انتقاد از برند ژیوانشی به خاطر طراحی گردنبندی به شکل طناب ِ دار

انتقاد از برند ژیوانشی به خاطر طراحی گردنبندی به شکل طناب ِ دار

برند ژیوانشی هفته ی گذشته مجموعه ی بهار ۲۰۲۲ خود را در هفته ی مد پاریس رونمایی کرد که گردنبندی به شکل طناب ِ دار هم جزء آن بود.

این مجموعه اولین مجموعه ی اوت کوتور متیو ام. ویلیامز، مدیر خلاقیت برند ژیوانشی، بود.

این خانه ی مد فرانسوی به خاطر بی ملاحظگی در خصوص این گردنبند که یادآور طناب ِ دار است، از سوی Diet Prada مورد انتقاد قرار گرفته است، یک صفحه ی اینستاگرامی که به رصد دنیای مد و افشای تخلفات این صنعت می پردازد.

Diet Prada در پستی اینستاگرامی که تاکنون بیش از ۷۵ هزار لایک دریافت کرده نوشته: «بعد از افتضاح هودی طناب ِ دار برند بربری در سال ۲۰۱۹، فکر کردیم صنعت مد دیگر فهمیده که نباید چیزی شبیه طناب ِ دار دور گردن مدل ها بیاندازد.»

«این گردنبند ژیوانشی که تازه در فشن شوی پاریس به نمایش درآمده نزدیکی خطرناکی به همان حیطه دارد. واقعاً این سؤال را برایتان ایجاد می کند که چطور هیچ کس متوجهش نشد، اما افسوس که تاریخ تکرار می شود.»

سخنگوی Diet Prada در تشریح پست اینستاگرامی خود به رسانه ها گفته: «روش های زیادی برای تفسیر موتیف هایی که به شکل یقه ملوانی یا طناب هستند وجود دارد اما گذاشتن یک طناب دور گردن، چه رسد به خود طناب ِ دار، زیاد از حد غیر طبیعی است. گردنبند ژیوانشی به اشتباه یک طناب ِ دار دیده نشد. وقتی می بینیدش، بلافاصله یاد ماجرای بربری می افتید.»

در سال ۲۰۱۹، برند بربری در هفته ی مد لندن از یک هودی رونمایی کرد که بندهای آن به شکل طناب ِ دار از گردن آویزان می شد. برند بربری به خاطر این اقدام بلافاصله مورد انتقاد گرفت. ریکاردو تیشی، مدیر ارشد خلاقیت بربری، ضمن عذرخواهی به خاطر هودی مذکور، گفت: «گرچه این طرح با الهام از یقه ملوانی بود اما بی ملاحظه بودنش را درک می کنم.»

در آن زمان، لیز کندی، مدل، هم در پستی اینستاگرامی، ریکاردو تیشی و برند بربری را مورد انتقاد قرار داد. او نوشت: «خودکشی مد و فشن نیست. تاریخ هولناک اعدام را هم نباید فراموش کنیم.»

منبع: insider
مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود