۱۷ واقعیت جالب و بامزه در مورد زنان برای کسانی که می خواهند بهتر آن ها را بشناسند

۱۷ واقعیت جالب و بامزه در مورد زنان برای کسانی که می خواهند بهتر آن ها را بشناسند

بهتر است مطلب را با جمله ای جالب از رابرت ای هینلین (Robert A. Heinlein) آغاز کنیم که البته شاید برخی زنان و مردان از شنیدن آن خوششان نیاید اما همینجا و پیش تر اعلام می کنیم که هدف ما از اشاره به این جمله توهین به مرد یا زنی نیست و تنها نقل قول می کنیم. شمایی که این مطلب را می خوانید نیز بهتر است زیاد سخت نگرفته و به معنی و شوخی جمله توجه کنید تا برخی اشارات ناخوشایندی که ممکن است در آن پیدا کنید. هینلین می گوید: «زنان و گربه ها هر طور که دلشان بخواهد رفتار می کنند و مردان و سگ ها نیز بهتر است با این واقعیت کنار بیایند». زنان می توانند مثل آب خوردن الهام بخش یک شعر زیبا شوند یا آغازگر یک جنگ خونین باشند و همه توافق داریم (هم زنان و هم مردان) که زنان موجوداتی پیچیده و البته جذاب هستند. در ادامه این مطلب شما را با ۱۷ واقعیت جالب و بامزه در مورد زنان آشنا می کنیم که احتمالاً بیشتر شما را با شخصیت و روحیات زنان آشنا می کنند.

در ادامه این مطلب شما را با 17 واقعیت جالب و بامزه در مورد زنان آشنا می کنیم که احتمالاً بیشتر شما را با شخصیت و روحیات زنان آشنا می کنند.

۱- مدت زمان متوسطی که زنان یک راز را نگه می دارند ۴۷ ساعت و ۱۵ دقیقه است

بر اساس تحقیقی در بریتانیا که روی ۳,۰۰۰ زن بین ۱۸ تا ۶۵ ساله انجام شد، مشخص گردید که از هر ۱۰ زن ، چهار نفرشان نمی توانند یک راز را نگه دارند. مهم نیست که آن راز چقدر شخصی یا فاش کردن آن خطرناک باشد، بیش از نیمی از این زنان تایید کرده بودند که نمی توانند راز نگه دارند و در شرایط سرخوشی یا مستی به سرعت آن راز را فاش می کنند. همچنین این تحقیق نشان داده بود که نامزدها، شوهران، بهترین دوستان و مادران اولین کسانی هستند که زنان رازها را با آن ها در میان می گذراند. هر زن به طور معمول سه شایعه در هفته می شنود و به احتمال فراوان آن را به دستکم یک نفر دیگر منتقل می کند.

از هر ۱۰ زن سه نفرشان فاش کردن راز را طبیعی می دانند که از آن میان دو سوم آن ها بعد از چنین کاری احساس گناه کرده در حالی که هفتاد و پنج درصدشان مدعی بودند می توان به آن ها اعتماد کامل داشت که رازهای دیگران را نگه می دارند.همچنین از هر ۱۰ زن چهار نفرشان مدعی بودند که مشکلی با گفتن راز اشخاص به کسانی که صاحب راز را نمی شناسند، ندارند. خوشبختانه ۲۷ درصد از زنان نیز گفته اند که روز بعد یادشان نبوده که چه چیزی به آن ها گفته شده بود.

۲- زنان  به طور متوسط روزی ۹ بار به ظاهر خود فکر می کنند

بر اساس تحقیقی که توسط یک شبکه خرید کالا به نام QVC در بریتانیا صورت گرفت، مشخص شد که هر زن به طور متوسط روزی ۹ بار به ظاهر خود فکر می کند و دستکم بدون رژ لب زدن خانه را ترک نمی کند. ۳۰ درصد از زنان تایید کرده بودند که روتین زیبایی آن ها آخرین چیزی است که تا پیش از آماده شدن برای بیرون رفتن به آن فکر می کنند و ۱۶ درصد گفته بودند اولین چیزی است که هنگام بیدار شدن از خواب به آن فکر می کنند. همچنین نتایج این تحقیق نشان داد که بیش از یک سوم از این زنان گفته بودند که تنها نگرانی آن ها زیبا جلوه کردن در نگه دیگر زنان است تا تحت تاثیر قرار دادن مردان. شاید این نگرانی نسبت به زیبایی و آرایش به تقویت اعتماد به نفسشان بازگردد تا احساس غرور و فخر فروختن.

در ادامه این مطلب شما را با 17 واقعیت جالب و بامزه در مورد زنان آشنا می کنیم که احتمالاً بیشتر شما را با شخصیت و روحیات زنان آشنا می کنند.

۳- زنان تقریباً یک سال از عمرشان را صرف تصمیم گیری در مورد اینکه چی بپوشند می کنند

بر اساس تحقیقی که اخیراً توسط Matalan انجام شده، زنان به طور متوسط هر روز صبح ۱۵ دقیقه وقت صرف تصمیم گیری در مورد این قضیه می کنند که در ادامه روز چه بپوشند. بعد از جمع آوری نتایج از ۲۴۹۱ زنی که در این تحقیق شرکت کرده بودند، مشخص شد که هر زن به طور متوسط ۲۸۷ روز در عمرش را صرف تصمیم گیری در مورد لباس پوشیدن می کند. در شب های تعطیلات، این عدد به ۲۰ دقیقه و ۵۲ ثانیه برای برنامه ریزی برای لباس تعطیلات می رسد. این تحقیق همچنین نشان داد که زنان هر روز صبح پیش از رسیدن به تصمیم نهایی دستکم دو لباس عوض می کنند.

در ادامه این مطلب شما را با 17 واقعیت جالب و بامزه در مورد زنان آشنا می کنیم که احتمالاً بیشتر شما را با شخصیت و روحیات زنان آشنا می کنند.

۴- زنان روزی ۲۰,۰۰۰ کلمه به زبان می آورند که ۱۳,۰۰۰ کلمه بیشتر از میانگین مردهاست

تحقیقی که اخیراً توسط محققان آمریکایی انجام شده، نشان می دهد که زنان به خاطر وجود مقادیر بالای یک پروتئین خاص در مغزشان بسیار بیشتر از مردان حرف می زنند. پروتئین Foxp2 که با نام «پروتئین زبان» نیز شناخته می شود باعث می گردد که زنان پرحرف تر باشند. در آزمایشی که در آزمایشگاه روی موش ها انجام شد، مشخص گردید که این پروتئین در موش های نر غالب است و نه موش های ماده. مطالعات قبلی نیز نشان داده بودند که علاقه به صحبت های کوتاه و کپ زدن در زنان در سنین بسیار پایین آغاز می شود. دختران سریع تر از هم سالان پسر خود صحبت کردن را یاد می گیرند و بسیار زودتر اولین کلمه و جمله خود را به زبان می آورند. همچنین تحقیقات نشان داده که دختران دایره لغات بزرگ تری داشته و انواع متنوع ترین از جملات را نسبت به همسالان پسر خود به کار می گیرند.

۵- رانندگان زن کوتاه قامت که نزدیک به فرمان می نشینند بیشتر در اثر برخورد کیسه هوا می میرند

بر اساس تحقیقی که توسط مرکز تحقیقات ایمنی خودرویی در دانشگاه لوبورو در بریتانیا انجام شده، زنان کوتاه قامت در هنگام باز شدن کیسه هوای خودرو بیشتر در معرض ضربه آن قرار می گیرند. رانندگانی که کمتر از ۱۶۰ سانتیمتر قد دارند (هم زنان و هم مردان) بیشتر از دیگران در معرض صدمات شدید به لگن خاصره و قسمت های پایین بدن قرار دارند.

در ادامه این مطلب شما را با 17 واقعیت جالب و بامزه در مورد زنان آشنا می کنیم که احتمالاً بیشتر شما را با شخصیت و روحیات زنان آشنا می کنند.

۶- زنان به طور متوسط سالی بین ۳۰ تا ۶۴ بار و مردان بین ۶ تا ۱۷ بار گریه می کنند

انجمن چشم پزشکی آلمان طی تحقیقات خود به این نتیجه رسیده است که زنان به طور متوسط هر بار ۶ دقیقه گریه می کنند در حالی که این عدد برای مردان حدود دو تا چهار دقیقه است. بعد از ترکیب تحقیقات گسترده در مورد گریه کردن، آن ها به این نتیجه رسیدند که گریه کردن در زنان در ۶۵ درصد موارد از بغض به گریه تبدیل می شود در حالی که این عدد برای مردان تنها ۶ درصد است. اما تا دوران نوجوانی و بلوغ، هیچ تفاوتی در این زمینه بین پسران و دختران دیده نشد.

۷- یک زن در بریتانیا به طور متوسط ۱۹ جفت کفش دارد اما تنها ۷ مورد آن ها را می پوشد

بر اساس تحقیقی که توسط شرکت بیمه دایاموند انجام شده، به طور متوسط دو سوم از کفش هایی که زنان در خانه نگه می دارند رنگ روشنایی را نمی بینند. از هر ۲۰ زن نیز یکی تصدیق کرده بود که بیش از ۵۰ جفت کفش دارد و ۱۰ درصد گفته بودند که هر ساله دستکم ۱۰ جفت کفش می خرند. به طور متوسط هر زن دو برابر شوهرش کفش دارد و هزینه آن ها برای خرید کفش حتی بحث برانگیز و باعث دعوای زن و شوهری نیز شده است. از هر هشت زن نیز یک نفر در مورد هزینه خرید کفش یا تعداد کفش هایشان با شوهر خود درگیری داشته اند.

۸- در سطح بین المللی، زنان ۱۸ تریلیون دلار درآمد دارند اما ۲۸ تریلیون دلار هزینه می کنند

بر اساس تحقیقی که در دانشکده تجارت دانشگاه هاروارد انجام شده، زنان در مورد هزینه ۹۴ درصد از مبلمان خانه، ۹۲ درصد تعطیلات، ۹۱ درصد مسکن، ۶۰ درصد خودرو و ۵۱ درصد وسایل الکترونیکی تصمیم گیر هستند. در ترکیب با پولی که در صنعت چند تریلیون دلاری زیبایی در سراسر جهان خرج می شود، زنان بسیار بیشتر از توانایی یا درآمدشان هزینه می کنند. شکاف دستمزدی، فشارهای اجتماعی و هزینه فزایندده زندگی نیز تضمین کننده این تفاوت در درآمد و هزینه است.

۹- هر زن بریتانیایی در طول عمرش به طور متوسط ۱۱۱ کیف دستی می خرد

محققان دریافته اند که یک زن ۳۰ ساله به طور متوسط ۲۱ کیف دستی دارد و هر سه ماه یک بار یک کیف جدید می خرد. این عدد در طول زندگی اش به ۱۱۱ کیف می رسد و در کل هزینه های ۸,۰۰۰ پوندی دارد. ۵ درصد از ۱۵۰۰ زنی که در این تحقیق شرکت کردند نیز اعتراف کردند که در خانه بیش از ۱۰۰ کیف دستی دارند. هزینه متوسط هر کیف دستی در بریتانیا ۷۶ پوند است و این عدد برای برندهای معروف بسیار بیشتر است. مارگارت تاچر به خرید کیف دستی علاقه زیادی داشت و سلبریتی های امروزی مانند سینا میلر، لیندزی لوهان و نیکول ریچی نیز پا جای پای او گذاشتند تا جایی که به علاقه وسواس گونه نسبت به خرید کیف زنانه، «سندرم سینا میلر» گفته می شود.

۱۰- بیش از ۸۰ درصد زنان در پوشیدن سوتین خود سایز اشتباه را انتخاب می کنند

تحقیقات نشان می دهد که زنان دارای سینه های بزرگ تر سوتین هایی می خرند که برایشان بسیار کوچک هستند در حالی که زنان با سینه های کوچکتر دقیقاً برعکس عمل می کنند. دلیل این مشکل نیز استانداردهای پیچیده و متفاوت ساخت این سوتین هاست که باعث می شود پیدا کردن سوتین سایز مناسب دشوار باشد. به همین دلیل است که زنان همیشه سعی دارند یک نوع سوتین بخرند که مناسب و اندازه به نظر می رسد، حتی زمانی که وزنشان کاهش یا افزایش پیدا کند. در تحقیقی که در بریتانیا انجام شده، ۹۹ درصد از ۲,۰۰۰ زن بین ۱۶ تا ۷۵ سال شرکت کننده در تحقیق گفته بودند که هنگام انتخاب سوتین، سایز آن کم اهمیت ترین موضوع است.

۱۱- زنان کوتاه قامت تر دوران بارداری کوتاه تری دارند

گروهی از محققان به رهبری لویی موگلیا با مطالعه روی ۳,۵۰۰ زن و نوزادانشان در فنلاند، دانمارک و نروژ به این نتیجه رسیدند که مادران کوتا قامت تر دوران بارداری کوتاه تری نیز دارند. داده ها نشان می داد که نوزادان کوتاه قامت نیز در خطر تولد پیش از موعد بیشتری قرار دارند. این مطالعه نشان داد که طول قد مادر نقش مهمی در تعیین طول مدت بارداری دارد. هر یک سانتیمتر افزایش قد در زنان معادل ۰.۴ روز در دوره بارداری است. شاید عدد کوچکی به نظر برسد اما از لحاظ آماری بسیار قابل توجه است.

۱۲-بوی اشک های زن باعث کاهش میل جنسی مرد و سطح تستوسترون بدن او می شود

بر اساس تحقیقی که توسط یک عصب شناس موسسه علوم ویزمن در اسراییل به نام نوآم سوبل انجام شد، مشخص شد که بوی اشک زن ضرورتاً باعث ایجاد همدردی و دلسوزی در جنس مخالف نمی شود بلکه باعث کاهش سطح تستوسترون و میل جنسی در آن ها می شود. سوبل می گوید که این تغییر بدین دلیل ایجاد می شود که ترشحات مایع بدن مانند اشک، عرق و غیره، حاوی فرومون هستند، ترکیبی که پیام های کوچکی را در مورد وضعیت روحی، حال و هوا، شرایط جنسی و ساختار ژنتیکی فرد انتقال می دهد.

۱۳- کتابی با عنوان «همه چیزهایی که مردان درباره زنان می دانند» حاوی ۱۰۰ صفحه خالی است

بله درست است، چنین چیزی وجود دارد. روانشناسی به نام دکتر آلن فرانسیس کتابی نوشته که در مقدمه آن چنین آمده است: «در کمی بیش از ۱۰۰ صفحه، دکتر آلن فرانسیس سال ها تحقیق و هزاران مصاحبه را برای افشای جامع ترین درک از دانش و درک مردان از جنس مخالف به کار گرفته است». بدین ترتیب دکتر فرانسیس به خوبی فهمیده و نشان داده که تلاش برای تشریح و درک ذهنیت زن کار عبثی است.

fml-Tess Christian ‘women who don’t smile’-16.jpg

۱۴- برای جلوگیری از چروک پوست، زنی مدعی شده که به مدت ۴۰ سال نه خندیده و نه حتی لبخند زده، حتی بعد از تولد دخترش

تس کریستین ساکن بریتانیا گفته است که طوری خود را از نوجوانی آموزش داده که نه بخندد و نه لبخند بزند تا بتواند ظاهرش را خوب نگه دارد. او در مصاحبه با دیلی میل در این باره گفته است: «بله، من مغرور هستم و می خواهم جوان بمانم. استراتژی من بسیار طبیعی تر از بوتاکس و موثرتر از هر کرم زیبایی گرانقیمت و جراحی زیبایی است». کریستین مدعی است که او زندگی شادی دارد و به خواسته هایش در زندگی رسیده است، اگر چه به مدت ۴۰ سال حتی لبخند هم نزده است. دوستانش او را مونا لیزا می نامند که به نقاشی مشهور لئوناردو داوینچی اشاره دارد که هنوز محققان نمی دانند دارد می خندد یا نه.

۱۵- زنان نسبت به مردان بهتر می توانند چند کار را با هم انجام دهند

برای آزمایش اینکه آیا زنان به شکل طبیعی در انجام دادن چند کار همزمان بهتر از مردان هستند، محققان دانشکده روانشناسی هرتفوردشایر، دانشگاه گلاسکو و دانشگاه لیدز در دو آزمایش مردان را مقابل زنان قرار دادند. بر اساس نتایج، زنان در سوییچ کردن بین کارها بسیار بهتر از مردان عمل می کردند. این تحقیق همچنین نشان داد که زنان در چند کاری در زندگی واقعی نیز بهتر از مردان هستند. زنان و مردان در حل مسائل ریاضی ساده، جستجو برای رستوران ها روی نقشه یا پاسخ دادن به سوالات اطلاعات عمومی پشت تلفن تفاوت چندانی با هم ندارند اما زنان در ایجاد استراتژی برای پیدا کردن یک کلید گمشده بسیار بهتر عمل می کردند. البته در این زمینه نباید کلی انگاری کرد زیرا حدود ۱۰ درصد از افراد جامعه بدون در نظر گرفتن جنسیت در انجام چند کار همزمان مهارت دارند.

۱۶- زنانی که بازی های ویدیویی انجام می دهند رابطه جنسی بیشتری داشته و از روابط خود راضی ترند

بر اساس تحقیقی که توسط HarrisInteractive در مورد سبک زندگی و عادات گیمرهای زن انجام شد، مشخص گردید زنانی که بازی های آنلاین انجام می دهند بیشتر از دیگر زنان رابطه جنسی برقرار کرده و روابط شادترین نیز دارند.

۱۷- زنان احتمالاً به این دلیل بیشتر از مردان عمر می کنند که سیستم ایمنی شان کندتر پیر می شود

پروفسور کاتسویکو هیروکاوا از دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی توکیو می گوید: «یافته های ما نشان می دهند که نرخ آهسته تر کاهش کیفیت پارامترهای ایمونولوژیکی رد زنان نسبت به مردان با این حقیقت سازگاری دارد که زنان بیشتر از مردان عمر می کنند». هیروکاوا و همکارانش نمونه های خون ۳۵۶ مرد و زن سالم بین ۲۰ تا ۹۰ سال را بررسی کرده و دریافتند که دلیل آسیب پذیری بالاتر مردان نسبت به بیماری هایی که طول عمرشان را کاهش می دهد به این خاطر است که با گذشت زمان و بالا رفتن سن، سیستم ایمنی بدن آن ها سریع تر پیر می شود.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۳ نظر

ورود