مردی که با ۲۹۲ بار تماشای فیلم «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» رکورد گینس را شکست

مردی که با ۲۹۲ بار تماشای فیلم «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» رکورد گینس را شکست

رامیرو آلانیس از فلوریدا با ۲۹۲ بار تماشای فیلم سینمایی مرد عنکبوتی (Spider-Man: No Way Home) بین ۲۱ دسامبر ۲۰۲۱ تا ۲۲ مارس ۲۰۲۲ به عنوان رکورددار گینس شناخته شد.

در حالی که بسیاری ممکن است رویای ثبت نام خود را در رکوردهای جهانی گینس داشته باشند، رامیرو آلانیس از فلوریدا با تماشای رکورد ۲۹۲ بار Spider-Man: No Way Home، آن را به واقعیت تبدیل کرد. سوپر طرفدار مارول قبلاً با تماشای یک فیلم دیگر از MCU، Avengers: Endgame، ۱۹۱ بار در سال ۲۰۱۹، این رکورد را شکسته بود (اکثر تولیدات سینمایی که در همان فیلم حضور داشتند). این فیلم شخصیت های مختلف MCU را در عواقب اسنپ تانوس در یک دوره طولانی سه ساعت و ۲ دقیقه دنبال می کند.

فیلم سینمایی مرد عنکبوتی

رکورد آلانیس در سال ۲۰۱۹ دو سال بعد پشت سر گذاشته شد. آرنود کلاین با مجموع ۲۰۴ تماشای فیلم  Kaamelott: First Instalment، ادامه فیلم سریال فرانسوی به همین نام، تلاش آلانیس را شکست داد. کلاین از ۲۰ جولای تا ۲۰ سپتامبر ۲۰۲۱ هر روز چهار بار فیلم را تماشا کرد. ۲۰۴ بار ممکن است بیش از حد به نظر برسد تا از مجموع ۱۹۱ فیلم قبلی فراتر رود. اما آلانیس در واقع رکورد غیررسمی ۲۰۲ داشت  زیرا ۱۱ نمایش Avengers: Endgame متأسفانه به دلیل به استراحت حمام و دستشویی حذف نشدند.

فیلم سینمایی مرد عنکبوتی

آلانیس در اوایل سال جاری توانست جایگاه خود را در رکوردهای جهانی گینس به دلیل بیشترین تعداد تولیدات سینمایی که از همان فیلم حضور داشته است، به دست آورد. در حالی که او از تلاش کلاین برای شکستن رکورد آگاه بود، هنوز از شنیدن این خبر ناراحت بود. آلانیس تصمیم گرفت برای احترام به مادربزرگش که متأسفانه قبل از کسب عنوان رکوردهای جهانی گینس در سال ۲۰۱۹ از دنیا رفته بود، این رکورد را دوباره امتحان کند، اگرچه او در طول این روند بزرگترین حامی او بود.

فیلم سینمایی مرد عنکبوتی

تلاش برای رکورد زدن از ۱۶ دسامبر ۲۰۲۱ شروع شد و در ۱۵ مارس ۲۰۲۲ به پایان رسید. آلانیس در ۲۹۲ نمایش فیلم سینمایی Spider-Man: No Way Home  در همان سینما شرکت کرد که بیش از ۷۲۰ ساعت از مرد عنکبوتی را به پایان رساند. آلانیس برای جشن گرفتن این مناسبت در توییتر خود پست کرد:

فیلم سینمایی مرد عنکبوتی

در حالی که تلاش آلانیس چشمگیر است، اما او اولین کسی نبود که این عنوان را داشت. قبل از اولین تلاش او، این رکورد در اختیار جوآن کانر بود. کانر ۱۰۸ بار برای دیدن Bohemian Rhapsody در سال ۲۰۱۹ به سینما رفت، با وجود اینکه حتی از طرفداران کوئین هم نبود. رکورد او شامل ۲۹۱ بار دیگری نمی شود که کانر این فیلم را پس از عاشق شدن با گروه و بوهمی راپسودی در خانه تماشا کرد.

فیلم سینمایی مرد عنکبوتی

فیلم سینمایی Spider-Man: No Way Home از زمان اکرانش به شدت محبوب شد، رکوردهای خود را شکست و ششمین فیلم پرفروش تاریخ شد. این فیلم در سال ۲۰۲۱ در سطح بین المللی ۱.۸۹۱ میلیارد دلار درآمد کسب کرد که در آن آلانیس با ۲۹۲ سفر خود برای دیدن فیلم نقش داشت.

آلانیس قبلاً به دنبال فیلم‌های دیگر MCU مانند Doctor Strange در Multiverse of Madness برای تماشای مجدد بوده است، اما قصد دارد تعداد بسیار کمتری از حدود پنج تماشا را داشته باشد. بسیاری از طرفداران MCU می‌توانند ادعا کنند که Spider-Man: No Way Home را دوباره تماشا کرده‌اند، اما هیچ‌کدام مانند آلانیس فداکاری رکوردشکنی از خود نشان نمی‌دهند.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم بخوانید:

درخواست مادر تام هالند از سازندگان مرد عنکبوتی برای وقت دستشویی بیشتر پسرش

تدابیر امنیتی شدید فیلم «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» برای لو نرفتن نقش ویلم دفو

افشای دستمزد بازیگران نقش مرد عنکبوتی؛ توبی مگوایر نجومی ترین اسپایدرمن!

رتبه بندی فیلم های فرانچایز مرد عنکبوتی ؛ کدام یک از ۹ اسپایدرمن از دیگران بهتر است؟

بازگشت دور از انتظار شخصیتی دوست‌داشتنی در فیلم «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست»

مروری بر مرد عنکبوتی از گذشته تا اکنون: نقدهای این سری فیلم‌های کامیک

منبع: screenrant
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • Saeed فروردین ۳۰, ۱۴۰۱

    چه بیکار بوده یارو 😶