مرد آهنی واقعی لباس پرنده‌اش را در حضور سران ارتش به نمایش گذاشت + ویدیو

مرد آهنی واقعی لباس پرنده‌اش را در حضور سران ارتش به نمایش گذاشت + ویدیو

سران ارتش بریتانیا شاهد نمایشی از لباس جت داری بودند که به سربازان اجازه می دهد با سرعتی بالغ بر ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت بر فراز مناطق جنگی پرواز کنند. ریچارد براونینگ، بنیانگذار Gravity Industries و «مرد آهنی واقعی» در کنفرانس نفرات ارتش در فارنبورو این لباس را به پرواز درآورد.

به گزارش دیلی میل، نیروی محرکه ی این ماشین پرنده ی شخصی که به گفته ی شرکت سازنده اولین در نوع خودش است، توسط ۵ توربین گازی تامین می شود و می تواند تا ارتفاع ۳.۶ کیلومتر بالا برود.

مرد آهنی واقعی
نیروی محرکه این لباس پرنده را ۵ توربین گازی تامین می کنند

به گفته ی یکی از سخنگوهای ارتش انگلیس، قصد این نمایش، نشان دادن قابلیت های این لباس جت دار برای استفاده ی سربازان بریتانیایی بوده است. «به عنوان افتتاحیه ی کنفرانس، پرواز این لباس جت دار توسط ریچارد براونینگ را شاهد بودیم. نوآوری و پیشرفت فناورانه، دو مورد از محرکه های کنفرانس نفرات ارتش ۲۱ (Army People Conference 21)، به شیوه ی چشمگیری به نمایش گذاشته شدند.»

مرد آهنی واقعی
تونی استارک/مرد آهنی در فیلم های مارول

آقای براونینگ از روی یک جیپ و بعد یک کامیون به هوا برخاست و دوباره بر روی آن ها فرود آمد. و در پایان نیز به بالکنی که پر بود از سربازان ارتش پرواز کرد و در میان آن ها فرود آمد. خیلی از سربازان حاضر، فرصت را غنیمت شمرده و با موبایل شان از «مرد آهنی واقعی» عکس گرفتند.

نمایش قابلیت های لباس جت دار برای استفاده توسط سربازان بریتانیایی

این اولین باری نیست که اختراع ریچارد براونینگ برای نیروهای مصلح بریتانیا به نمایش درآمده است. در ابتدای سال نیز تفنگداران دریایی سلطنتی گروه های کماندوی ۴۲ و ۴۷ بر روی شناور گشتی HMS Tamar شاهد پتانسیل های این لباس جت دار برای استفاده در عملیات های سوار شدن بر کشتی بودند. پروازهای آزمایشی توسط کارکنان Gravity Industries به انجام رسید. مقامات نیروی دریایی می خواستند «ببینند که آیا لباس جت دار این شرکت در آینده قابل استفاده در عملیات های نظامی هست یا خیر.»

فرود در میان سربازان

در سال ۲۰۱۹ آقای براونینگ پروازی نمایشی در حوالی ناو هواپیمابر HMS Queen Elizabeth داشت و از روی عرشه اش بلند شد و روی هوا قوس برداشت و مسافران کشتی تفریحی مجاور را حیرت زده کرد. در آن زمان، این کشتی جنگی برای انجام مانوری ۳ ماهه با متحدان امریکایی در ساحل آناپولیسِ مریلند مستقر شده بود.

بیشتر بخوانید:

ساخت لباس مرد آهنی در دنیای واقعی توسط سرباز آمریکایی [تماشا کنید]

تا سال ۲۰۱۸ نیروهای ویژه آمریکا لباسی مشابه «مرد آهنین» خواهند داشت

منبع: Dailymail
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود