غولی که هر روز بزرگ تر می شود؛ تصمیم نت فلیکس برای ساخت فیلم های اورجینال بیشتر

غولی که هر روز بزرگ تر می شود؛ تصمیم نت فلیکس برای ساخت فیلم های اورجینال بیشتر

سلطان قلمرو استریم فیلم و سریال جهان می خواهد سال آینده بزرگ تر و قوی تر از امسال باشد. نت فلیکس قصد دارد که سال آینده میلادی دستکم ۸۰ فیلم اورجینال بسازد که به عبارتی هر چهار و روز نیم یک فیلم جدید را شامل خواهد شد. تد سارانتوس، مدیر محتوای این سرویس رسانه ای جنجالی در نشستی اعلام کرده است که مدیران اجرایی این سرویس قصد دارند موفقیتی که در سال های اخیر در حوزه استریمینگ سریال داشته اند را در حوزه ی فیلم های سینمایی نیز تکرار نمایند. این فیلم ها می توانند مانند فیلم «ساندنس» (Sundance) تنها چند میلیون دلار هزینه داشته و یا مانند فیلم های شناخته شده تری مانند «ایرلندی» (The Irishman) که در حال ساخت است پروژه ی پرهزینه ای باشد.

وی گفته که حضور بازیگران تراز اولی مانند ویل اسمیت در «درخشان» (Bright) و رابرت دنیرو و آل پاچینو در «ایرلندی» نشان می دهد که بازیگران درجه یک هالیوود نیز تمایل دارند از هالیوود فاصله گرفته و در پروژه هایی که منحصراً محصول نت فلیکس هستند حضور پیدا کنند. این خبر همزمان با اعلام این موضوع که این سرویس برای اولین بار در دو سال اخیر هزینه ی ماهانه سرویس خود را از ۹.۹۹ دلار به ۱۰.۹۹ دلار افزایش داده است مخابره شد. البته قیمت های بالاتری نیز برای استریم ویدیوهای با کیفیت بالاتر و اشتراکات بیشتر نیز ارائه شده است. به گفته ی سارانتوس این افزایش قیمت تنها بخشی از برنامه ی کلی برای افزایش درآمدهای این سرویس است که برای بالا بردن ارزش محتوایی و افزایش محتواهای اورجینال نت فلیکس اتخاذ می شود.

اما مدیر مالی این سرویس گفته است که هیچ ارتباطی بین تصمیم مدیران این رسانه برای افزایش قیمت های اشتراک و افزایش تعداد محتواها وجود نداشته و برنامه ای بلند مدت در حال پیاده سازی است. اگر چه برای ساخت ۸۰ فیلم اورجینال در عرض یک سال سرمایه و منابع مالی و تکنیکی فراوانی لازم است اما ارائه دادن محتواهای تازه و اورجینال در مدت زمانی بسیار کم باعث جلب توجه تماشاگر و سودآوری بیشتر خواهد شد.

تولید فیلم های اورجینال در دو سال اخیر شدت بیشتری به خود گرفته و اکران فیلم هایی مانند «اوکجا» (Okja) ، «اول پدرم را کشتند» (First They Killed My Father) و «بازی جرالد» (Gerald’s Game) در گیشه فروش قابل توجهی داشته و مسئولان اجرایی نت فلیکس نیز این موضوع را به خوبی درک کرده اند.

منبع: looper
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود