«صدای پای بهار» را در جشنواره نوروزی کرمانشاه ببینید

تصاویری دیدنی از آماده شدن کرمانشاه ایران در آستانه نوروز ۹۷

«صدای پای بهار» را در جشنواره نوروزی کرمانشاه ببینید

کرمانشاه، سرزمین پر افتخار سنگ و آب تا گهواره تمدن بزرگ ایران زمین، یکی از دیدنی ترین  مقصدهای گردشگری خاورمیانه است که در سال ۹۶ عزادار شد. اما این استان همچنان با مردمان سختکوش و مهمان نوازش، آماده پذیرایی از  مسافران نوروز در طبیعت فوق العاده کرمانشاهان است. استانی در غرب سرزمین ایران به‌واسطه کوههای سر به فلک کشیده و رودها و سرابها به سرزمین سنگ و آب تشبیه شده است که تاریخ گسترده‌ای در پشت سر خود دارد و مقصدی  فوق العاده برای سفرهای نوروزی هموطنان.

کرمانشاه جایی‌ است که در آن می توان مراسم شیرینی را شاهد بود و حسابی در این روزها از گشت و گذار در آن لذت برد. شاید زخم زلزله اخیر هنوز هم بر تن این استان تازه باشد اما این دلیل نمی شود که کسی ناز بهار، دختر پر عشوه و طناز را نخرد و یا با شادمانی به بدرقه ننه سرما نرود. یکی از روستاهای این استان به نام کندوله، جشنواره “صدای پای بهار” را برگزار کرده است تا با یک تیر دو نشان بزند؛ هم سنت ها را احیا کند و هم گردشگران را به سوی خود بکشاند و درآمد ساکنان را افزایش دهد.

آیین سنتی هشلی مشلی:  از گذشته های دور مردم روستای کندوله، در زمان کاهش بارندگی ها، عروسکی نمادین را درست می کردند. آنها این عروسک را به دست کودکان می دادند تا دعای باران را بخوانند و با پوشش محلی در سراسر روستا بگردند.

رقص محلی در جشن صدای پای بهار

همکاری نسل های مختلف در برگزاری جشنواره صدای پای بهار کرمانشاه

هفت سین در جشنواره نوروزی کرمانشاه

حضور گسترده نوجوانان روستاکندوله کرمانشاه در جشنواره صدای پای بهار

حضور فعال مادر بزرگ های کرمانشاهی در جشنواره صدای پای بهار کرمانشاه

موسیقی سنتی شنیدنی کرمانشاهی ها درمراسم جشن صدای پای بهار روستا کندوله کرمانشاه

نمایی از جشن صدای پای بهار در روستا کرمانشاه

فروش مواد غذایی ارگانیک درجشنواره صدای پای بهار

حضور گردشگران در روستا کندوله کرمانشاه

مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود