چند ترفند روانشناختی جالب که در زندگی روزمره بسیار به کار می آیند

چند ترفند روانشناختی جالب که در زندگی روزمره بسیار به کار می آیند

بسیاری از ما دوست داریم بدانیم دیگران به چه چیزی فکر می کنند و گاهی اوقات توانایی های ذهن خوانی خود را ارتقا می دهیم و آنها را به ابزارهایی مفید تبدیل می کنیم. برخی از ترفند های روانشناختی که مردم در این زمینه، در شبکه های اجتماعی با هم در میان گذاشته اند خواندنی است:ترفند های روانشناختی ای که در زندگی روزمره کاربرد دارد– در فرودگاه‌ها و در برخی فروشگاه‌ها، وجود یک آینه پشت صندوقدار یا پذیرش، اغلب مردم را از عصبانیت باز می‌دارد، چراکه آنها دوست ندارند، حالت عصبانی صورت خود را ببینند.
– در آزمونی عده ای سعی کردند بی دلیل از میان صف وارد شوند و عده دیگر بهانه های نامربوط آوردند، گروهی که بهانه های نامربوط آوردند راحت تر توانستند وارد صف شوند. نتیجه این است که مردم به بهانه های شما برای اینکه چرا باید کاری انجام دهید گوش نمی دهند. فقط همینکه شما بهانه ای آوردید باعث می شود مردم به شما امتیازی دهند.
– سریعترین راه برای اینکه جواب درستی را در سیستم اداری به شما بدهند، مطرح کردن پاسخ اشتباه است. ترفند های روانشناختی ای که در زندگی روزمره کاربرد دارد– یکی از ترفند های روانشناختی این است که اگر در محیط کار بیش از ۶۰ ثانیه در جایی نایستید و یا با سرعت بیشتری راه بروید، پر مشغله تر به نظر می رسید.
– برای گرفتن امتیاز، قدرت و اختیار کاری، هیچ راهی موثرتر از متقاعد کردن مردم به اینکه آنقدر باهوش هستند که آن را به شما بسپارند وجود ندارد. ترفند های روانشناختی ای که در زندگی روزمره کاربرد دارد– وقتی متقاعد کردن کسی برای انجام کاری سخت است، به او گزینه هایی بدهید. به این ترتیب، آنها احساس می کنند که کنترل اوضاع را در دست دارند. «شما می خواهید گزینه A را انجام دهید یا B را ترجیح می دهید؟»
– هر زمان که کسی چیزی می‌گوید و می خواهید اطلاعات بیشتری به گفته هایش اضافه کنید، سعی می‌کنید با گفتن «با شما موافقم» شروع کنید یا چیزی که بیانگر مثبت بودن نظر شما نسبت به گفته های آنها باشد.
– اگر از کسی می خواهید کاری را انجام دهد که واقعاً دوست ندارد، از او بخواهید که بین همان کار و کاری که بیشتر از آن متنفرند یکی را انتخاب کنند و آنها کاری که شما می خواهید را با لبخندی بر لب انجام خواهند داد. ترفند های روانشناختی ای که در زندگی روزمره کاربرد دارد– وقتی انجام کاری را به عهده می گیرید، مدت زمان بیشتری را برای اتمامش اعلام کنید. در نتیجه وقتی کار زودتر از زمان اعلامی شما تمام شود، دیگران از سرعت عملتان متعجب و قدردان خواهند شد.

– اگر بتوانید خودتان را کنترل کنید که فقط به مدت ۳۰ ثانیه در سکوت به کسی خیره شوید، تنش آنقدر زیاد می شود که آنها اغلب شروع به صحبت می کنند و هر چیزی را به شما می گویند تا شما را وادار به گفتگو کنند.

– اگر به سمت کسی در پیاده رو راه می‌روید و فکر می‌کنید، قرار است سر درگم جهت حرکت یکدیگر شوید، با شانه‌های خود نشان دهید که می‌خواهید از کدام سمت بروید.
– اگر به لطف بزرگی از کسی نیاز دارید یا لطفی که احتمالاً در جواب «نه» می شنوید، ابتدا لطف کوچک‌تری بخواهید، مانند قرض گرفتن خودکار یا چیزی مشابه. آنها به احتمال زیاد به لطف بزرگتر، بله خواهند گفت.

بیشتر بخوانید:

۸ ترفند روانشناختی موثری که باعث می شود مردان احساساتشان را بروز دهند

ترفندی تضمینی برای پی بردن به خیانت عشقتان و اعتراف گرفتن از او

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود