رژیم غذایی سخت و باورنکردنی برخی از بازیگران مرد هالیوود

رژیم غذایی سخت و باورنکردنی برخی از بازیگران مرد هالیوود

باز بحث رژیم غذایی شد اما این بار از دریچه ای متفاوت و درباره موضوعی متفاوت در دنیای هالیوود. رسیدن به شهرت و همه را متوجه خود ساختن در هالیوود کار بسیار سختی است به خصوص وقتی که برای ایفای یک نقش خاص مجبور باشید خط قرمزها را رد کنید و کارهایی انجام دهید که ممکن است به قیمت زندگی تان تمام شود یا دستکم سلامتی شما را به خطر بیاندازد. بسیاری از بازیگران هالیوودی برای این که یک نقش را به بهترین شکل ممکن اجرا کنند حاضرند هر کار خطرناکی را انجام دهند.

چه در زمینه کاهش و چه اضافه کردن وزن، بازیگران هالیوودی همواره با رژیم های غذایی باورنکردنی خود توانسته اند کارهایی بکنند که شاید برای هر فرد معمولی دیگری بسیار سخت و دست نیافتنی باشد. در ادامه این مطلب شما را با ۱۰ رژیم غذایی باونکردنی و گاه خنده داری که برخی بازیگران مرد هالیوود برای بازی در یک نقش آشنا خواهیم کرد.

۱۰- کریستین بیل

رژیم غذایی

اگر قرار باشد به یکی از بازیگران هالیوودی به خاطر تعهدش به نقشی که ایفا کرده جایزه ای اعطا شود بدون شک آن بازیگر کریستین بیل خواهد بود. این بازیگر ۱۸۳ سانتیمتری برای بازی در نقش یک جوان بی خواب در تریلر روانشناسانه «ماشینیست» (The Machinist) در  کمتر از ۴ ماه بیش از ۲۸ کیلوگرم از وزن خود را کاهش داد.وی قبل از ثبت قرارداد برای بازی در این فیلم حدود ۷۸ کیلوگرم وزن داشت و بعد از ۴ ماه رژیم غذایی سخت وزن خود را به کمتر از ۵۰ کیلوگرم رساند. در تمام این مدت رژیم غذایی روزانه او متشکل از یک عدد سیب و/یا یک کنسرو ماهی تُن، قهوه سیاه و اب بود.

همچنین گزارش شده که علاوه بر این رژیم غذایی حیرت آور او روزانه ساعات زیادی را آدامس جویده و سیگار می کشید. علاوه بر تمام این ها وی تمرینات روزانه هوازی بسیار سختی را برای کاهش وزن انجام می داد. ۶ ماه بعد او برای بازی در فیلم «بتمن آغاز می کند» (Batman Begins) در سال ۲۰۰۵ بار دیگر وزن خود را به حد معمول بازگرداند. بعد از آن نیز بار دیگر برای بازی در فیلم «کلاهبرداری آمریکایی» (American Hustle) مقداری به وزن بدنش اضافه کرد. وی در این مدت با خوردن غذاهای چرب و ناسالم مانند چیزبرگر توانست وزن خود را بیش از ۱۸ کیلوگرم افزایش دهد. به نظر می رسد که رژیم های غذایی متوالی سلامتی او را در معرض خطر قرار دهد.

۹- جیک جیلنهال

رژیم غذایی

جیک جیلنهال برای بازی در فیلم «شبگرد» (Nightcrawler) در سال ۲۰۱۴ تصمیم گرفت کاری کند که چشم هایش در کاسه فرود رود و بدن نحیفی داشته باشد. بدین ترتیب وی به یک رژیم غذایی سخت که از چای، جویدن آدامس و سالاد کلم بود روی آورد. علاوه بر این رژیم غذایی سخت، وی روزانه ۲۴ کیلومتر می دوید که در نهایت باعث شد وی نزدیک به ۱۴ کیلوگرم از وزنش را از دست بدهد. وی بعدها در مصاحبه ای عنوان کرد که این رژیم غذایی سخت تاثیر بدی بر زندگی او داشته است.

جیلنهال در این باره چنین گفت:” در مورد دویدن ها باید بگویم که شما بسیار گرسنه می شوید زیرا غذای زیادی نمی خورید. شما تنها می شوید زیرا برای شام به دوستانتان ملحق نمی شوید. اطرافیان می گویند: آهای می خوای بعد از کار بریم شام با هم بخوریم. و من می گویم: خب، تمام شب فیلم برداری دارم. باز می گویند: می خوای واسه ناهار بریم؟ و من باز می گویم: نمی تونم! چون باید بروم بدوم”.

۸- ۵۰ سنت

رژیم غذایی

تحت تاثیر رژیم غذایی دیوانه وار کریستین بیل، ۵۰ سنت نیز برای یکی از نقش هایش روش مشابهی را در پیش گرفت. در سال ۲۰۱۰، این بازیگر و رپر معروف برای بازی در نقش یک فوتبالیست مبتلا به سرطان در فیلم «Things Fall Apart»  رژیم غذایی سختی را اتخاذ کرد. وی با یک رژیم غذایی که عمدتاً از مایعات تشکیل شده بود در عرض کمتر از ۱۰ هفته وزن خود را از ۹۷ کیلوگرم به ۷۲ کیلوگرم رساند. علاوه بر این وی روزی بیش از ۳ ساعت روی تردمیل تمرین هوازی انجام می داد. وی در مصاحبه ای ادعا کرد که ناسالم بودن این رژیم غذایی از لحاظ روانی وی را برای ایفای نقش یک بیماری سرطانی آماده کرده است.

۵۰ سنت در این باره چنین گفته است:” وزنم به سرعت در حال کاهش بود به نحوی که مدیر برنامه هایم از من خواست که به پزشک مراجعه کنم. من دوست نداشتم نزد پزشک بروم زیرا چیزهای زیادی در ذهنم وجود داشت که باید به آن ها فکر می کردم. چنان در فکر کاری که انجام می دادم فرو رفته بودم که اصلاً نگران کم کردن وزنم نبودم. فقط خودم را در آینه نگاه می کردم و می گفتم که باید لاغرتر شوم. باید برای این نقش آماده می شدم”.

۷- کریس همسوورث

رژیم غذایی

کریس همسوورث بازیگری است که  به خاطر بدن عضلانی اش شناخته می شود اما در سال ۲۰۱۵ برای بازی در فیلم «در دل دریا» (The Heart of the Sea) از طریق رژیم غذایی باورنکردنی اش، تغییرات شدیدی در بدن و وزن خود اعمال کرد. وی در مصاحبه ای با جیمی کیمل گفت که باید برای بازی در نقش یک شکارچی نهنگ گرسنه و درمانده به شدت وزن خود را کاهش می داد. برای این کار وی رژیم غذایی سختی را برگزیده و روزی تنها ۵۰۰ کالری انرژی برای بدنش فراهم می ساخت. حتی زمان فیلم برداری ها نیز وی رژیم غذایی خاص و متفاوتی داشت تا بتواند وزن خود را به حد مطلوب نقش برساند.

همسوورث در این باره چنین گفته است:” نمی توانستیم یک ماه کار را تعطیل کنیم تا لاغر شویم. مجبور بودیم این کار را همزمان با فیلم برداری انجام دهیم. برخی از روزها سهمیه غذایی ما یک تخم مرغ آب پز، یک بیسکویت رژیمی بدون شکر و چند شاخه کرفس بود”. با توجه به این رژیم غذایی سخت وی در کمتر از ۴ هفته توانست ۱۵ کیلوگرم وزن خود را کاهش دهد.

۶- جارد لتو

رژیم غذایی

چه در کاهش و چه افزایش وزن، جارد لتو بازیگری است که در هر دو مورد تجربه سختی داشته است. در فیلم «مرثیه ای برای یک رویا» (Requiem for a Dream) در سال ۲۰۰۰، این بازیگر که خود لاغراندام نیز بود برای بازی در نقش یک معتاد به هروئین نزدیک به ۱۳ کیلوگرم از وزنش را از دست داد. رژیم غذایی وی در تمام این مدت از حجم های بسیار کوچک غذاهای گیاهی تشکیل شده بود. وی در سال ۲۰۰۷ نقش مارک دیوید چاپمن، قاتل جان لنون را بازی کرد که برای آن بیش از ۲۷ کیلوگرم به وزن خود اضافه کرد و این رژیم غذایی ناسالم باعث گردید که وی به نقرس مبتلا شود. وی درباره رژیم غذایی و شرایط سختش در این باره چنین گفته است:” مسافت زیادی نمی توانستم راه بروم. از ویلچر استفاده می کردم زیرا به شدت درد داشتم. بدنم به خاطر وزن زیادی که اضافه کرده بودم در حالت شوک قرار داشت”.

در سال ۲۰۱۳ بار دیگر لتو مجبور شد وزنش را کاهش دهد زیرا در فیلم «باشگاه خریداران دالاس» (Dallas Buyers Club) باید نقش یک زن مبتلا به ایدز را بازی می کرد. بدین ترتیب وی با یک رژیم غذایی سخت بیش از ۱۸ کیلوگرم وزن خود را کاهش داد و این موضوع به شدت زندگی اش را تحت تاثیر قرار داد. او وزنش را به کمتر از ۵۲ کیلوگرم کاهش داده و بعدها در این باره چنین گفت:” این کار نحوه راه رفتن،نشستن و فکر کردن شما را تغییر خواهد داد”.

۵- راسل کرو

رژیم غذایی

راسل کرو به ناسالم ترین روش ممکن برای بازی در نقش یک مامور کهنه کار سازما سیا در فیلم «مجموعه دروغ ها» (Body of Lies) وزن خود را افزایش داد. وی برای این کار با رژیم غذایی مملو از چربی و خوردن غذاهای ناسالم توانست با ۲۸.۵ کیلوگرم افزایش وزن، به وزن باورنکردنی ۱۱۶.۵ کیلوگرم برسد. وی در مورد روش آماده شدنش برای ایفای این نقش گفته که حتی صبحانه هم چیزبرگر می خورده است. از نظر وی اضافه کردن وزن کار بسیار راحتی است.

وی در این باره چنین گفته است:” اگر بخواهید وزن اضافه کنید باید یک روش زندگی بدون تحرک را انتخاب کنید. به محض این که تصمیم بگیرید فعالیت فیزیکی نداشته باشید و هر چه که دوست دارید بخورید، این دو به صورت ترکیبی خیلی زود تاثیر خود را خواهند گذاشت”. البته وی براحتی نتوانست این اضافه وزن را کم کند و رسیدن به وزن سابق بیش از یک سال طول کشید.

۴- مت دیمون

رژیم غذایی

رژیم غذایی خنده دار مت دیمون باعث شد که صدمه دائمی و جبران ناپذیری به بدن وی وارد شود. وی در سال ۱۹۹۶ هنوز بازیگر گمنامی بود که می خواست خود را نشان دهد. بنابراین برای بازی در فیلم «شجاعت در زیر آتش» (Courage Under Fire)  در نقش سربازی که جنگ به شدت او را از لحاظ روانی تحت تاثیر قرار داده و به مصرف هروئین روی می آورد تصمیم گرفت خط قرمزها را رد کند. اگر چه صحنه ای که مت دیمون می خواست خود را برای ان آماده کند تنها دقایق کوتاهی طول داشت اما وی بیش از ۲۲ کیلوگرم از وزن خود را کاهش داد. رژیم غذایی روزانه وی در طول این مدت از یک تکه کوچک سینه مرغ، سفیده تخم مرغ و یک سیب زمینی کوچک پخته تشکیل می شد.

در تمام این مدت وی برای این که اشتهای خود را سرکوب کند مقدار زیادی قهوه می نوشید و سیگار می کشید. اغلب روزها وی کمتر از ۱۰۰ کالری در روز دریافت می کرد. علاوه بر این وی روزی بیش از ۲۰ کیلومتر می دوید. این رژیم غذایی سخت چنان تاثیر بدی بر روی غدد داخلی او گذاشت که برای رفع مشکلاتش مجبور شد یک سال و نیم دارو مصرف نماید.

۳- کالین فارل

رژیم غذایی

ما عادت کرده ایم که همیشه کالین فارل را در بهترین فرم بدنی ببینیم اما او نیز برای یکی از نقش هایش وزن خود را به شدت افزایش داد. وی در سال ۲۰۱۵ برای بازی در فیلم کمدی – علمی تخیلی «خرچنگ» (The Lobster) در کمتر از ۸ هفته وزن خود را بیش از ۱۸ کیلوگرم افزایش داد. او در مصاحبه ای با هالیوود ریپورتر در مورد افزایش وزن و رژیم غذایی خود چنین گفت:” بستنی در مایکروویو می گذاشتم تا آب شود و آن را سر می کشیدم. دو چیزبرگر، سیب زمینی سرخ کرده و کوکا کولا، دو تکه کیک شکلاتی ساعت ۱۰ هر روز صبح خوشایند نیست و البته عاشق چیزبرگر هستم… وقتی بدون لباس خودم را در آینه دیدم نفسم بند آمده بود”.

۲- استیو زان

رژیم غذایی

به شما یک توصیه دوستانه می کنیم: اگر متوجه شدید که دارید با خودتان حرف می زنید و بحث می کنید بهتر است رژیم غذاییتان را عوض کنید. این همان تجربه ای است که استیو زان هنگام آماده سازی خود برای بازی در فیلم «سپیده دم رهایی» (Rescue Dawn) و با بیش از ۱۸ کیلوگرم کاهش وزن داشت. وی به منظور آماده شدن برای بازی در نقش یک اسیر جنگی به رژیم غذایی تشکیل شده از غذاهای گیاهی و خام و همچنین تمرینات هوازی شدید روی آورد. این رژیم غذایی سخت باعث شد که وی دچار توهم شود.

وی در مصاحبه ای در مورد تاثیر بدی که این رژیم غذایی بر روی سلامت روانی او داشت چنین گفت:” بعد از دو ماه خام خواری کاملاً دیوانه شده بودم. یادم می آید که در اشپزخانه نشسته بودم و انگار داشتم با هوا بحث می کردم: صبر کن، آیا اگر سبزیجات را بپزم، بدنم دچار چربی می شود؟ بهتره ماهی سالمون بخورم! این چطوره؟ بهتره یه کم سالمون بخورم!. و من کاملاً درمانده شده بودم و مغزم طوری تعلیم دیده بود که می خواست مرا گول بزند و در واقع انگار داشتم سالمون می خوردم”.

۱- مایکل فاسبندر

رژیم غذایی

مایکل فاسبندر با یک رژیم غذایی باورنکردنی خود را برای بازی در فیلم «گرسنگی» (Hunger) آماده کرد. این فیلم داستان واقعی اعتصاب غذای یک زندانی ایرلندی بهنام بابی سندز در سال ۱۹۸۱ را روایت می کند که رهبری یک اعتصاب غذای همگانی را در زندانی در بریتانیا بر عهده داشت. فاسبندر نیز می خواست همان کاری را بکند که سندز کرده بود از این رژیم غذایی سختی را در پیش گرفت که روزی تنها ۹۰۰ کالری انرژی وارد بدن او می کرد. در واقع وی برای روزهای طولانی تنها یک کنسرو ماهی ساردین می خورد.

علاوه بر این وی مسافت های طولانی پیاده روی کرده و به یوگا روی آورد. او برای رسیدن به وزن مورد نظر تنها ۱۰ هفته زمان داشت و در این مدت توانست بیش از ۱۹ کیلوگرم وزن کم کند. بعد از این فیلم بود که فاسبندر به شهرت رسیده و نقش های بهتری را دریافت کرد.

اگر به چنین موضوعاتی علاقه دارید از خواندن مطالب لینک های زیر نیز پشیمان نخواهید شد.

ترسناک ترین شیوه هایی که بازیگران برای فرو رفتن در نقش های خود انتخاب کردند

نقش های ترسناکی که صدمات جسمی و روحی جبران ناپذیری به بازیگران وارد کردند [قسمت اول]

بازیگران سرشناسی که برای بازی در نقش هایی خاص وزن خود را به شدت کاهش دادند

منبع: fame10
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

  • erfan دی ۲۶, ۱۳۹۶

    تام هنکس برای فیلم cast away رو فراموش کردید

  • سیامک دی ۲۸, ۱۳۹۶

    برای بازیگرای ایرانی خوبه از این کارا بکنن نوش جونشون نشه پولی که میگیرن