۱۲ بازیگر مشهور که با اولین نقش خود به موفقیت و شهرت دست یافتند

۱۲ بازیگر مشهور که با اولین نقش خود به موفقیت و شهرت دست یافتند

هر فردی مسیر متفاوتی را در دستیابی به موفقیت شغلی طی می کند. این امر برای برخی سال ها به طول می انجامد و بعضی هم خیلی زود به این جایگاه دست می یابند. این مسأله در هالیوود نیز وجود دارد. برخی بازیگران موفق می شوند با همان اولین نقش خود توجه جهانی را به خود معطوف کنند.

هویون جونگ

هویون جونگ در سریال کره ای پرطرفدار نتفلیکس، «بازی مرکب» (Squid Game) نقش آفرینی کرد که به پربیننده ترین سریال نتفلیکس بدل شد. این سریال نخستین تجربه ی بازیگری جونگ بود. او حالا بیشترین دنبال کننده ی اینستاگرامی را در میان بازیگران زن کره ای دارد و با آژانس پرورش استعداد آمریکایی CCA برای ادامه ی فعالیت بازیگری خود قرارداد بسته است.

اِما واتسون

اِما واتسون وقتی بعد از ۸ جلسه تست بازیگری برای نقش هرماینی در مجموعه فیلم «هری پاتر» (Harry Potter) انتخاب شد، تا پیش از آن تنها در تئاترهای دانش آموزی بازی کرده بود. اولین قسمت از مجموعه فیلم «هری پاتر» که به پرفروش ترین فیلم سال ۲۰۰۱ بدل شد، تحسین منتقدان از بازی واتسون را به همراه داشت. او به خاطر بازی خود برنده ی جایزه «هنرمند جوان» (Young Artist Award) شد و پس از آن فعالیت بازیگری خود را با فیلم های بعدی «هری پاتر» و بسیاری آثار دیگر ادامه داد.

سوفی ترنر

سوفی ترنر وقتی برای نقش سانسا استارک در سریال «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones) تست بازیگری داد، هنوز به مدرسه می رفت. این نخستین نقش آفرینی او در برابر دوربین بود و توجه جهانی و تحسین منتقدان را برایش به ارمغان آورد. ترنر از آن زمان در فیلم های بسیار دیگری از جمله فرانشایز «مردان ایکس» (X-Men) نقش آفرینی کرده است.

هیلی استاینفلد

هیلی استاینفلد ۱۳ ساله بود که با نقش متی راس در فیلم «شهامت واقعی» (True Grit) نخستین تجربه ی بازیگری خود را به دست آورد. این نقش به موفقیتی عظیم دست یافت و استاینفلد را نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن کرد. او پس از آن نیز بازیگری را ادامه داد و تاکنون در فیلم های زیادی نقش آفرینی کرده است.

آلن ریکمن

آلن ریکمن پیش از اولین نقش سینمایی اش، در تئاتر و تلویزیون به بازیگری مشغول بود. او در فیلم «جان سخت» (Die Hard) به همراه بروس ویلیس، در نقش شرور به یادماندنی، هانس گروبر ظاهر شد. ریکمن گرچه پس از آن هم نقش های ماندگار بسیار دیگری از جمله پروفسور اسنیپ در فیلم های «هری پاتر» داشت، اما هنوز هم بسیاری او را با اولین فیلم سینمایی اش به یاد می آورند.

کامرون دیاز

کامرون دیاز در سال ۱۹۹۴ در فیلم «ماسک» (The Mask) نقش آفرینی کرد که در آن با جیم کری همبازی بود. دیاز وقتی برای این نقش انتخاب شد به کار مدلینگ مشغول بود اما بعد از ۸ جلسه تست بازیگری، کارگردان فیلم و استودیوی فیلمسازی مجاب شدند که او برای این نقش مناسب است. این فیلم دیاز را به یک ستاره بدل کرد.

ریچل زگلر

ریچل زگلر یکی از ۳۰ هزار بازیگر زنی بود که برای شرکت در تست بازیگری نقش ماریا در فیلم «داستان وست ساید» (West Side Story) استیون اسپیلبرگ ثبت نام کرده بودند. زگلر که آن زمان یک دانش آموز دبیرستانی بود، بعد از ماه ها تست بازیگری برای این نقش انتخاب شد، تجربه ای موفقیت آمیز که او را برنده ی جایزه ی گلدن گلوب بهترین بازیگر زن کرد. او بعد از این فیلم با آژانس پرورش استعداد ICM Partners قرارداد بست و طولی نکشید که برای نقش اصلی لایواکشن جدید دیزنی، «سفیدبرفی و هفت کوتوله» انتخاب شد.

میسی ویلیامز

میسی ویلیامز در ۱۲ سالگی برای نقش آریا استارک در سریال «بازی تاج و تخت» انتخاب شد. نقش او که یکی از شخصیت های اصلی سریال بود، محبوبیت زیادی در میان طرفداران این مجموعه تلویزیونی پیدا کرد. بازی ویلیامز در سریال «بازی تاج و تخت» تحسین منتقدان و جوایزی را برای وی به همراه داشت. او پس از این سریال نیز به فعالیت بازیگری خود ادامه داد.

مارک همیل

مارک همیل برای نقش اصلی فیلم «جنگ ستارگان» (Star Wars) انتخاب شد که به موفقیتی عظیم و غیرمنتظره دست یافت. او این نقش را در ۳ قسمت دیگر از این فرانشایز تکرار کرد. همیل گرچه آثار دیگری نیز در کارنامه ی بازیگری خود دارد، اما برای بسیاری با همان نقش لوک اسکای واکر شناخته می شود.

ادوارد نورتون

اولین نقش ادوارد نورتون در فیلم «ترس کهن» (Primal Fear) بود. او این نقش را در رقابت با ۲ هزار متقاضی دیگر به دست آورد و برای بازی خود در این فیلم نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد. او از آن زمان در فیلم های زیاد دیگری نقش آفرینی کرده و ۳ بار دیگر نیز نامزد جایزه اسکار شده است.

جنیفر هادسون

جنیفر هادسون در سال ۲۰۰۴ در مسابقه استعدادیابی «امریکن آیدل» (American Idol) شرکت کرد اما در آن به توفیقی دست نیافت. با این حال، وقتی در سال ۲۰۰۶ در اولین تجربه ی بازیگری خود در فیلم «دختران رؤیایی» (Dreamgirls) ظاهر شد، توانست با بازی اش اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن و چندین جایزه ی دیگر را از آن خود کند. او جوان ترین فرد آفریقایی – آمریکایی برنده ی جایزه ی بازیگری اسکار بود. هادسون بعد از این موفقیت فعالیت خود را در عرصه های بازیگری و موسیقی ادامه داد.

لوپیتا نیونگو

لوپیتا نیونگو بازیگری را از نوجوانی در کشور خود کنیا آغاز کرد. او بعدها برای تحصیل در رشته ی بازیگری به آمریکا رفت و در سال ۲۰۱۲ از دانشگاه ییل ِ آمریکا فارغ التحصیل شد.

از فارغ التحصیلی نیونگو تنها چند هفته گذشته بود که او برای بازی در فیلم «۱۲ سال بردگی»  (12 Years a Slave) انتخاب شد. او برای بازی اش در این فیلم اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن را دریافت کرد.

منبع: brightside
دیجیاتو
۳ نظر

ورود