۶ نظر

در ادامه سلسله گزارش های هفتگی اینستاگردی روزیاتو که نگاهی دارد به شماری از جدید ترین پست های صفحات اینستاگرام پر مخاطب ایرانیان، سری زدیم به ۲۱ صفحه پر بیننده تا اینستانوشته های نوروزی برخی از هنرمندان، ورزشکاران، سیاستمداران و فعالان فرهنگی و اجتماعی را مرور کنیم‌ که نکته های جالب و غمناک زیادی داشت.

INSTA36

اینستانوشته ای از رامبد جوان که شروع سال تلخ را برای هزاران خانواده ایرانی در سراسر کشور خبر داد

در اینستاگردی این هفته همراه ما باشید که همچون روال قبل، نخستین پست را با اینستانوشته سفیر کالسکه گرد ایران در لندن آغاز می کنیم و در ادامه چند پست جالب از وزیر امور خارجه و رییس جمهور.

روایت اینستاگرامی آقای سفیر از تپه سیلک

حمید بعیدی نژاد، سفیر جدید ایران در لندن، در جدید ترین پست خود، از یکی از مقصدهای باستانی کشور گفت:

امروز همايشی در لندن در خصوص “تپّه سيَلك” اين بنای مهم تاريخي ايران با حضور جمعی از متخصصان باستانشناسی جهان از آكادمي های مهم و موزه های بزرگ جهان از موزه لوور، موزه متروپليتن نيويورك، موزه بريتانيا و همچنين هياتی از بهترين متخصصان مراكز تحقيقاتی و دانشگاهی ايران برياست.

insta1

آقاي دكتر نوكنده، مدير موزه ملي ايران كه خودشان شخصا نه تنها آثار مهمی در اين زمينه تاليف نموده اند بلكه شخصا در تپّه سيلك، كاوش های مهم باستان شناسی شركت داشته اند، برگزار شد. بنده نيز اين فرصت را داشتم كه در اين جلسه سخنراني داشته باشم.

هدف اين سمينار يادآوری ارزش تاريخي اين بنای مهم به نسل جديد باستانشناسان و تاكيد بر ضرورت ادامه كاوش های باستانشناسي در اين سايت مهم بود. كاوش های تپه سيلك كه با تحقيقات و كاوش های پروفسور گيرشمن در بيش از هشتاد سال پيش شروع و بعد از وی نيز ادامه يافت، به گنجينه ظرف های طرح دار خاص سفال خود معروف شده است و آثار بسيار مهمی از آثار زندگی كهن منطقه را نيز در بر دارد و امروز موزه معروفي در دنيا نيست كه بخشی را به سفال های اكتشاف شده در تپه سيلك اختصاص نداده باشد.

insta2

اینستانوشته دکتر بعیدی نژاد در شب آرزوها

بر اساس تخمين های تاريخی، اشياء تاريخی اين تپه به حدود شش هزار سال پيش از ميلاد يعنی هشت هزار سال پيش برمي گردد كه در نوع خود قديمي ترين زيستگاه انسانی كهن جهان محسوب می شود.

همچنين “زيگورات سيلك” با آنكه از زيگورات “اور” در عراق فعلی و زيگورات چغازنبيل در خوزستان كوچك تر و ساده تر است و تمامی آن هم از زير خاك بيرون نيامده است، قديمی ترين زيگورات جهان محسوب می شود كه تاريخ آن به سه هزار سال قبل از ميلاد بر می گردد.

insta3

اینستانوشته آقای سفیر در ورود نخستین کشتی کروز بین المللی به آبهای ایران

امروز بازسازی و باز آفرينی تپه سيلك و حفاظت از آن در برابر خطر گسترش شهر مهمترين وظيفه نسل امروز ماست و خوشحاليم كه مسئولين فهيم شهر كاشان بويژه فرماندار ويژه شهر جناب آقای مؤمنيان به اين موضوع مهم عنايت دارند اما اين امر بيش از همه به بسيج مردمی و عزمی ملی نياز دارد.

همانگونه كه پيشنهاد ما در همين جلسه نيز مورد حمايت قرار گرفت، سيلك بيش از همه چيز به يك سايت-موزه نياز دارد تا مردم ما بجای آنكه آثار و سفال های سيلك را در موزه های بزرگ دنيا ببينند، بتوانند آثار هويت فرهنگی خود را در خودِ سيلك به تماشا بنشيند.

انتقاد وزیر امور خارجه از کامنت های نوروزی

یک اشتباه کوچک در اینستانوشته نوروزی محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در چند روز پیش سبب شد تا موجی از انتقادات توسط برخی از کاربران ایرانی اینستاگرام درباره عکس منتشر شده در صفحه ایشان به راه افتد و این موضوع بازتاب خبری گسترده ای پیدا کند.

ظریف وزیر امور خارجه کشورمان چند روز گذشته تصویری بهاری را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد. تصویری از کوه فوجی واقع در کشور ژاپن که به دلیل شباهت بسیار با قله دماوند کشورمان، زیر تصویر از آن به عنوان دماوند نام برد.

