بهترین عکس های المپیک ۲۰۲۰ توکیو

بهترین عکس های المپیک ۲۰۲۰ توکیو

یک سال دیرتر از موعد، ولی بالاخره المپیک تابستانی ۲۰۲۰ فرا رسید. مراسم افتتاحیه روز جمعه در استادیوم ملی شهر توکیو برگزار شد. هزاران ورزشکار از بیش از ۲۰۰ کشور در این مراسم شرکت کردند اما بیشتر صندلی‌های استادیوم خالی از تماشاچی بود. به خاطر محدویت‌های کووید ۱۹، تنها تعدادی از مقامات رسمی و اشخاص عالی‌رتبه فرصت حضور در این مراسم را یافتند. یکی از این مقامات، ناروهیتو، امپراتور ژاپن بود که به طور رسمی آغاز المپیک را اعلام کرد.

نائومی اوساکا، ستاره تنیس ژاپن نیز افتخار این را داشت که مشعل المپیک را روشن کند. توکیو همچنان به خاطر ویروس کرونا در وضعیت اضطراری به سر می‌برد و قرار بر این است که در هیچ‌یک از مسابقات تماشاگری حضور نداشته باشد. همین الآن هم چندین ورزشکار به خاطر تست مثبت کرونای خود مجبور به کناره‌گیری از مسابقات شده‌اند. در ادامه عکس‌هایی از مراسم افتتاحیه و دو روز اول بازی‌ها را از نظر می‌گذرانیم.

 

المپیک 2020 توکیو

افسر پلیسی در استادیوم خالی در ۲۰ ژوئیه. برگزارکنندگان گفتند که در مراسم افتتاحیه تنها ۹۵۰ نفر از اشخاص بلندپایه در این استادیوم ۷۰ هزار نفری حضور خواهند داشت.

 

المپیک 2020 توکیو

آتش‌بازی، آغازگر مراسم افتتاحیه.

 

المپیک 2020 توکیو

در ابتدای مراسم افتتاحیه، بازتابی از تمرینات فردی ورزشکاران به خاطر محدودیت‌های کرونایی را شاهد بودیم.

 

المپیک 2020 توکیو

اجرای افراد در مراسم افتتاحیه.

 

المپیک 2020 توکیو

کاروان یونان آغازگر رژه‌ی ملت‌ها.

 

المپیک 2020 توکیو

در بخشی از مراسم افتتاحیه، ۱۸۰۰ پهپاد به پرواز درآمده و تصویری از کره‌ی زمین را در آسمان شب شکل دادند. همزمان با پرواز پهپادها بر فراز استادیوم، ترانه‌ی Imagine اثر جان لنون اجرا می‌شد.

 

المپیک 2020 توکیو

حمل پرچم المپیک در مراسم افتتاحیه.

 

المپیک 2020 توکیو

حوالی پایان مراسم، پرچم المپیک به اهتزاز در می‌آید.

 

المپیک 2020 توکیو

پس از روشن شدن مشعل المپیک، آتش‌بازی آسمان را نورانی می‌کند.

 

المپیک 2020 توکیو

دوچرخه‌سواران در ۲۴ ژوئیه با هم به رقابت پرداختند. ریچارد کاراپاس، رکاب‌زن اکوادوری پس از جدا کردن خود از بقیه دوچرخه‌سواران در ۱۰ کیلومتر پایانی، به مقام اول دست یافت.

 

المپیک 2020 توکیو

در مسابقات سبک‌وزن بوکس در ۲۴ ژوئیه، دلانته جانسون، بوکسور امریکایی، ضربه‌ی سنگینی از ورزشکار آرژانتینی، برایان آگوستین آرِگویی دریافت می‌کند.

 

المپیک 2020 توکیو

یانگ چیان، ورزشکار چینی، پس از کسب اولین مدال طلای این دوره از بازی‌های المپیک، شادی خود را این گونه ابراز کرد. وی در تیراندازی ده متر تفنگ بادی موفق به کسب مقام اول شد.

 

المپیک 2020 توکیو

هو ژیهوی، وزنه‌بردار چینی، با رقیبان به رقابت پرداخت. این بانوی ورزشکار در دسته‌ی ۴۹ کیلوگرم با ثبت اوزان ۹۴ کیلوگرم در یک‌ضرب و ۱۱۶ کیلوگرم در دوضرب، رکورد المپیک را به نام خود ثبت کرد.

 

المپیک 2020 توکیو

اوچه اِکه، ژیمناست نیجریه‌ای، در ماده‌ی بارفیکس با حریفان به رقابت پرداخت.

 

المپیک 2020 توکیو

نائوهیسا تاکاتو، جودوکای ژاپنی با جودوگیِ آبی، در مقابل چکویمیانی، جودوکای گرجستان، در مرحله‌ی یک چهارم نهایی بازی‌ها. در ادامه‌ی این بازی‌ها، تاکاهاتو موفق به کسب اولین مدال طلا برای کاروان ژاپن شد.

 

المپیک 2020 توکیو

هند زازا، کم سن و سال‌ترین ورزشکار این دوره از بازی‌های المپیک. این ورزشکار ۱۲ ساله‌ی سوری در اولین بازی خود در مرحله‌ی مقدماتی، ۴ به ۰ بازی را به حریف اتریشی خود واگذار کرد.

 

المپیک 2020 توکیو

میثم صالحی، والیبالیست ایرانی، با سرویسی پرشی، توپ را روانه‌ی زمین حریف لهستانی می‌کند.

 

المپیک 2020 توکیو

فلورا پاستور، شمشیرباز مجارستانی (چپ) مقابل مریم مبارکی، ورزشکار الجزایری به رقابت می‌پردازد.

 

المپیک 2020 توکیو

الساندرو ولوتو، در حین مسابقه واترپلو مقابل افریقای جنوبی، توپ را به جلو هدایت می‌کند.

 

بیشتر بخوانید:

ماجرای یک قهرمان پرافتخار المپیک که عضو یک گروه گانگستری بود

برترین یونیفرم‌ های تاریخ المپیک؛ از ردای ابرقهرمانی تا لباس هری پاتر

 

 

 

 

منبع: CNN
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود