جوان ترین زن دنیا که اقیانوس اطلس را به تنهایی پارو زد

جوان ترین زن دنیا که اقیانوس اطلس را به تنهایی پارو زد

جاسمین هریسون، زن بریتانیایی ۲۱ ساله پس از به پایان رساندن سفر ۴،۸۰۰ کیلومتری خود از اسپانیا تا آنتیگوآ، حالا جوان ترین زن دنیا محسوب می شود که توانسته اقیانوس اطلس را به تنهایی پارو زند.

هریسون چالش عبور از اقیانوس اطلس که یک کارخانه ی تولید مشروبات الکلی ترتیب داده بود را روز یکشنبه ی این هفته ظرف ۷۰ روز و ۳ ساعت و ۴۸ دقیقه به پایان رساند، یک رکورد جهانی جدید در بخش جوان ترین زن دنیا که موفق شده هر اقیانوسی را به تنهایی پارو زند.

هریسون در توییتی نوشته در مسیر خود، چیزی نمانده بود با یک شناور حفاری تصادف کند، قایقش دو بار واژگون شد و مقدار زیادی کره بادام زمینی و نوتلا مصرف کرد.

هریسون که اهل شهرستان یورکشر انگلیس است، در وبسایت خود نوشته در سال ۲۰۱۸ در منطقه ی کارائیب به آموزش شنا مشغول بود که با خط پایان چالش آن سال کارخانه ی مذکور مواجه شد و همین اتفاق الهام بخش او شد تا در این چالش شرکت کند.

او دراینباره نوشته: «فقط تماشا و نگه داشتن مشعل پایان مسابقه نبود که الهام بخش من شد، بلکه صحبت با یکی از اقوامم هم بود که به تازگی در آن چالش شرکت کرده بود و به من گفت که چقدر فوق العاده بوده. با خودم نگفتم امکان ندارد انجامش دهم. بیشتر اینطور بود که چرا انجامش ندهم.»

هریسون می گوید امیدوار است با این کار الهام بخش جوانان شود و به آن ها بگوید ایرادی ندارد که به تنهایی سراغ کاری روند.

بیشتر بخوانید:

۷ زن شگفت انگیز که رکوردهای عجیب و غریبی در کتاب گینس دارند

زن آمریکایی رکورد جهانی بلندترین موی آفرو را شکست

رکورد شکنی صخره نورد زن با صعود یک روزه دیواره ۹۱۴ متری ال کاپیتان

دختر مغول، دومین زن درازپای دنیا که عاشق پاهای درازش است

زن میانماری که ادعا می‌کند دور کمرش فقط ۳۴ سانتیمتر است

مدل اینستاگرامی صاحب بزرگ ترین گونه های دنیا: هنوز خیلی کوچک اند!

منبع: cnn
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود