ویدیویی از لامین یامال ۱۶ ساله در حال انجام تکالیف مدرسه اش بین بازی های یورو

ویدیویی از لامین یامال ۱۶ ساله در حال انجام تکالیف مدرسه اش بین بازی های یورو

نکته برجسته‌ای که هنگام دیدن بازی شگفت‌انگیز لامین یامال برای اولین بار جلب توجه می‌کند، تکنیک او نیست؛ اگرچه او توپ را با مهارتی بی‌نظیر دریافت و کنترل می‌کند و به دقت تغییرات بازی را زیر نظر دارد.

سرعت خیره‌کننده او هم نقطه قوت اصلی‌اش نیست؛ هرچند یوفا سرعت او را در اولین بازی چشمگیرش در یورو، ۳۱.۶ کیلومتر در ساعت ثبت کرده است.

یامال که پس از قرار گرفتن در ترکیب اصلی در هفته گذشته در وررزشگاه گلزنکلشن در برابر ایتالیا در کانون توجه قرار گرفت، بسیار بااستعداد بوده و راز واقعی چنین سطحی از توانایی و استعداد طبیعی در سطح اول فوتبال جهان در سن ۱۶ سالگی به خلق و خو و تواضع او باز می‌گردد.

در ادامه، ویدیویی از لامین یامال در حال انجام تکالیف مدرسه اش بین بازی های یورو را مشاهده می‌کنید.

مانند ورود کریستیانو رونالدو به منچستر در سال ۲۰۰۳ که در سن ۱۸ سالگی می‌خواست استعدادش را با حرکات نمایشی به نمایش بگذارد و بعد‌ها با اصلاح آن‌ها تبدیل به یکی از بهترین گل‌زن‌های فوتبال شد، یامال نیز علاقه‌ای به نمایش دادن ندارد؛ او آرام و حرفه‌ای است.

در بازی برلین، او به ندرت تصمیم اشتباهی گرفت. عدم پیش‌بینی‌پذیری بازی او، کار را برای بازیکنان تیم حریف دشوار می‌کرد.

یامال علیرغم اینکه یک وینگر راست عمدتاً چپ‌پا است، اعتماد به نفس لازم برای رفتن به عمق را دارد.

پاس عرضی یامال برای گل سوم اسپانیا مقابل کرواسی، با پای چپ از سمت راست به سمت کارواخال، شبیه حرکات کریس وادل در شفیلد ونزدی بود. حتی وقتی که همه می‌دانستند چه برنامه‌ای دارد، او غیرقابل توقف بود.

بلوغ در حال پیشرفت سبک بازی یامال، جذاب‌ترین و هیجان انگیزترین جنبه سبک بازی اوست. هیچ‌یک از این‌ها برای کسانی که پیشرفت چشمگیر او در اسپانیا را دنبال کرده‌اند، تعجب‌آور نیست.

یامال متولد روکافوندا، محله‌ای مسکونی در ماتارو، شهری با حدود ۱۲۰ هزار نفر جمعیت در شمال شرقی بارسلونا است.

پدرش، منیر، اهل مراکش و مادرش، شیلا، اهل گینه استوایی هستند. یامال ارتباطی قوی با خانواده و زادگاهش دارد. نقاشی گرافیتی از یامال که شادی گل معروفش را انجام می‌دهد، در نانوایی عمویش به چشم می‌خورد؛ او با انگشتانش اعداد سه، صفر و چهار را نشان می‌دهد که نمایانگر عدد ۳۰۴، کد پستی روکافوندا است.

روکافوندا محله‌ای چندفرهنگی است که تا پیش از شهرت یامال و شکستن چندین رکورد در فوتبال اسپانیا توسط او، چیز زیادی برای افتخار نداشت. خبرنگاران برای تحقیق در مورد داستان زندگی او به روکافوندا می‌آیند. در آنجا بود که یامال مهارت‌هایش را در زمین سیمانی یاد گرفت و همیشه خجالتی، اما خوشحال بود.

او به دنبال شهرت نیست. کسانی که فوتبال را به صورت حرفه‌ای دنبال می‌کنند، خیلی زود فهمیدند که یامال چیزی خاص در وجودش دارد.

مشاهده استعداد‌های یامال در سن هفت سالگی، یک استعدادیاب محلی را ترغیب کرد تا با بارسلونا تماس بگیرد. بدین ترتیب، او راهی لا ماسیا شد، آکادمی مشهوری که درخشان‌ترین استعداد‌ها را پرورش می‌دهد.

در ماه‌ آوریل سال گذشته، یامال در ۱۵ سال و ۲۹۰ روزگی به بارسلونا ملحق و تبدیل به جوان‌ترین بازیکن این باشگاه در بیش از یک قرن گذشته شد.

مقایسه‌های یامال با لیونل مسی که او هم یک مهاجم چپ‌پا با استعداد فوق‌العاده بود، بلافاصله شروع شد. ژاویر هرناندز هم این مقایسه‌ها را تأیید و هم رد کرد؛ او هشدار داد که نباید هیاهوی بیش از حد برای یامال ایجاد کرد و او را تحت فشار قرار داد.

یامال در طول فصل گذشته ۵۰ بار برای باشگاهش (نزدیک به ۳ هزار دقیقه) بازی کرد که نگرانی‌هایی با توجه به مصدومیت آنسو فاتی، گاوی و پدری در سنین نوجوانی ایجاد کرد.

با این حال، با تشدید تلاش های مراکش برای به خدمت گرفتن یامال، دلا فوءنته در ماه سپتامبر گذشته او را برای اولین بار در تیم ملی اسپانیا به میدان فرستاد؛ او در سن ۱۶ سال و ۵۷ روزگی جوان‌ترین فوتبالیستی شد که برای این کشور بازی کرده و در اولین بازی‌اش در مقابل گرجستان گل زد.

لامین یامال با توجه به این که در سن و سال پایین توانسته در سطح اول فوتبال دنیا قرار گیرد، می‌تواند یک دوران حرفه‌ای طولانی‌مدت داشته باشد و افتخارات زیادی را به دست آورد. باید دید که شرایط برای او به چه شکل پیش خواهد رفت.

منبع: dailymail
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • عرفان تیر ۳, ۱۴۰۳

    لامینه یامال ، جمال موسیالا ، ایکائو گوندوغان ، آردا گواردیولا، ستاره های یورو و اروپا همگی مسلمان هستند

  • شادی تیر ۴, ۱۴۰۳

    اینکه یک کودک آفریقایی را در تیم ملی اسپانیا به کار گرفتند، دل هر پیرو «انسانیت» را به درد میاره