ترفندهایی برای پاک کردن شیشه یخ زده ماشین که نمی دانستید + ویدیو

ترفندهایی برای پاک کردن شیشه یخ زده ماشین که نمی دانستید + ویدیو

رانندگان در روزهای سرد زمستانی و یخبندان در بسیاری مناطق با یخ زدگی شیشه جلوی ماشین مواجه می شوند. یک مرد ترفند مبتکرانه خود را برای جلوگیری از تشکیل یخ روی شیشه جلوی اتومبیلش در تیک تاک به اشتراک گذاشت که هیچ هزینه ای هم ندارد.

چگونه یخ زدگی شیشه ماشین را برطرف کنیم؟

تریستان والتون از بیرمنگام روش خود را در تیک تاک با عنوان «روش سریع برطرف کردن یخ زدگی که بعدا بابتش از من تشکر می کنید» نشان داد. ترفند او قرار دادن یک تکه مقوا بر روی شیشه جلو بعد از پارک کردن ماشین است. پس از بارش برف و یخ زدن شیشه جلو، مقوا زیر یخ زدگی می ماند. سپس تریستان مقوا را بلند می کند و شیشه زیر آن شفاف و بدون یخ زدگی ظاهر می شود. با این روش تمام زمانی که صرف تراشیدن یخ می کردید، صرفه جویی می شود.

چگونه یخ زدگی شیشه ماشین را برطرف کنیم؟

ظاهرا رانندگان بسیاری علاقه مند به یادگیری در مورد این ترفند بودند و این ویدیو بیش از دو میلیون بازدید داشت. بسیاری از نتایج تحت تأثیر قرار گرفتند و یکی از کاربران اظهار داشت که این ترفند هوشمندانه است و به ذهن او خطور نکرده بود. عده دیگری از مخاطبان ویدیوی او، بدبین بودند و برخی خاطرنشان کردند که اگر مقوا خیس شود و روی آن یخ بزند، برداشتن مقوا از تراشیدن پنجره سخت تر خواهد بود.

برخی کاربران این تکنیک را ضمانت کردند و یکی از آنها گفت که ۲۰ سال از این روش استفاده می کند و هرگز به مشکلی بر نخورده است.

چگونه یخ زدگی شیشه ماشین را برطرف کنیم؟

در حالی که ریختن آب جوش روی شیشه جلو می تواند بسیار خطرناک باشد و منجر به ترک خوردن آن شود، می توان از آب گرم برای آب کردن یخ به روشی هوشمندانه استفاده کرد که به چیزی بیش از یک کیسه پلاستیکی نیاز ندارد. ابتدا یک کیسه زیپ‌دار را با آب گرم پر کرده و سپس آن را روی شیشه جلو بکشید تا یخ به سرعت و بدون هیچ خطری آب شود.

چگونه یخ زدگی شیشه ماشین را برطرف کنیم؟

پدری ترفندی که از دخترش یاد گرفته بود را در تیک تاک به اشتراک گذاشت. استوارت میلانوویچ می‌گوید: «باورم نمی‌شود پس از ۴۰ سال تراشید یخ، این را از دخترم یاد گرفتم.»

چگونه یخ زدگی شیشه ماشین را برطرف کنیم؟

او سپس یک کیسه زیپ پلاستیکی پر از آب گرم روی شیشه جلوی یخ زده ماشینش می کشد. راننده خوشحال از کیسه آب گرم برای تمام شیشه های ماشینش استفاده می کند و تاکید می کند که بسیار راحت است.

یک راننده انگلیسی باهوش دیگر به نام دانیل هریس در سال ۲۰۱۹ ویدئویی از این روش را به اشتراک گذاشت و به سرعت در فضای مجازی منتشر شد و بیش از دو میلیون بازدید داشت.

چگونه یخ زدگی شیشه ماشین را برطرف کنیم؟

یک مادر به نام آنجلا هیکلینگ ترفند جالب دیگری را آموزش داد. او ظرف یک اسپری لکه‌بر را که یک برس دارد را پر از آب گرم کرد و سطح شیشه یخ زده را با آن پاک کرد. در ویدئویی که او در فیس بوک به اشتراک گذاشت، برس بر روی شیشه جلو اتومبیل به آرامی در عرض چند ثانیه یخ را آب کرد.

چگونه یخ زدگی شیشه ماشین را برطرف کنیم؟

کارشناسان همچنین فهرستی از ترفندهای ساده و رایگان را برای جلوگیری از یخ زدن شیشه خودرو توصیه کرده اند.
واضح است که اگر ماشین خود را در هنگام طلوع خورشید رو به شرق پارک کنید، برخورد پرتوهای خورشید پس از طلوع به شیشه جلوی خودرو، اغلب نیازی به استفاده از هر ترفندی را برطرف می کند.

چگونه یخ زدگی شیشه ماشین را برطرف کنیم؟

یکی دیگر از ترفندهای هوشمندانه، اسپری کردن مخلوط آب و سرکه روی شیشه جلو است. این محلول اگر قبل از یخ زدگی استفاده شود می تواند به عنوان یک پوشش محافظ برای شیشه ماشین عمل کند. این ضد یخ خانگی را می توان با استفاده از سه واحد سرکه به اضافه یک واحد آب در یک بطری اسپری درست کرد.

و در نهایت، روشی مشابه با روکش مقوایی، قرار دادن ملحفه روی شیشه می تواند به جلوگیری از تشکیل یخ کمک کند.

بیشتر بخوانید:

۱۲ ترفند ساده و کاربردی برای نگهداری از خودرو که حتماً به کارتان می آید

۱۲ترفند کاربردی نگهداری از ماشین از زبان راننده‌های حرفه‌ای

منبع: dailymail
بدون نظر

ورود