خبر مرگ هوشمند عقیلی صحت دارد یا خیر؟

خبر مرگ هوشمند عقیلی صحت دارد یا خیر؟

به تازگی خبرهایی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی منتشر شده است که از مرگ هوشمند عقیلی ، خواننده قدیمی ایرانی، حکایت دارد. حتی شبکه های فارسی زبان ماهواره ای و ابی ، خواننده مشهور لس آنجلسی نیز خبر درگذشت این خواننده بر اثر ایست قلبی را در اینستاگرام خود اعلام کردند.

هوشمند عقیلی در سال ۱۳۵۶ به امریکا مهاجرت کرد و تا اواسط دهه ۸۰ به فعالیت خوانندگی خود ادامه داد. اما آیا او هنوز در قید حیات است؟ ادامه این مطلب روزیاتو را بخوانید.

هوشمند عقیلی کیست؟

هوشمند عقیلی که نام کامل او هوشمند عقیلی‌مهران است در سال ۱۳۱۶ در شهرستان آباده استان فارس به دنیا آمده است.

او از همان سنین کودکی همراه با خانواده اش از آباده به اصفهان نقل مکان کرد و از وقتی حدود ۱۳ سال داشت با حمایت و دلگرمی پدر خود موسیقی را زیر نظر تاج اصفهانی آموخت. اوج دوران موسیقی هوشمند زمانی جان گرفت که زیر نظر اسماعیل مهرتاش درس موسیقی آموخت.

هوشمند عقیلی فارغ التحصیل رشته ادبیات انگلیسی بود و قبل از انقلاب اسلامی، مدتی با سمت کارشناس در وزارت تعاون مشغول به کار بود.

همان طور که گفته شد او یک سال قبل از وقوع انقلاب به آمریکا مهاجرت کرد و در آنجا به شغل «بساز بفروشی» وارد شد. چون با دوستانش برای گرین کارت مجبور شد، حداقل دو امریکایی را در کاری استخدام کند که بتواند گرین کارت بگیرد.

او بعد از انقلاب و مهاجرت ازدواج کرد و یک پسر و یک دختر دارد. وقتی همسر هوشمند از دنیا رفت، مدتی خوانندگی را کنار گذاشت. اما بنا به درخواست و اصرار فرزندان، آشنایان و دوستدارانش، پس از چند ماه دوباره به اجرای موسیقی و برگزاری کنسرت پرداخت و تا اواسط دهه هشتاد به فعالیت در عرصه خوانندگی ادامه داد.

هوشمند عقیلی هم در سبک پاپ اجرا داشته است و هم در سبک سنتی. قطعه هایی همچون فردا تو می‌آیی و دریا با آهنگسازی جهانبخش پازوکی و تنظیم ناصر چشم آذر در قلب و ذهن مردم ایران جاودانه شده است.

هوشمند عقیلی در دوران اقامت امریکا آلبوم های معروفی منتشر کرد که می توان به لیست زیر اشاره نمود.

 1. اگر…
 2. آمدم
 3. عشق شرقی
 4. جمال جانان
 5. ای پری کجایی
 6. بهترین‌های عقیلی ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۶
 7. چه خبر از ایران
 8. دخترک فال بین
 9. خود ستا
 10. فال
 11. پرستوهای مسافر
 12. الهه ناز
 13. فردا تو می‌آیی
 14. مرغ سحر

خبر درگذشت هوشمند عقیلی صحت دارد یا نه؟

با این که خبر مرگ این خواننده قدیمی لس آنجلس نشین بازتاب وسیعی داشته است اما دوستان و نزدیکان هوشمند عقیلی فعلا این خبر را تکذیب کرده اند.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را نیز بخوانید:

تکذیب خبر مرگ نلی ، خواننده زن پیش از انقلاب + بیوگرافی

آقای خواننده در رینگ بوکس؛ همایون شجریان حریفش را ناک اوت کرد! + ویدئو

کنایه هنرمندانه خواننده ایرانی به خاوری در کنسرت کانادا + ویدئو

ماجرای خانه خواننده مشهور لس آنجلسی در تهران چیست؟

اعتراض همسر حبیب محبیان به تخریب دوباره مزار این خواننده + ویدیو

مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود