۷ سلبریتی هالیوودی که از بیماری سرطان نجات یافتند

۷ سلبریتی هالیوودی که از بیماری سرطان نجات یافتند

سرطان یکی از شایع ترین بیماری های دنیا است و هر ساله افراد زیادی را درگیر خود می سازد. سلبریتی ها هم از این قاعده مستثنی نیستند و بسیاری از آن ها با این بیماری دست و پنجه نرم کردند و دست آخر از آن رهایی یافتند.

در ادامه با تعدادی از آن ها آشنا خواهیم شد.

هیو جکمن

هیو جکمن از سال ۲۰۱۳ که پزشکان به ابتلای او به سرطان پوست پی بردند، چندین اسکار سرطانی و عمل جراحی داشته است.

در سال ۲۰۱۷ وقتی در یک برنامه تلویزیونی با یک بانداژ بر روی بینی اش حاضر شد، در آنجا اعلام کرد که به کارسینوم سلول بازال، شایع ترین نوع سرطان پوست مبتلا شده است.

جکمن تاکنون ۶ بار مبتلا به سرطان پوست تشخیص داده شده است.

سوفیا ورگارا

سوفیا ورگارا در سال ۲۰۰۰ مبتلا به سرطان تیروئید تشخیص داده شد، به همین دلیل برای خارج کردن غده تیروئید خود زیر تیغ جراحی رفت. او در مصاحبه ای دراینباره گفته: «من هیچوقت نه مواد مصرف کرده ام نه الکل. گوشت قرمز هم نمی خورم. فکر می کردم کاملاً سالم هستم. ولی یک دفعه به من گفتند سرطان دارم. ترس برم داشت و فوراً به بچه ام فکر کردم.» حالا اما او از بهبودی خود خوشحال است.

کتی بیتس

مادر کتی بیتس به سرطان سینه مبتلا بود به همین دلیل او انتظار ابتلا به این بیماری را داشت. اما بیتس اولین بار مبتلا به سرطان تخمدان تشخیص داده شد. سپس در سال ۲۰۱۲ پزشکان پی بردند او به سرطان سینه که از مدت ها قبل انتظارش را داشت، مبتلا شده است. بیتس تحت عمل جراحی ماستکتومی دوبل قرار گرفت (عملی که در آن هر دو سینه برداشته می شود) و و پس از آن، عمل بازسازی سینه انجام داد. بیتس از هر دو سرطان رهایی یافت اما به نوعی بیماری ورم لنفاوی به نام لنف ادم هم مبتلا شده که باعث تجمع دردناک مایعات در زیر پوست می شود. او از ساق های فشرده کننده برای کنترل این ورم استفاده می کند.

کایلی مینوگ

کایلی مینوگ در سال ۲۰۰۵ در یکی از تورهای کنسرتش بود که به ابتلایش به سرطان سینه پی برد. پزشک مینوگ در ابتدا متوجه بیماری اش نشده بود و تازه چند هفته بعد زمانی که به پزشک دیگری مراجعه کرد از ابتلای خود به سرطان باخبر شد. او به سرعت درمان را شروع کرد؛ تومور کوچکی که در سینه اش بود را خارج کرد و تحت شیمی درمانی قرار گرفت. مینوگ بعد از بهبودی در یک برنامه تلویزیونی به مردم گفت هر کسی که روپوش سفید به تن و وسایل پزشکی داشته باشد، لزوماً درست نمی گوید و به همین دلیل، اگر شک داشتند، به غریزه ی خود اعتماد کنند و به پزشک دیگری مراجعه کنند.

رابرت دنیرو

رابرت دنیرو در سال ۲۰۰۳ مبتلا به سرطان پروستات تشخیص داده شد. خوشبختانه بیماری او هنوز در مراحل اولیه بود و سرطان گسترش پیدا نکرده بود. او بعد از جراحی، از سرطان رهایی یافت.

بن استیلر

در سال ۲۰۱۴ با تشخیص پزشکان معلوم شد بن استیلر به سرطان پروستات مبتلا است. او در سال ۲۰۱۷ در مصاحبه ای اعلام کرد که ۳ سالی است که از بیماری سرطان بهبود یافته. او همچنین در مصاحبه ای دیگر گفت که بسیار خوش شانس بود که درمان او به یک عمل جراحی محدود ماند و پس از آن نیازی به درمان بیشتر نیافت.

کلویی کارداشیان

کلویی کارداشیان طی سالیان بارها نمونه برداری پوست انجام داده است، اما یکی از آن ها سرطانی از آب درآمد. در سال ۲۰۱۶ او تجربه ی خود را با مخاطبانش به اشتراک گذاشت تا دیگران را به توجه به خال های خود ترغیب کند.

او در پستی توصیه کرد که در صورت مشاهده ی موردی غیر عادی در پوست خود به پزشک مراجعه کنند. کارداشیان همچنین گفت که مجبور شد حدود ۲۰ سانتیمتر از پوست خود را با جراحی بردارد که به خاطر اندازه ی زیاد آن، تجربه ی دردناکی بود اما در عین حال، تأکید کرد که در اغلب موارد لزومی به برداشتن مقدار زیادی از پوست نیست.

بدون نظر

ورود