فیلم های پر سر و صدایی که باید منتظر اکران آن ها در سال ۲۰۱۹ باشید [قسمت دوم]

فیلم های پر سر و صدایی که باید منتظر اکران آن ها در سال ۲۰۱۹ باشید [قسمت دوم]

این روزها تب ساخت فیلم های دنباله دار هالیوود را فرا گرفته و تقریبا درصد بالایی از فیلم هایی که هر هفته اکران می شوند را فیلم هایی که دنباله داشته و یا خود دنباله ی فیلم های دیگر هستند تشکیل می دهند. بدین ترتیب به محض این که فیلمی با استقبال تماشاگران و فروش خوبی همراه می شود برای ساخت دنباله های آن تصمیم گیری خواهد شد. از این رو بسیاری از استودیوهای فیلم سازی بزرگ برای سال های آینده ی خود نیز برنامه ریزی کرده و حتی تاریخ اکران برخی فیلم های خود را نیز اعلام نموده اند. در قسمت اول این مطلب شما را با تعدادی از فیلم های بزرگی که در سال ۲۰۱۹ اکران خواهند شد آشنا کردیم و در ادامه قصد داریم تعداد دیگری از این فیلم ها را به شما معرفی نماییم.

۱۱- سفر دریایی دکتر دولیتل (۱۲ آوریل)

شاید اسم ادی مورفی بیش از هر کس دیگری با دکتر دولیتل مترادف باشد اما قرار است که رابرت داونی جونیور در سال ۲۰۱۹ ایفاگر نقش دکتر دولیتل در «سفر دریایی دکتر دولیتل» (The Voyage of Doctor Dolittle) باشد. در حالی که به نظر می رسد پس از اکران قسمت چهارم فیلم های «انتقام جویان» (Avengers) دیگر کار داونی جونیور با این فرانچایز تمام خواهد شد وی دستکم برای مدتی نقش دکتر دولیتل را بازی خواهد کرد. این فیلم بر اساس فیلم نامه ای از استفن کاگان و باکارگردانی خود او ساخته خواهد شد. هنوز چیزی در مورد جزییات فیلم نامه گفته نشده است اما با توجه به استعداد رابرت داونی جونیور باید منتظر فیلمی موزیکال شبیه فیلم سال ۱۹۶۷ این مجموعه باشیم.

۱۲- انتقام جویان ۴ (۳ می)

فیلم «انتقام جویان ۴» پایان فاز سوم فیلم های مارول است که بدین معنا خواهد بود که این فیلم به احتمال فراوان یکی از جذاب ترین فیلم های این استودیو باشد. با توجه به این که بسیاری از فرانچایزهای این کمپانی به پایان رسیده و قراردادهای بازیگران نیز به اتمام خواهد رسید در این قسمت باید منتظر هر اتفاقی مانند کشته شدن شخصیت های اصلی داستان باشیم. این فیلم علاوه بر پایان دادن به داستان هایی که در ۳ قسمت قبلی به آن ها پرداخته شده باید زمینه را برای ساخت اسپین آف ها و یا حتی دنباله های جدید نیز فراهم کند. قسمت سوم این مجموعه با نام «انتقام جویان: نبرد بی پایان» (Avengers: Infinity War) در سال آینده اکران خواهد شد که تماشای آن خالی از لطف نخواهد بود.

۱۳- جان ویک: فصل سوم (۱۷ می)

بوگی من بار دیگر در سال ۲۰۱۹ به روی پرده خواهد رفت و کیانو ریوز نیز برای بازگشت در نقش قاتلی بازنشسته و دوستدار سگ ها در فیلمی با عنوان «جان ویک: فصل سوم» ( John Wick: Chapter Three) آماده می شود. کیانو ریوز با اولین فیلم این مجموعه همه را شگفت زده کرد و در قسمت دوم نیز نشان داد که می تواند موجبات موفقیت این فرانچایز را فراهم نماید. این فیلم در دو فصل گذشته فروش قابل توجهی داشته و با توجه به موفقیت اکران قسمت دوم در فصل تابستان باید انتظار داشت که علی رغم سخت بودن رقابت در این فصل، جان ویک بار دیگر بتواند تماشاگران بسیاری را به سینماها بکشاند.

۱۴- دنباله بدون نام مردان سیاهپوش (۱۷ می)

استودیو فیلم سازی سونی برای ساخت اسپین آفی از فیلم «مردان سیاهپوش» (Men in Black) آماده می شود. فیلم نامه این فیلم که هنوز عنوانی برای آن مشخص نشده توسط مت هالووی و آرت مارکوم نوشته می شود که می خواهند داستانی در زمان معاصر و در ابعاد جهانی دنبال کنند. به نظر می رسد که تامی لی جونز و ویل اسمیت در این پروژه حضور نداشته و بازیگران جدیدی نقش های این اسپین آف را بازی خواهند کرد.

۱۵- علاء الدین (۲۴ می)

گای ریچی در سال ۲۰۱۹ از ماجراجویی جاه طلبانه و نامتعارف خود با نام «علاء الدین» (Aladdin) در سال ۲۰۱۹ رونمایی خواهد کرد که منا مسعود و نائومی اسکات نقش های اصلی را بر عهده خواهند داشت. این دو بعد از تست های فراوان در سراسر دنیا برای این نقش ها انتخاب شده اند پس باید مسعود و اسکات را بهترین گزینه ها برای ایفای نقش علاء الدین و یاسمن دانست. ویل اسمیت در این فیلم جای رابین ویلیامز را برای شخصیت جنی خواهد گرفت و مروان کنزاری نیز در نقش منفی جعفر حاضر خواهد شد. نسیم پدراد و بیلی مگنوسن نیز دیگر بازیگران این فیلم خواهند بود.

۱۶- فرشتگان چارلی (۷ ژوئن)

الیزابت بنکس برای ساخت بازسازی فیلم «فرشتگان چارلی» (Charlie’s Angels) در سال ۲۰۱۹ آماده می شود. البته این بار نه به عنوان بازیگر بلکه در مقام کارگردان در این پروژه حضور داشته و دومین تجربه ی کارگردانی خود را انجام خواهد داد.اگر چه هنوز مشخص نشده که چه بازیگرانی در این فیلم حضور خواهند داشت اما بر اساس شایعات وی به دنبال بازیگرانی مانند کریستین استوارت، لوپیتا انیونگو برای نقش های اصلی فیلم خود است.

۱۷- داستان اسباب بازی ۴ (۲۱ ژوئن)

اگر هنوز در فکر صحنه های دردناک انیمیشن «داستان اسباب بازی ۳ » (Toy Story 3) هستید باید بدانید که قسمت چهارم این مجموعه نیز در راه است. اگر چه هنوز جزییات داستان قسمت چهارم این مجموعه فاش نشده و تاریخ اکران نیز یک بار به تعویق افتاده اما بر اساس شنیده ها استودیو پیکسار برنامه های ویژه ای برای این قسمت دارد. رشیدا جونز و ویل مک کورمک داستان آن را نوشته و جان لستر و جاش کولی نیز به صورت مشترک کارگردانی آن را بر عهده خواهند داشت.

۱۸- مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه ۲ (۵ جولای)

قرار است که در سال ۲۰۱۹ نیز مرد عنکبوتیِ تام هالند به ماجراجویی هایش در یک فیلم مستقل ادامه دهد که یکی دیگر از تجربیات دوران دبیرستان پیتر پارکر را دنبال خواهد کرد. اولین قسمت از این مجموعه با نام «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» (Spider-Man: Homecoming) از طرق منتقدان و سینماروها مورد استقبال خوبی قرار گرفت و قسمت دوم نیز بسیاری از فاکتورهایی که منجر به استقبال از قسمت اول شد را با خود همراه خواهد داشت. این قسمت نیز توسط جان واتس کارگردانی شده و کریس مکنا و اریک سومرز نیز در مقام نویسنده در کنار تام هالند و جان واتس خواهند بود.

۱۹- تاپ گان ۲ (۱۲ جولای)

در سال ۲۰۱۹ جوزف کازینسکی برای ساخت یکی از دنباله هایی که سال هاست انتظار ساخت آن می رود با تام کروز همراه خواهد شد. قسمت دوم فیلم «تاپ گان» (Top Gun) در دنیای تکنولوژی هواپیماهای بدون سرنشین و هواپیماهای نسل پنجم خواهد گذشت. جری بروکهایمر نیز به عنوان تهیه کننده در این دنباله حضور خواهد داشت اما هنوز مشخص نشده که بازیگران اصلی فیلم اول در قسمت بعدی نیز حضور خواهند یافت یا خیر. با این وجود وال کیلمر گفته است که در صورتی که از او خواسته شود برای نقش آفرینی آماده خواهد بود.

۲۰- شیر شاه (۱۹ جولای)

ماشین ساخت مجدد فیلم ها در استودیو دیزنی به خوبی پیش می رود و بازسازی انیمیشن «شیر شاه» (The Lion King) از جان فاوریو نیز یکی از پروژه های جاه طلبانه جدید این کمپانی در زمینه فیلم های لایو اکشن خواهد بود. جیمز ارل جونز برای نقش موفاسا باز خواهد گشت و دونالد گلوور نیز صداپیشگی نقش سیمبا را بر عهده خواهد داشت. هنوز هیچ کسی برای ایفای نقش نالا قرارداد امضا نکرده اما خبرها حاکی از آن است که این نقش به بیانسه سپرده خواهد شد. سث روگن و بیلی ایچنر نیز برای نقش های تیمون و پومبا باز خواهند گشت. اگر چه تصور دنیای حیوانات «شیر شاه» در قالب یک لایو اکشن کمی سخت است اما فاوریو نشان داده که در این زمینه تبحر خاصی دارد.

منبع: looper
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود