۱۲ زوج سینمایی که برای بازی با یکدیگر ساخته شده اند

۱۲ زوج سینمایی که برای بازی با یکدیگر ساخته شده اند

چارلی چاپلین و ادنا پرواینس بیشتر از ۳۰ فیلم با یکدیگر بازی کردند. برخی بازیگران از چنان شیمی ای با یکدیگر در برابر دوربین برخوردارند که کارگردان ها دوست دارند بیشتر از یک بار آن ها را در کنار هم قرار دهند. مخاطبان سینما هم قطعاً با آن ها موافق اند، چرا که برخی زوج های سینمایی گویی برای بازی باهم ساخته شده اند.

اِما استون و رایان گاسلینگ

اِما استون و رایان گاسلینگ اولین بار در سال ۲۰۱۱ در فیلم «دیوانه وار، احمقانه، عشق» (Crazy, Stupid, Love) با یکدیگر همبازی شدند و از همان ابتدای قلب مخاطبان سینما را تسخیر کردند. خوشبختانه آن ها به خوبی با یکدیگر جفت و جور شدند؛ استون در مصاحبه ای گفت که کار با گاسلینگ را به قدری دوست داشت که دلش می خواهد هر چقدر که ممکن است با یکدیگر فیلم بازی کنند. از قرار معلوم، آرزوی او برآورده شد. آن ها ۲ بار دیگر نیز در فیلم های «جوخه گنگستر» (Gangster Squad) و «لالا لند» (La La Land) در نقش زوج ظاهر شدند.

کیت وینسلت و لئوناردو دیکاپریو

کیت وینسلت و لئوناردو دیکاپریو اولین بار در سال ۱۹۹۷ در زمان بازی در فیلم «تایتانیک» (Titanic) باهم آشنا شدند. دوستی مستحکمی میان شان شکل گرفت و از آن زمان رابطه ی صمیمانه ای با یکدیگر دارند. دیکاپریو حتی در مراسم آخرین ازدواج وینسلت ساقدوش او بود. ۱۱ سال بعد از انتشار فیلم «تایتانیک»، آن ها در فیلم «جاده انقلابی» (Revolutionary Road) نقش یک زوج متأهل را بازی کردند.

آنجلینا جولی و برد پیت

برد پیت و آنجلینا جولی اولین بار در سال ۲۰۰۵ در فیلم «آقا و خانم اسمیت» (Mr. & Mrs. Smith) با یکدیگر همبازی شدند. آن ها به یکدیگر دل باختند و طولی نکشید که باهم تشکیل خانواده دادند که ثمره ی آن ۶ فرزند بوده است. ۱۰ سال بعد، آن ها بار دیگر باهم در فیلم «کنار دریا» (By the Sea) ظاهر شدند که کارگردان و نویسنده ی آن هم جولی بود.

سرشه رونان و تیموتی شالامی

یکی دیگر از زوج های سینمایی محبوب در سال ۲۰۱۷ با فیلم «لیدی برد» (Lady Bird) متولد شد. تیموتی شالامی و سرشه رونان که در زندگی واقعی دوستان صمیمی هستند، در برابر دوربین به خوبی با یکدیگر جفت و جور شدند. شالامی در مصاحبه ای گفته با وجود رونان گاهی حتی فراموش می کند که مشغول بازی است. در سال ۲۰۱۹ آن ها در فیلم «زنان کوچک» (Little Women) در نقش دو دوست صمیمی ظاهر شدند. شالامی و رونان بار دیگر در سال ۲۰۲۱ در فیلم «گزارش فرانسوی» (The French Dispatch) با یکدیگر همبازی شدند.

بروس ویلیس و ساموئل ال. جکسون

قدمت همکاری بروس ویلیس و ساموئل ال. جکسون به سال ۱۹۹۳ بازمی گردد، زمانی که آن ها برای اولین بار با یکدیگر همبازی شدند. ویلیس و جکسون تا کنون ۵ فیلم با یکدیگر کار کرده اند که مشهورترین آن ها «داستان عامه پسند» (Pulp Fiction) است.

تام هنکس و مگ رایان

تام هنکس و مگ رایان بارها با یکدیگر در فیلم ها در نقش زوج ظاهر شده اند. اولین فیلم آن ها «جو در برابر آتشفشان» به موفقیت چندانی دست نیافت. با این حال، دو فیلم مشترک بعدی آن ها «بی خواب در سیاتل» (Sleepless in Seattle) و «ایمیل داری» (You’ve Got Mail) با استقبال زیادی رو به رو شد. آن ها در سال ۲۰۱۵ بار دیگر در فیلم «ایتاکا» (Ithaca) با یکدیگر همبازی شدند، فیلمی که رایان کارگردانی آن را نیز برعهده داشت.

رابرت دنیرو و جو پشی

این زوج سینمایی فراموش نشدنی اولین بار در سال ۱۹۸۰ در فیلم «گاو خشمگین» (Raging Bull) با یکدیگر همبازی شدند. در یکی از سکانس های این فیلم رابرت دنیرو تصادفاً دنده ی جو پشی را شکست. اما از قرار معلوم این موضوع باعث دلخوری پشی نشد، چرا که بعد از آن هم ۴ فیلم دیگر با یکدیگر کار کردند. آخرین همکاری آن ها فیلم «مرد ایرلندی» (The Irishmen) بود که نامزد ۱۰ جایزه اسکار شد.

