۱۰ باری که اعضای خاندان سلطنتی انگلیس قوانین خود را زیر پا گذاشتند

۱۰ باری که اعضای خاندان سلطنتی انگلیس قوانین خود را زیر پا گذاشتند

پادشاهی انگلیس یکی از قدیمی ترین سلطنت های دنیا است و قدمت آن به قرن ششم میلادی بازمی گردد. قوانین و مقررات زیادی برای اعضای خاندان و کسانی که با آن ها ملاقات می کنند وضع شده است. این بدان معنی است که نه تنها مردم، بلکه اعضای خاندان هم باید آداب به خصوصی را رعایت کنند. با این حال، قوانین زیادی هم بوده که اعضای خاندان سلطنتی گهگاه آن ها را زیر پا گذاشته اند.

۱- لاک قرمز کیت

در جشن های عید پاک سال ۲۰۲۳، کیت میدلتون تصمیم گرفت لباس آبی رنگ خود را با یک لاک قرمز رنگ ترکیب کند. گرچه این ترکیب رنگ در هر موقعیتی می تواند مناسب باشد، اما در مورد کیت امری غیرمعمول محسوب می شود. زنان اعضای خاندان سلطنتی انگلیس باید در مراسم های رسمی از لاک ناخنی به رنگ پوست استفاده کنند، به ویژه در دوره ی سوگواری، چرا که هنوز یک سال از فوت الیزابت دوم، ملکه ی سابق انگلیس نگذشته است.

۲- موهای نیمه باز کیت در مراسم عروسی اش

همه ی ما تصاویر عروسی سلطنتی کیت میدلتون و پرنس ویلیام را دیده ایم، اما هرگز متوجه نشدیم که مدل موهای کیت در روز عروسی اش در واقع یک سنت شکنی بود. تصمیم او برای نیمه باز گذاشتن موهایش یک سنت ۳۵۰ ساله در خاندان سلطنتی انگلیس را شکست. زنان خاندان سلطنتی در روز ازدواج خود باید موهایشان را با تور جمع کنند و اجازه ندارند آن ها را روی شانه بیاندازند. با این حال، کیت تصمیم گرفت علیرغم توصیه های دستیارانش این قانون را زیر پا بگذارد.

۳- تعظیم ملکه الیزابت به تابوت دایانا

ملکه الیزابت دوم به رعایت دقیق پروتکل سلطنتی تا آخرین جزء مشهور بود. با این حال، او در سال ۱۹۹۷ یک قانون را زیر پا گذاشت. الیزابت دوم در مراسم تشییع جنازه ی پرنسس دایانا در برابر تابوت او تعظیم کرد. او هرگز به کس دیگری تعظیم نکرده بود، به ویژه در ملأعام.

۴- امضای چارلز برای یک طرفدار

اعضای خاندان سلطنتی انگلیس اجازه ی امضا دادن ندارند که دلیل آن پیشگیری از جعل احتمالی امضایشان است. با این حال، چارلز در سال ۲۰۱۰ به دیدن بازماندگان سیل رخ داده در یکی از مناطق انگلیس رفته بود که در آنجا زوجی امضای او را برای پسرشان خواستند و در کمال تعجب، پادشاه آینده ی انگلیس خواسته ی آن ها را پذیرفت. او از محافظ خود تکه ای کاغذ گرفت و آن را برای آن زوج امضا کرد.

۵- دست دادن دایانا با یک بیمار ایدزی

در سال ۱۹۸۷ پرنسس دایانا از بخش ویژه ی بیماران مبتلا به ایدز و اِچ‌آی‌وی در بیمارستانی در لندن دیدن کرد. او در این دیدار با یکی از بیماران این بخش دست داد و به دنیا نشان داد که نباید ترسی از تماس فیزیکی با بیماران ایدزی داشته باشند. در دوره ای که مردم تصور می کردند این بیماری می تواند از طریق تماس فیزیکی منتقل شود، این اقدام برای دایانا و خاندان سلطنتی انگلیس لحظه ی بزرگی بود.

۶- صدف خوردن چارلز

خوردن هر گونه صدف یا گوشت خام برای اعضای خاندان سلطنتی ممنوع است. علتش این است که این گونه مواد غذایی در صورت تازه یا سالم نبودن می توانند باعث مسمومیت غذایی شوند. با این حال، در سال ۲۰۱۳ وقتی چارلز و همسرش کامیلا به جشنواره ی صدف یکی از شهرهای انگلیس رفته بودند، چارلز مقدار زیادی صدف خورد. به نظر می رسید لذت خوردن این صدف ها برای چارلز بیشتر از آن بود که نگران مسموم شدن باشد.

۷- سخنرانی مگان در مراسم عروسی اش

در سال ۲۰۱۸ پس از برگزاری عروسی مگان مارکل و پرنس هری، باید طبق سنت در ضیافت شام بعد از مراسم، ۳ نفر برای حضار سخنرانی می کردند؛ ساقدوش داماد، میزبان که چارلز بود و داماد. با این حال، در این مورد مگان لازم دید تا چند کلمه ای صحبت کند و در مقابل همه به همسرش گفت که تا چه حد او را دوست دارد.

۸- موضع گیری مگان

اعضای خاندان سلطنتی انگلیس اجازه ی موضع گیری درباره ی هیچ جنبش یا عقیده ای را ندارند و باید به لحاظ سیاسی بی طرف باشند و به همین دلیل در انتخابات رأی نمی دهند. با این حال، در سال ۲۰۱۸ مگان مارکل هنگام حضور در مراسم بنیاد خیریه ی کیت میدلتون و پرنس ویلیامز، درباره ی جنبش «می تو» (MeToo) به صحبت پرداخت.

او دراینباره گفت: «خیلی می شنوم که درمورد قدرت بخشی به دختران و زنان صحبت می شود. کسانی را می بینید که می گویند به زن ها کمک کنند تا صدای خود را پیدا کنند. من اساساً با این حرف مخالفم چون لازم نیست زن ها صدای خود را پیدا کنند، بلکه باید به آن ها قدرت داده شود تا از صدای خود استفاده کنند و باید مردم را تشویق کرد تا صدای آن ها را بشنوند.»

۹- ابراز محبت هری و مگان به یکدیگر در ملأعام

ملکه الیزابت دوم و همسرش پرنس فیلیپ در تمام طول دوران سلطنت او هرگز دست در دست یکدیگر در ملأعام دیده نشدند. چارلز و پسرش پرنس ویلیام هم همین رویه را با همسران خود ادامه دادند. با این حال پرنس هری و مگان مارکل هرگز از گرفتن دستان یکدیگر حتی در مراسم های رسمی خاندان سلطنتی ابایی نداشته اند.

۱۰- در آغوش گرفتن غریبه ها توسط مگان و کیت

بر اساس پروتکل سلطنتی، اعضای این خاندان باید هنگام حضور در ملأعام از در آغوش گرفتن غریبه ها خودداری کنند. با این حال، بسیاری از اعضای خاندان سلطنتی این قانون را زیر پا گذاشته اند. مثلاً در مراسم تشییع جنازه ی الیزابت دوم، هم مگان مارکل و هم کیت میدلتون در حال در آغوش گرفتن غریبه ها دیده شدند.

منبع: brightside
دیجیاتو
۳ نظر

ورود

  • الیزا اردیبهشت ۱۰, ۱۴۰۲

    به نظرم با مرگ ملکهٔ قدرتمند و باهوش جهان، الیزابت دوم،آخرین یادگارهای تاریخی سنت پادشاهی انگلستان هم کم کم محو می شود….

  • حامد اردیبهشت ۱۰, ۱۴۰۲

    بی اهمیت

  • . اردیبهشت ۱۰, ۱۴۰۲

    🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