   از برنامه خوبتان متشکرم

  • Uuuuuuu فروردین ۲۵, ۱۴۰۰

   چهار بار تو مسابقه شرکت کردم ولی هیچ نشد

 • فروردین ۸, ۱۴۰۰

  اولش میزد حیف شد الان درست شده

 • شایان ساسانی فروردین ۹, ۱۴۰۰

  ۸فروردین بمب طلایی وچند بمب دیگر را خنثی کردم ولی پیامی دریافت نکردم.

 • تقی فروردین ۹, ۱۴۰۰

  اقا رشید پور بسته دیگه هی همش گوشیا بالا تلوبیون من کل بمب با رو خنثی کردم ولی پیامی‌به من ندادند.

 • سعید حیرت انگیز فروردین ۱۰, ۱۴۰۰

  هر عددی انتخاب بشه روی بمب طلایی می افته چون ۲تا روی اون کاغذ از بین میبره بعد عدد کامل بر می گرده

 • حسن امیرمحمدیان فروردین ۱۱, ۱۴۰۰

  سلام خسته نباشید راز مسابقه تاریخ ۱/۱۰ پیداکردن بمب بود که به اینصورته که بمب نوشته شده روپایین فلش اول میزارن بعد هر عددی که انتخاب کنی از فلش دوم شمرده میشه که فلش ها رو حذف میکنه وقتی اونارو حذف میکنه بعد از برعکس شمردن دقیقا رویه بمب نوشته شده قرارمیگیره چون اون فلش هارو حذف میکنی دیگه اوناشمرده نمیشه پس دقیقا رو بمب می افته ممنونم از لطف تون انشالله درست باشه

 • محمد فروردین ۱۱, ۱۴۰۰

  من چندتا بمب رو جنسی کردم و بمب طلایی هم خنثی کردن هیچ پیامکی برای من نمیاد جریانش چیه؟؟؟

 • امیرعلی طالبی فروردین ۱۱, ۱۴۰۰

  خیلی خوبه عالی است ممنون از برنامه یتان

 • همت الله بستانی فروردین ۱۳, ۱۴۰۰

  من در همه مسابقات شما شرکت کرد و ولی نمیدانم چند امتیاز دارم

 • حامد باقری 09120703824 فروردین ۱۳, ۱۴۰۰

  سلام خسته
  نباشی جواب سوال ذهن میخواستم بدم.
  اول چندین بار به ساعت می‌زند که عدد ۱۲ نزدیک به بیست شود و بعد به ترتیب از ۱۲ تا یک می‌زند که جمع عدد به ۲۰ برسد برای مثال جمع عدد ۱۲ با ۸ می‌شود ۲۰ برای این کار ۷ بار به همجای ساعت می‌زند و بعد از ۷ بار زدن به عدد ۸ که می‌رسد به ساعت ۱۲ می‌زند و بعد همین جوری به پایین میایید که جمع همه ۲۰ می‌شود

 • معصومه فروردین ۱۴, ۱۴۰۰

  سلام‌خسته نباشید سال نو شما مبارک باشه

  تکلیف ما که از طریق تلویبیون شرکت کردیم جایزه ما چی میشه چطور پیگیر شیم که جایزه ما رو بدین؟ لطفا جواب بدین با تشکر

  • زهرا فروردین ۱۵, ۱۴۰۰

   سلام چرا به کسایی که از طریق تلویبیون شرکت کردند در مسابقه پیامی نمیدید؟من ۲تا مسابقه برنده شدم ولی خبری نشده

   • M اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۰

    سلام به من هم پیام ندادن ، بمب طلایی رو خنثی کردم، چراا؟

 • شقایق شیری فروردین ۳۰, ۱۴۰۰

  ملتو مسخره کردین کلی هزینه دادم با اسنپ اومدم مصاحبه فرهنگی هستم…بعد تماس نگرفتید برای شرکت در مسابقه …متاسفم درضمن روز مصاحبه خیلی با مردم بدرفتار میکردن عواملتون….

 • بهرام امینی اردیبهشت ۲, ۱۴۰۰

  این شعر سعدی به صورت عمودی و افقی یک جور خوانده می شود.

  از چهره ی ، افروخته گل را ٬ مشکن!

  افروخته، رخ مرو، تو دیگر ، به چمن!

  گل را، تو دگر، مکن خجل، ای مه من!

  مشکن، به چمن، ای مه من، قدر سخن!

 • حامد درخشان اردیبهشت ۳, ۱۴۰۰

  سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی
  عشق محمد بس است و آل محمد

 • حامد درخشان اردیبهشت ۳, ۱۴۰۰

  سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی
  عشق محمد بس است و آل محمد

 • Aghil bidestani اردیبهشت ۱۷, ۱۴۰۰

  سیم اخرشرط اول رامعین میکند__طاق کسری این شروطش رامبین میکند

 • نفر ۱۲۳ : ۰۹۲۲۰۵۳۴۱۰۵ | احمد زارع اردیبهشت ۳۱, ۱۴۰۰

  نفر ۱۰۳ : ۰۹۲۲۰۵۳۴۱۰۵| احمد زارع

 • احمد زارع اردیبهشت ۳۱, ۱۴۰۰

  نفر ۱۰۳‌‌ | ۰۹۲۲۰۵۳۴۱۰۵| احمد زارع

 • صیاد پژوهیده اردیبهشت ۳۱, ۱۴۰۰

  جواب مسابقه شب جمعه ۱۴۰۰/۲/۳۱ یک جمله بدون نقطه:
  (گرداگرد حرم درآمدم، الهی سلامم رسد ).

 • علی مخبریان شاد خرداد ۵, ۱۴۰۰

  باسلام خدمت مجری پرتوان وکاربلد سیمای ایران اقای رشید پوراگر برای شما امکانش است درپوشیدن لباس یک مقدار دقت کنید البته لباسهای شما همه شیک وبابرندهای معتبر است ولی بعضی مواقع ناخواسته ازدستتان درمیرودلباس تقریبا نامناسب میپوشید مانند دراجرای اخراردیبهشت بودیا هفته قبل ازان کت وشلوار کرم بود کت بسیار قشنگ بودولی شلوارش مناسب شمانبود فیلم را به دقت نگاه کنیدفقط درمورد شلوار نکته راخواهید فهمیدممنون ازاینکه اجازه انتقادمیدهید.

 • زینب عبدالهی خرداد ۷, ۱۴۰۰

  سلام آقای رشید پور با تشکر از برنامه خوبتون در زبان زیبای بختیاری جملات زیبایی برای دوست داشتن بیان میکنن یکی از این جمله ها
  “سو تیامی” :نور چشممی

 • ... خرداد ۲۶, ۱۴۰۰

  خیلی جذاب هس

 • عنایت شهریور ۱۴, ۱۴۰۰

  سلام میخواستم بگم این چه فیلمبرداری که ادم چشماش درد میگیره با تصویر این ور ک انور کردن که هیجان نمیارن درست فیلمبرداری کنید لطفا

 • خانم قربانی مهر ۱۶, ۱۴۰۰

  سلام از برنامه زیبای شما خیلی لذت میبریم جناب رشید پور
  من بچه های دو قلو دارم الان کلاسها انلاین هست
  برای بچها سخته میشه از هدایای تبلت شما برای بچها استفاده کنیم
  ممنون ایدین و ارمین همتی ۰۹۱۹۷۷۵۵۴۰۹

 • اکرم پس افکند مهر ۱۶, ۱۴۰۰

  سلام وقتتون بخیر ممنون از برنامه خوبتون من دوتا بچه مدرسه ای دارم با یک گوشی کار میکنن ک خرابه و هنگ میکنه گفتم اگه امکان داره کمک کنید برای تبلت همسرم کارگر و مستاجرم وساکن بومهن

 • علی همتی مهر ۱۶, ۱۴۰۰

  سلام خسته نباشید من یک ادم کارگرم با یک پسر ۱۱ساله و یک دوقلوی پسر ب سن ۸ساله ک مدرسه با یک گوشی درس میخونن که هم درساشون باهم دریک ساعته اذیت میشن با یگوشی ک گوشیم هم هنگ میکنه و جواب گوی درسای بچها نیست گفتم اگه امکانش هست کمک کنید برای تبلت یا یک گوشی

 • اسگندر فضلی آذر ۱۹, ۱۴۰۰

  روز پسر زاد روز حضرت قاسم

 • اسگندر فضلی آذر ۱۹, ۱۴۰۰

  روز پسر زاد روز حضرت قاسم

 • سیدابراهیم مهدیان آذر ۲۱, ۱۴۰۰

  ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت جناب آقای رشیدپور مجری توانمند و دوست داشتنی مسابقه سیم آخر،بنظر این بنده حقیر روزی که پسر به خواسته پدر احترام قائل شد و قربانی شدن را پذیرفت،روزی که حضرت اسماعیل به نظر پدرش و امر خداوند متعال احترام گذاشت را میشود بعنوان روز پسر نامگذاری نمود.

 • محمد طه آذر ۲۶, ۱۴۰۰

  سلام روز پسر باید ۲۷ فروردین باشد

 • خانم مهندس مریم غافلی دی ۲, ۱۴۰۰

  برنامه و مسابقتون بهترین و جذاب ترینه…و در عین اطلاعات عمومی لبخند روی لب ما میزاره با وجود شما مجری دوس داشتنی و فهیم..سلامت و موفق باشین همیشه

 • فهمیده نیا دی ۱۱, ۱۴۰۰

  برنامه تون واقعاا عالیه…
  به نظر من ۱ ت اگه نصیب من بشه خرج غذا واسه کارتن خوابها تو خیابون میکنم چون واقعا هواسرده احتیاج به غذای گرم دارن..

 • مهران حریری دی ۲۳, ۱۴۰۰

  با امام حسین در کربلا

 • مرادحسین دی ۲۴, ۱۴۰۰

  سلام چطوری میشه باگوشی در مسابقه شرکت کنیم

 • ابوالفضل دی ۲۴, ۱۴۰۰

  با مامانم کربلا

 • ابوالفضل بهی دی ۲۴, ۱۴۰۰

  بلیت هواپیما میگیرم به کربلا سورپرایز

 • شایان دی ۲۴, ۱۴۰۰

  با فرزندی صالح بودن برای پدر مادرم با زبان بی زبانی ب پدرو مادرم میگم دوست شون دارم چون پرچم افتخارشونو بالا میبرم

 • م دی ۲۴, ۱۴۰۰

  نظر من برای اینکه به کسی بگیم دوسش داریم نظر من ی یبت شعر حافظ یا سعدی و غیره بهش بگیم

 • مریم امیدی بهمن ۱, ۱۴۰۰

  تکه کلام مادرمن اینه که وقتی میگم غذابیشتربرام بریزمیگه یه بارهم بگو بیشتردرس بخونم.

 • امیر حسین بهمن ۸, ۱۴۰۰

  تیم عراق خیلی ضعیف بود ما بچه ها هم می‌توانستیم شکست بدیم بچه های تیم ملی هم خیلی خوب بازی کردند

 • سپیده نظری بهمن ۱۴, ۱۴۰۰

  ماما نم

 • حمیدرضا اسفیدانی جانباز و مصدوم شیمیایی اسفند ۱, ۱۴۰۰

  سلام خدا کن دروغ کنید واقعا قرعه کشی باشد من جانباز
  شیمیایی خیلی شرکت کردم هیچی ندادید ۰۹۱۹۰۰۳۰۰۱۸ یک چیزی بدید شرایط مالی بسیارخوبی است ۰۹۱۹۰۰۳۰۰۱۸

 • Mrtyio اسفند ۶, ۱۴۰۰

  متحیرم از کسانیکه در ظاهر دشمنن ول تو فظای مجازی رفیک فابریکن