چشم انداز تبدیل شدن انسان ها به فرا انسان تا سال ۲۱۰۰ با استفاده از هوش مصنوعی

چشم انداز تبدیل شدن انسان ها به فرا انسان تا سال ۲۱۰۰ با استفاده از هوش مصنوعی

انسان‌ها در ۱۰۰ سال آینده می‌توانند موجوداتی نیمه‌ماشینی با تراشه‌های مغزی و اندام‌های بیونیک باشند؛ چشم‌اندازی از «سایبورگ‌ها» (Cyborg) که زمانی توسط ایلان ماسک توصیف شد. مردان و زنانی که در حدود سال ۲۱۰۰ به دنیا می آیند، می توانند در دنیایی بسیار متفاوت از دنیای ما زندگی کنند. در آن زمان انسان ها کاملاً به اینترنت متصل می شوند و با هوش مصنوعی با هم ارتباط برقرار می کنند.

فرا انسان چیست؟

دیگر نیازی به تلفن های همراه نخواهد بود و هر کاری که اکنون با تلفن هوشمند خود انجام می دهید با یک تراشه در مغز انجام می شود. فقط با فکر کردن پاسخی را در گوگل می یابند و پیامی ارسال می کنند یا حتی پهپاد شخصی خود را کنترل می کنند. دانشمندان و آینده پژوهان پیش بینی کرده اند که پیری را می توان تقریباً از طریق ترکیبی از درمان ها و بیونیک ها از بین برد. برخی از انسان ها ممکن است دست و پاهای خود را قطع کنند و با پروتزهای رباتیک، اندام های قوی تر و کارآمدتری را جایگزین کنند.

فرا انسان چیست؟
زولتان ایشتوان، آینده‌نگر و فرا انسان‌گرا، که دو بار نامزد ریاست‌جمهوری ایالات متحده شده است، چشم‌انداز خود از آینده را تشریح کرد و گفت که انسان‌ها باید با هوش مصنوعی ادغام شوند. ایشتوان گفت که انسان هایی در راه هستند که به فروشگاه های بدنسازی یا سوپرمارکت ها می روند تا خود را ارتقا دهند.

فرا انسان چیست؟

رئیس توییتر ماسک قبلا دنیایی را توصیف کرده بود که در آن بشریت برای رقابت با هوش مصنوعی باید بیشتر با فناوری یکپارچه شود. شرکت‌های بزرگ فناوری در حال حاضر روی فناوری فرا انسانی کار می‌کنند. ایشتوان هم با ماسک در مورد خطراتی که با آن روبرو هستیم موافق است.

فرا انسان چیست؟

ایشتوان همچنین معتقد است که ویرایش ژن ها برای ارتقای سلامتی، یکی از جالب ترین پیشرفت های موجود در افق پیش رو است. او از دولت آمریکا خواست تا تشریفات قانونی را کاهش دهد تا امکان نوآوری بیشتری را فراهم کند که می تواند جان میلیون ها نفر را نجات دهد و بهبود بخشد.

فرا انسان چیست؟

این متفکر آینده‌نگر گفت: «ممکن است مردم بگویند که هرگز چیزی در بدن آنها قرار نخواهد گرفت، اما فقط کافی است تا همسایه آنها این کار را انجام دهد و آن همسایه به یک کارمند مورد توجه تر تبدیل شود. ما در دنیای رقابتی زندگی می کنیم و فناوری فرا انسانی ما را رقابتی تر می کند، بنابراین ارتقاها را برای موفقیت می پذیریم.»

ما حق و تعهد اخلاقی داریم که از علم و فناوری برای از بین بردن رنج و کارکردهای بیولوژیکی که باعث مرگ ما می شود استفاده کنیم.                                                             زولتان ایشتوان

فرا انسان چیست؟
اما در حالی که ممکن است ما به ابرانسان های مبتنی بر فناوری تبدیل شویم، تهدید بزرگی که بر سر راه ما قرار دارد هوش مصنوعی است. ایشتوان می گوید: «من فکر می کنم یک هوش مصنوعی که به اندازه انسان هوشمند باشد، بزرگترین پیشرفت خواهد بود و دستیابی به آن احتمالا در ۲۵ سال آینده یا کمتر از آن تحقق می یابد. اما مسئله بزرگتر این است که هوش مصنوعی چقدر از ما هوشمندتر می شود. من گمان می‌کنم ظرف چند سال پس از آغاز به کار، هوش مصنوعی، هزاران بار هوشمندتر از ما خواهد بود و در نهایت تا سال ۲۱۰۰ میلیون‌ها برابر هوشمندتر می شود. ما باید سعی کنیم قبل از اینکه بیش از حد باهوش شود، با این هوش مصنوعی ادغام شویم، در غیر این صورت انسان ها کاملاً عقب خواهند ماند و سیاره به هوش مصنوعی تعلق خواهد گرفت نه ما.»

فرا انسان چیست؟

او هشدار داد که یکی از بزرگترین خطرات این پیشرفت تکنولوژی ایجاد یک جامعه دو لایه است؛ جایی که ثروتمندان به خدایان فرا انسانی تبدیل می شوند و فقرا جا می مانند. به گفته او: «این بزرگترین خطر فرا انسانی است که ما را با یک دیستوپیا مواجه می کند. به همین دلیل، من از دولت‌ها می‌خواهم که نگاه دقیقی به این موضوع داشته باشند و اطمینان حاصل کنند که فناوری فرا انسانی بتواند برای همه در دسترس باشد.»
ایشتوان خواستار بحث های بیشتر در مورد ادغام فناوری و نوع بشر شد زیرا این یک تجربه دگرگون کننده یک باره برای نژاد بشر خواهد بود.

فرا انسان چیست؟

ایلان ماسک اوایل این ماه اعلام کرد که تراشه مغزی Neuralink به زودی برای آزمایشات انسانی آماده خواهد شد. او امیدوار است که تراشه مغزی به نابینایان امکان دیدن و به معلولین امکان حرکت بدهد. این تراشه برای انتقال سیگنال های عصبی به دستگاه هایی مانند رایانه یا تلفن طراحی شده است.

فرا انسان چیست؟

طرح دیگری که در اصل توسط فیس بوک برای یک رابط مغزی تامین شده است، به شما این امکان را می‌دهد که دستگاه‌ها را با ذهن خود کنترل کنید و بتوانید به سادگی پیام‌های متنی خود را با فکر ارسال کنید. این شرکت در ساختمان ۸ مرموز خود، در حال توسعه بود، اما این پروژه را در سال ۲۰۲۱ متوقف کرد. حالا فیس بوک بر روی یک دستگاه آزمایشی بر روی مچ دست تمرکز کرده است تا کامپیوترها را به کنترل مغز درآورد.

فرا انسان چیست؟

اوبری دی گری، متخصص پیری بیولوژیکی، قبلاً پیش‌بینی کرده بود که بشر در ۱۰۰ سال آینده تقریباً می‌تواند روند پیری را از بین ببرد. او گفته است: «من می‌توانم بگویم احتمال ۵۰/۵۰ وجود دارد که ما طی ۲۰ سال آینده پیری را تحت کنترل قاطع قرار دهیم. در ۱۰۰ سال، ۸۰ یا ۹۰ درصد احتمال دارد که به این هدف دست یابیم. هنوز جنبه‌هایی از پیری وجود خواهد داشت که نمی‌توانیم آن‌ها را کنترل کنیم، اما ما می‌توانیم به خوبی در یک وضعیت مناسب بمانیم که پیری خطرات قابل‌توجهی به همراه نداشته باشد.»

بیشتر بخوانید:

آزمایش های بیولوژیکی ارتش چین برای خلق ابرسربازهایی با توانمندی های فراانسانی

پشت خمیده و دستان پنجه شکل؛ انسان ها در سال ۳,۰۰۰ چه ظاهری خواهند داشت؟

منبع: the sun
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود