مشخصات فنی خودروی نظامی Hunter WOLF ارتش ایالات متحده + ویدیو

مشخصات فنی خودروی نظامی Hunter WOLF ارتش ایالات متحده + ویدیو

گرگ شکارچی (Hunter WOLF)، یک وسیله نقلیه زمینی است که توسط شرکت اچ‌دی‌تی گلوبال برای برآوردن نیاز‌های لجستیکی ارتش ایالات متحده توسعه یافته است.

توسعه خودروی نظامی گرگ شکارچی

توسعه Hunter WOLF در سال ۲۰۱۲ با هدف برآوردن الزامات پروژه تولید خودروی حمل و نقل تجهیزات ماموریتی ارتش ایالات متحده آغاز شد. هدف پروژه حمل و نقل تجهیزات ماموریتی ارتش آمریکا، دستیابی به یک خودروی نظامی با قابلیت حمل تجهیزات نظامی برای یک ماموریت استاندارد ۷۲ ساعته است.

این خودروی نظامی به طور گسترده توسط ارتش ایالات متحده، سپاه تفنگداران دریایی و فرماندهی عملیات ویژه در طول آزمایشات مورد ارزیابی قرار گرفت و نمونه‌های اولیه نسخه‌های مختلف از سوی فرماندهی آزمایش و ارزیابی ارتش گارانتی ایمنی را دریافت کرد.


این خودروی نظامی در جریان نشست و نمایشگاه سالانه AUSA ۲۰۱۷ که در اکتبر برگزار شد، رونمایی شد.

طراحی و مشخصات فنی Hunter WOLF

Hunter WOLF یک وسیله نقلیه ۶×۶ با موتور در جلو و یک محفظه بار تخت است که از قسمت مرکزی تا عقب بدنه امتداد دارد. معماری مدولار خودرو امکان ادغام طیف وسیعی از کیت‌های ماموریت را فراهم می‌کند.

این خودروی نظامی با پروتکل IOP (پروتکل تعاملی) مطابقت دارد که امکان ارتقاء‌های آینده را فراهم می‌کند. مدولار بودن بالای آن باعث کاهش هزینه‌های چرخه عمر می‌شود. طول این وسیله نقلیه ۲.۳ متر، عرض آن ۱.۴ متر و ارتفاع آ ۱.۱۷ متر است. وزن این خودروی نظامی ۱۱۰۰ کیلوگرم است.

محموله های روی Hunter WOLF

Hunter WOLF می‌تواند حداکثر بار تا ۴۵۰ کیلوگرم را حمل کند. این وسیله می تواند محموله‌هایی مانند غلتک مین، پل سبک، کیت بکهو/لودر، پایه برانکارد دوگانه برای تخلیه مصدوم را حمل کند. همچنین این وسیله نقلیه قادر به حمل وسایل اطلاعاتی، نظارت و شناسایی از جمله محموله‌های رله ارتباطی است.

تسلیحات و حفاظت از خود خودروی نظامی گرگ شکارچی

این خودروی نظامی را می‌توان با یک ایستگاه سلاح کنترل از راه دور مجهز کرد که قابلیت نصب مسلسل ۷.۶۲ میلی متری M۲۴۰B، مسلسل عمومی M۱۳۴ و مسلسل کالیبر M۲.۵۰ دارا است. این خودرو می‌تواند به صورت اختیاری با کیت‌های زرهی برای محافظت در برابر پرتابه‌های ۱۲.۷ میلی متری مجهز شود.

موتور و تحرک خودروی نظامی گرگ شکارچی

این خودرو به پیشرانه هیبریدی JP-۸/برقی مجهز است که حداکثر توان خروجی آن ۱۳۰ اسب بخار است. این پیشرانه قابلیت رانندگی بی صدا و ساعت بی صدا را برای خودرو فراهم می‌کند. ژنراتور می‌تواند ۲۰ کیلو وات برق برای شارژ باتری‌های درایو تولید کند، در حالی که وسیله نقلیه می‌تواند برق ۳ کیلووات را به یک کمپ اصلی کوچک در حالت ساکن و ۱ کیلووات برق را هنگام حرکت تامین کند.

گرگ شکارچی دارای سه چرخ الکتریکی بدون تایر در دو طرف بدنه است. سیستم چرخ بدون تایر دوام بیشتر و سرعت بالاتری را فراهم می‌کند. این وسیله نقلیه دارای قطر چرخش ۳ متر است و می‌تواند در مسیر‌های باریک، شیب‌های تند و جنگل‌های انبوه حرکت کند. این عملکرد عالی را در محیط‌های شدید ارائه می‌دهد.

این وسیله نقلیه با حداکثر سرعت ۳۲ کیلومتر در ساعت حرکت می‌کند. برد بدون سوخت ۱۰۰ کیلومتر و حداکثر استقامت ۷۲ ساعت دارد. این خودرو قادر است شیب‌های تند و جانبی ۳۰ درجه را بپیماید و حداکثر عمق آب تا ۶۰ سانتی متر را طی کند.

گرگ شکارچی می‌تواند توسط هلیکوپتر UH-۶۰ بلک هاوک به صورت یک بار داخلی یا با اسلانگ به هوا منتقل شود، در حالی که یک CH-۴۷ یا V-۲۲ می‌تواند تا شش شکارچی گرگ را در داخل حمل کند.

مشخصات فنی کلی گرگ شکارچی

نوع خودرو: وسیله نقلیه زمینی

سازنده: اچ دی تی گلوبال

طول: ۲.۳ متر

عرض: ۱.۴ متر

کاهش وزن: ۱۱۰۰ کیلوگرم

حداکثر سرعت، بیشینه سرعت: ۳۲ کیلومتر در ساعت

دامنه: ۱۰۰ کیلومتر

منبع: رویاد 24
مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود