چرا نباید قبل از صبحانه قهوه بخوریم؟

چرا نباید قبل از صبحانه قهوه بخوریم؟

اگر اولین کاری که بعد از بیدار شدن انجام می دهید درست کردن قهوه است، شاید بهتر باشد در عادت خود تجدیدنظر کنید. شاید شروع روز بدون قهوه برای بعضی از ما دشوار باشد، اما نوشیدن قهوه پیش از خوردن صبحانه، با معده ی خالی می تواند عواقب جدی ای، از جمله بالا رفتن قند خون و اضطراب شدید داشته باشد.

در ادامه می خواهیم ببینیم وقتی قبل از صبحانه قهوه می خوریم چه اتفاقی رخ می دهد.

۱- ممکن است روی سطح قند خون تان تأثیر بگذارد

بسیار از قهوه دوستان به شروع روز خود بدون یک قهوه ی صبحگاهی حتی فکر هم نمی توانند کنند، اما اگر اولین چیزی که صبح ها به بدن تان می رسد قهوه است، باید بدانید که این کار می تواند باعث افزایش ۵۰ درصدی سطح قند خون تان شود. اما این بدان معنی نیست که شما باید نوشیدنی محبوب تان را به کلی کنار بگذارید و به قهوه ی بدون کافئین روی آروید. تحقیات نشان داده این مشکل یک راه حل بسیار ساده دارد؛ اینکه اول صبحانه بخورید و بعداً قهوه ی خود را بنوشید.

۲- ممکن است عضلات پاهایتان دچار گرفتگی شوند

بیشتر ما گهگاه بدخوابی را تجربه کرده ایم، اما اگر عادت دارید صبح ها به محض بیدار شدن از خواب قهوه بنوشید، ممکن است همه ی تلاش هایتان برای داشتن یک خواب خوب شبانه را بر باد دهید. از آنجایی که کافئین سطح قند خون را بالا می برد، این امر ممکن است به گرفتگی عضلات پاهایتان منجر شود که می تواند خواب را از شما بگیرد.

۳- ممکن است پوست تان خشک شود

قهوه یک ادرارآور قوی است، یعنی می تواند رفت و آمدتان به دستشویی را بیشتر کند. مصرف گهگاه قهوه گرچه باعث کمبود آب شدید در بدن نمی شود، اما کماکان موجب از دست رفتن آب بدن می شود. به همین دلیل باید طی روز به اندازه ی کافی آب بنوشید. اگر آبی که بدن تان از دست داده را جبران نکنید، این امر ممکن است روی پوست تان اثر بگذارد و آن را دچار خشکی کند.

۴- ممکن است درگیر اضطراب شدید شوید

وقتی از خواب بیدار می شویم، سطح کورتیزول یا همان هورمون اضطراب در بدن مان در بالاترین سطح قرار دارد. اگر قبل از خوردن صبحانه، قهوه بنوشید، کافئین می توانید بر روی کورتیزول اثر بگذارید و باعث شود بدن تان اضطراب بیشتری را متحمل شود. بهتر است بعد از بیدار شدن از خواب یک ساعتی برای نوشیدن قهوه صبر کنید و قبل از قهوه هم به بدن تان آب برسانید.

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود