ماجرای بیماری های قبلی مهسا امینی از زبان وکیل خانواده وی

ماجرای بیماری های قبلی مهسا امینی از زبان وکیل خانواده وی

وکیل خانواده مهسا امینی توضیحاتی درخصوص بیماری های قبلی وی که روایت های مختلفی درباره ی آن مطرح شده، ارائه کرده است. او همچنین تأکید کرد خانواده مهسا امینی نظر هیچ مرجعی جز پزشکان معتمد خود را درباره ی علت مرگ وی نخواهند پذیرفت.

صالح نیکبخت، یکی از وکلای خانواده امینی در واکنش به ماجرای عمل مهسا امینی در بیمارستان میلاد و تأیید و تکذیب‌هایی که پیرامون آن صورت می‌گیرد، به خبرگزاری ایلنا گفت: «مهسا امینی در سال ۱۳۸۶ یعنی حدود ۱۵ سال پیش وقتی ۷ سال سن داشته، عمل داشته و عمل جراحی روی او صورت گرفته ولی این عمل هیچ گونه ارتباطی با مرگ او در بیمارستان کسری یا اینکه قبل از آن در جاهای دیگر حوادثی به وجود آمده نداشته است.»

وی تصریح کرد: «همه پزشکان پزشکی قانونی هم اعلام کردند بیماری قبلی مهسا امینی ارتباطی با این موضوع ندارد و متاسفانه عده‌ای این مسئله را بهانه کرده‌اند برای اینکه بگویند مهسا در گذشته چنین بیماری داشته و عامل مرگ اصلی او این مریضی بوده است. ما در جلسه شنبه گذشته پزشکی قانونی حضور داشتیم، همچنین پزشکی محترمی که او را معالجه کرده بود، صراحتاً قید شده است که مرگ خانم مهسا امینی، حادثه‌ای که برای او پیش آمده ناشی از آن عملی که صورت گرفته نبوده است.»

صالح نیکبخت گفت: «همچنین خانواده مهسا امینی در همان جلسه پزشکی قانونی به ما اعلام کردند او غده‌ای بزرگ در بالای چشمش داشته و پیش دکتر شیروانی رفته و او طبق نظر پزشکی اعلام کرد اگر این غده را عمل کنیم یا نکنیم هیچ تاثیری در وضعیت سلامتی او نخواهد گذاشت و جانش در سلامت کامل خواهد بود. اما با وجود چنین غده‌ای که ممکن است در بینایی او تاثیر بگذارد ما برای احتیاط عمل خواهیم کرد. این نهایت موضوعی بوده که برخی این را بهانه کردند که سابقه این بیماری و بیماری‌های دیگر را داشته است.»

وکیل خانواده مهسا امینی در ادامه گفت: «مهسا امینی به بیماری تیروئید هم مبتلا بوده است. خانم مهسا امینی ۲۲ سال سن داشت و با توجه به وضعیت آب و هوایی غرب کشور که کوهستانی است و به علت باران‌های سیل آسا در آب‌های آنجا به دلیل کمبود ماده لیون، مانند اکثر همشهری‌های خود به بیماری تیروئید مبتلا بوده و اما این بیماری هم هیچ تاثیری در حادثه‌ای که برای او به وجود آمده نداشته است. زیرا به دلیل نتایج آزمایش سالیانه مهسا امینی که توسط پزشک متخصص او انجام می‌شد، صراحتا اعلام شده که نیازی به تهیه قرص بیماری تیروئید نیست و حتی نیازی به تغییر دوز مصرف آن قرص‌ها هم ندارد.»

صالح نیکبخت گفت: «در جلسه شنبه گذشته پزشکی قانونی، با سوالی که یکی از پزشکان پزشکی قانونی درباره روز حادثه کرده بود مشخص شد مهسا امینی قرص تیروئید خود را مصرف کرده بود و حتی قرص‌هایی که در روزهای غیرعادی برای ایشان تجویز شده بود هم مصرف کرده و حتی پزشک متخصص او هم در ۱۹ یا ۲۰ مرداد هم آزمایش جدیدی گرفتند که مشخص شد هیچ مشکلی ندارد و کاملا صحیح و سالم بوده است.»

صالح نیکبخت در پاسخ به این سوال که در جلسه پزشکی قانونی چه جزئیات دیگری از مهسا امینی مطرح شد، گفت: «در این جلسه قرار بود ابتدا روز جلسه را به ما اعلام کنند تا پزشکان مورد نظر خود را برای امکان ارتباط و تایید نظریه پزشکی قانونی معرفی کنیم. اما این موضوع را به ما اعلام نکردند. ثانیا در جلسه‌ای که ما حضور داشتیم نظریه پزشکی قانونی درباره جسد مهسا امینی مطرح نشده و لازم است تاکید کنم با توجه به توضیحات همکارم آقای رضایی در جلسه، همچنین درخواست خانواده مهسا امینی در این معیار قرار گرفته بود که ما هیچ جلسه‌ و هیچ نظریه‌ای را بدون جلب نظر پزشکان معتمد مورد نظر، قبول نخواهیم کرد.»

وی ادامه داد: «برخوردی که آن پزشک پزشکی قانونی با پدر مهسا امینی انجام داده بود که بعدها معاون دادستان تهران حضور او در پزشکی قانونی را تایید کرد، عدم رضایت خانواده مهسا امینی را درپی داشت. بدون حضور پزشک معتمدی که خانواده او برای تایید نظریه پزشکان قانونی درخواست کردند رسیدگی به پرونده مورد قبول نخواهد بود. اگر این نظریه مورد تایید پزشکی قانونی باشد، ایرادی ندارد و ما نیز حق مداخله در نظریه پزشکی قانونی را نداریم اما به صورت طبیعی این حق را داریم که هم اعتراض کنیم و هم از پزشکان معتمدی که از اساتید برجسته مغز و اعصاب هستند و هیچ وابستگی اداری و جناحی ندارند، نظر بخواهیم این مساله نه تنها موجب کسر شأن پزشکی قانونی نمی‌شود بلکه موجب ارتقاء و اعتلای عمومی در نهاد پزشکی قانونی خواهد شد.»

وی افزود: «ما وکلا و خانواده مهسا امینی درباره مسائل پزشکی قانونی هیچ علم و اطلاعاتی نداریم بلکه آن افراد هستند که تشخیص می‌دهند آیا نظریه پزشکی قانونی منطبق با واقعیت است یا خیر. به طور مشخص اگر آن‌ها نظر دهند در بین عموم واقعی قلمداد خواهد شد و مورد قبول ما خواهد بود و در برابر افکار عمومی هم اعلام خواهیم کرد که این نظریه را خواهیم پذیرفت.»

صالح نیکبخت در پاسخ به سؤالی درباره صحت و سقم وجود فیلمی از دوربین روی لباس مأمور بازداشت‌کننده گفت: «در مورد این مسئله، حین دستگیری مهسا امینی، دخترخاله او نیز همراه او بوده است. دخترخاله و برادر مهسا امینی گفتند حین آنکه مامور مهسا را دستگیر کرده به مأمور گفتند چون او از سقز آمده و در تهران غریبه بوده و مهمان است از دستگیری او خودداری کند. اما مأمور در جواب اصرار دختر خاله او می‌گوید “برو کنار چون روی لباس من دوربینی وجود دارد که عکس تصویر تو را هم می‌اندازد و اگر تصویر تو هم باشد من بازخواست می‌شوم که چرا تو را بازداشت نکردم”. به همین دلیل دخترخاله مهسا موضوع دوربین روی لباس مأمور بازداشت‌کننده را گفته است.»

وی افزود: «من شخصاً عکس دوربین مأمور بازداشت‌کننده را ندیدم اما می‌خواهم بگویم در بحث وجود دوربین روی لباس مأمور دستگیرکننده مهسا امینی، با مسئولان نیروی انتظامی اختلاف نظر وجود دارد. ولیکن دیدن یا ندیدن وکیل نمی‌تواند نفی یا اثبات این موضوع را در پی داشته باشد و ما باید به شهادت دخترخاله مهسا امینی استناد کنیم.»

صالح نیکبخت درباره اینکه چه جزئیات دیگری درباره پرونده مهسا امینی وجود دارد که تا به حال گفته نشده است، گفت: «ما خواهان این نیستیم که این پرونده فوری و بدون فوت وقت رسیدگی شده و به تمامی جوانب موضوع توجه نشود. یکی از مواردی که وجود دارد این است که ما به دنبال پرونده بالینی مهسا در بیمارستان میلاد هستیم. ما خواهان این هستیم که همه اسناد و مدارکی که می‌تواند اتهام به کسی را ثابت کند، مورد بررسی قرار دهند. از آن اسناد و مدارک مورد نیاز یکی استماع شهادت تمامی آن شهودی است که در حین بازداشت مهسا امینی در پارک طالقانی حضور داشتند و آن‌ها هم جزو بازداشت‌شدگان بودند. دوم درخواست استماع شهادت شهودی را می‌کنیم که در بازداشتگاه گشت ارشاد حضور داشتند و سومین موضوع این است که فیلم‌هایی که در دوربین مأمور پلیس و دوربین مدخل ورودی یا در داخل بند وجود داشته و همچنین دوربینی که در داخل بازداشتگاه گشت ارشاد وجود دارد ارائه شده تا بررسی شود و از تمام مأمورانی که با ایشان به نوعی برخورد داشتند تحقیقات به عمل آید و این تحقیقات با حضور پدر مهسا امینی و همچنین کسانی باشد که برای انتقال جسد از بازداشتگاه گشت ارشاد به بیمارستان کسری حضور داشتند.»

وی افزود: «اگر این مدارک ارائه شود، قطعا موجب رضایت می‌شود و این هراسی که به وجود آمده است فروخواهد نشست.»

صالح نیکبخت در پاسخ به این سؤال که آیا شما در این پرونده موردی را دیدید که برخلاف مسیر قانونی پرونده طی شده باشد، گفت: «من به همراه همکارم آقای رضایی هنوز پرونده را به طور کامل نخواندیم و بدون خواندن پرونده نمی‌خواهیم هیچ اظهارنظری درباره صحت و درستی و نادرستی اینگونه اسناد و مدارک و مستندات بکنیم.»

وکیل خانواده مهسا امینی در پاسخ به این سؤال که چقدر امیدوار است تا پرونده به نتیجه برسد، گفت: «انتظار دارم این پرونده مانند پرونده‌های دیگر در گذشته نباشد. هیچ اشکالی ندارد که یک یا چند مأمور خاطی را اگر متخلف باشند شناسایی کرده و آن‌ها را مجازات کنند، چه بسا شاید خانواده مهسا اعلام گذشت کنند. اما مجازات افراد یک امر بازدارنده خواهد بود که از تکرار آن جلوگیری می‌کند. این را هم بگویم که مأمور پلیس مصون از خطا نیست چراکه مأمور پلیس امکان برخورد با افراد مختلف را هم دارد که احتمال بسیاری دارد خطرساز باشند.»

صالح نیکبخت گفت: «درباره تماسی که رئیس‌جمهور با خانواده مهسا امینی داشتند به غلط از قول خانواده مهسا امینی گفتند که هیچ پیگیری از سوی رئیس‌جمهور انجام نشده است که این موضوع صراحتاً تکذیب می‌شود و تا به امروز هیچ نقل قولی از سوی وکیل و خانواده مهسا امینی درباره تماس تلفنی رئیس جمهور انجام نشده است.»

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۱۴ نظر

ورود

 • من مهر ۱۱, ۱۴۰۱

  چه جوری میشه یه غده بزرگ بالای چشم هیچ مشکلی ایجاد نکنه و برداشتن یا برنداشتنش تفاوتی نداشته باشه ؟؟؟
  تازه ثابت شد تیرویید هم داشته در حالی که پدرش گفت که غیر از سرما خوردگی مشکلی نداشته !

 • mas مهر ۱۱, ۱۴۰۱

  دروغ

 • h مهر ۱۱, ۱۴۰۱

  خوب معلومه خانوادش میخوان به هر روشی چیزی که خودشون میخوان رو نشون بدن این همه سند و مدرک میارن که طرف کلی بیماری داره بهد هنوز هیج سندی نیست که طرف و زدن میان همونو بزرگ میکنن

 • PH مهر ۱۱, ۱۴۰۱

  ماه پشت ابر نمی مونه تا دیروز فقط سرما خورده بود الان غده و تیروئید فردا رو خدا می داند

 • حامد مهر ۱۱, ۱۴۰۱

  چقدر حیوونید شماها
  زدین یه دختر دسته گل رو کشتید حالا هزار تا مرض بش میچسبونید که کارتون رو توجیح کنید یا عذاب وجدانتون رو کم کنید

  • h مهر ۱۱, ۱۴۰۱

   ندا رو تو روز روشن جلوی چشم مردم کشتن و انکار کردن، هواپیما رو زدن انکار کردن و ….
   تو از اینها انتظار حق و راستی داری؟

  • PH مهر ۱۱, ۱۴۰۱

   حیوون اون کسیه که اندازه گاو عقل نداره و نمیتونه بفهمه خانوادش دارن دروغ میگن

   • حامد مهر ۱۲, ۱۴۰۱

    آره خانواده همه کشته شده ها دروغ میگن
    خونواده کسایی که تو هواپیما بودن دروغ میگفتن
    خونواده همه شهدا دروغگوعن
    فقط شما و ج.ا راستگویین

    • PH مهر ۱۲, ۱۴۰۱

     یه مدرک درست حسابی بیار که مهسا رو کشتن!فقط یکی

     • Am مهر ۱۲, ۱۴۰۱

      ملا نصرالدین یه میخ میکوبه به زمین میگه مردم اینجا مرکز زمینه، هرکی میگه نه بیاد ثابت کنه

 • احسان مهر ۱۱, ۱۴۰۱

  خانواده اینها با کومله ها در ارتباط هستند همین پسر خالش عضو کومله هست و مصاحبه پخش شد.
  اینها جزو دشمنان قسم خورده ایران هستند .
  این هم با برنامه بوده که شروع یک اغتشاش باشه

  • حامد مهر ۱۲, ۱۴۰۱

   امیدوارم خواهر و مادر خود شما رو بگیرن و همچین بلایی سرش بیارن بعدم بگن مریض بودن خودشون
   بعدش خانواده شمارو بچسبونن به منافقین
   فقط یه لحظه به این موضوع فکر کن
   فقط یه لحظه

   • PH مهر ۱۲, ۱۴۰۱

    جوابشو با هوچی گره نده مدرک بیار فقط یکی
    ایشون با مدرک صحبت میکنه!تو فقط یکی رو کن
    یه جوری میگی ج ا هر کی ندونه ما که میدونیم با همین ج ا به نون نوایی رسیدین
    خدا نکنه روزی گدا معتبر بشه

   • سهیل مهر ۱۳, ۱۴۰۱

    خداییش ….از تو توی کاربرهای روزیاتو ندیدم. کاش می دونستی چقدر کامنتهات احمقانه است.