درو بریمور و آدام سندلر

اولین فیلم مشترک آدام سندلر و درو بریمور «خواننده عروسی» (The Wedding Singer) در سال ۱۹۹۸ بود و آن ها به خوبی با یکدیگر جفت و جور شدند. بریمور و سندلر به طور قطع از شیمی ویژه ای در برابر دوربین برخوردارند، بنابراین تعجبی ندارد که دو بار دیگر در فیلم های «پنجاه قرار اول» (Fifty First Dates) و «مخلوط» (Blended) با یکدیگر همبازی شدند.

جولیا رابرتز و ریچارد گی‌یر

متأسفانه جولیا رابرتز و ریچارد گی‌یر تنها ۲ فیلم با یکدیگر بازی کردند. اما همان دو فیلم، «زن زیبا» (Pretty Woman) و «عروس فراری» (Runaway Bride) که در آن ها نقش عاشق و معشوق داشتند، برای تسخیر قلب های مخاطبان سینما کافی بود و آن ها را به این نتیجه رساند که این دو بازیگر برای بازی باهم ساخته شده اند.

جانی دپ و هلنا بونهام کارتر

احتمالاً در کل هالیوود هیچ دو بازیگری را نمی توان پیدا کرد که به اندازه ی جانی دپ و هلنا بونهام کارتر با یکدیگر جفت و جور باشند آن ها نسخه های زنانه و مردانی برخی از شخصیت های ترسناک تیم برتون به نظر می رسند. بونهام کارتر و دپ تاکنون ۶ همکاری با یکدیگر داشته اند که کارگردان ۵ تای آن ها برتون بوده است.

اوما تورمن و جان تراولتا

بسیاری از مخاطبان سینما سکانس رقص اوما تورمن و جان تراولتا در فیلم «داستان عامه پسند» (Pulp Fiction) را به خاطر دارند. گفته می شود تورمن که از مهارت رقص تراولتا باخبر بود، برای رقص با او بسیار بی میل بود. اما از قرار معلوم در نهایت موفق شد این سکانس را به خوبی به همراه او اجرا کند. آن ها بعداً در ۲ فیلم دیگر نیز با یکدیگر همبازی شدند: «باحال باش» (Be Cool) و «وحشی ها» (Savages).

نیکول کیدمن و تام کروز

تام کروز خود، نیکول کیدمن را که آن زمان بازیگر تازه کاری بود برای بازی در نقش معشوقه اش در فیلم «روزهای تندر» (Days of Thunder) انتخاب کرد. آن ها ۲ بار دیگر نیز در فیلم های «دور و دورتر» (Far and Away) و «چشمان کاملاً بسته» (Eyes Wide Shut) با یکدیگر همبازی شدند.

منبع: brightside
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۱۸ نظر

ورود

 • a خرداد ۱۸, ۱۴۰۲

  ممنون از شما

  • h خرداد ۱۹, ۱۴۰۲

   قربون شما

 • ایمان خرداد ۱۹, ۱۴۰۲

  خیلی یک ویب عالیه ممنونم واسه این وب سایت

 • F خرداد ۱۹, ۱۴۰۲

  مریم امیر جلالی و حمید لولایی یادتون رفت

  • بی‌نام خرداد ۱۹, ۱۴۰۲

   عااااااااااااالی گفتی 😂😂😂

   و البته هومن برق‌نورد و بهنام تشکر هم جا موند

  • .... خرداد ۱۹, ۱۴۰۲

   اخ گل گفتی 😂👌

 • Erfan خرداد ۱۹, ۱۴۰۲

  کریس ایوانز و اسکارلت جوهانسون.

 • Dariush خرداد ۲۰, ۱۴۰۲

  گاسلینگ که ترکیده قیافش
  این به هیچ زنی تو هالیوود نمیخوره

 • Farzad خرداد ۲۰, ۱۴۰۲

  مهران مدیری سیامک انصاری کو

 • ماهان خرداد ۲۰, ۱۴۰۲

  من فیلم و سریال زیاد نگاه می کنم جالبیش اینجاست هیچکدوم از اینا که نوشتید رو ندیدم!

 • فاطمه خسروی خرداد ۲۰, ۱۴۰۲

  آنا د آرمس و کیریس ایوانز 💞

 • فرزاد خرداد ۲۰, ۱۴۰۲

  پژمان جمشیدی سام درخشانی چی؟

 • زری خرداد ۲۰, ۱۴۰۲

  اد و لورن یادتون رفت

 • دکتر مسعود خرداد ۲۰, ۱۴۰۲

  سام درخشان و آشا محرابی

 • ممد خرداد ۲۰, ۱۴۰۲

  جیسون استاتهام و دیواین جانسون😐

 • 😁 خرداد ۲۱, ۱۴۰۲

  همیشه روزیاتو عالیه

 • Andrew tate خرداد ۲۳, ۱۴۰۲

  دوین جانسون و کوین هارت؟