کاربران هم که متوجه این اشتباه شدند، با کامنت هایشان خواستار تصحیح متن زیر عکس شدند. در نتیحه محمد جواد ظریف با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش متن زیر عکس را تصحیح کرد و در پست خود نوشت:

instazarif

ایران زیبا. سلام دوستان. من یک بار دیگر هم این اشتباه را روی صفحه فیسبوک داشتم چون این دو قله زیبا بسیار به هم شبیه هستند. البته آن زمان تذکرها کمی دوستانه تر بود! حق با شماست. یکی از دوستانم این تصویر را برایم فرستاد و من دوباره اشتباه کردم. اما به هر حال ایران زیباست و دماوند نماد سربلندی ایران و ایرانی است.

insta5

اینستانوشته ای که خبر از انتشار کتاب جدید وزیر امور خارجه در نوروز می دهد

insta6

اینستانوشته ای از دیدار نوروزی ظریف از مسکو

صفحه اینستاگرامی آقای ظریف را در این نشانی دنبال کنید که البته در این صفحه نیز، اطلاعات رسمی از ایشان منتشر می شود. او فعلا ۹۶ هزار فالوور دارد.

مخاطبان صفحه رییس جمهور از مرز ۱ میلیون فالور گذشت

صفحه اینستاگرامی حسن روحانی رییس جمهور، نوروز ۹۶ از مرز ۱ میلیون مخاطب گذشت و آقای روحانی نیز به جمع میلیونی های اینستاگرام ایرانیان وارد شد. در ادامه نگاهی داریم به جدید ترین اینستانوشته های صفحه رییس جمهور در چند وقت اخیر.

insta7

اینستانوشته ای از سفر نوروزی به استان گیلان

اینستانوشته ای از مراسم اعطای مدرک دکترای افتخاری دانشگاه دولتی مسکو به رییس جمهور ایران

insta9

اینستانوشته ای که خبر از هفت سین ایرانی بر روی نقشه ایران و آخرین صحبت های رییس جمهور پیش از عزیمت نوروزی به روسیه در فرودگاه مهر آباد تهران دارد

کوهپیمایی نوروزی رییس جمهور در ارتفاعات تهران که به دلیل نوع عکس، با ۱۸ هزار کامنت ایرانیان اینستاگرام مواجه شد

insta11

اینستانوشته ای از کوهیپمایی نوروزی حسن روحانی در ارتفاعات تهران در حلقه محافظان چتر به دست

حسن روحانی یک میلیون فالووری را اینجا دنبال کنید.

نیکی کریمی از لندن!

نیکی کریمی ترجیح داده در نوروز ۹۶ در لندن باشد و مشغول خواندن و گردش در این شهر مه آلود بریتانیا است. در ادامه نگاهی دارد به پست های نوروزی خانم کریمی که این روزها بیش از ۲.۳ میلیون فالوور دارد.

تصویر مه آلود لندن از لنز دوربین نیکی کریمی

insta13

کتاب THE PASS که نیکی کریمی در یکی از میدان های معروف شهر برلین از علاقه اش به خواندنش خبر داد

INSTA14

اینستانوشته ای از خانم کریمی درباره رونمایی از فیلم سوت پایان که توسط ایشان در سال ۲۰۱۱ ساخته شد

او را در این نشانی دنبال کنید.

چه خبر از رضا گلزار؟

رضا گلزار که این روزها با ۴.۴ میلیون مخاطب همراه شده است و با کنسرت های نوروزی و اکران طوفانی سلام بمبئی سال ۹۵، فالوئرهای زیادی پیدا کرده، در نوروز امسال نیز با اینستانوشته های متعددی، هوادارانش را همراه کرد.

insta15

جشن تولد رضا گلزار با کیک خاص تصویری سینمایی!

insta16

سلفی رضا با یک دوست همیشگی در سفر نوروزی به رامسر مازندران

بهمن فرمان آرا و محمد رضا گلزار

رضا گلزار را در این نشانی دنبال کنید.

چه خبر از بهرام رادان؟

insta18

یک سلفی بی دلیل بعد از ۶ کیلومتر دویدن با آینه

insta19

فوتوشوتینگ بهرام با کالکشن ۲۰۱۷ نوین چرم که بیش از ۲۳۰۰ کامنت نیز به همراه داشت

insta20

تصویری از تیپ بهار ۹۶ بهرام رادان

insta21

جدید ترین تصویر از اسکی بازی های رادان در ارتفاعات تهران

اینستانوشته های مفهومی پرویز پرستویی

پرویز خان که در میان جامعه هنرمندان ایرانی اینستاگرام، به انتشار تصاویر پرتره خود با نوشته های مفهومی شهرت دارد و سبک زندگی دیجیتالی خاصی را دنبال می کند، در نوروز ۹۶ نیز همچون روال هفته ها و سال های قبل، مطالب جالبی را منتشر کرد که شماری از آن را مرور می کنیم.

داستان آنهایی که رفتند «از ایران» و آنهایی که ماندند «در ایران»

آنهايی که “از ایران” رفته اند، همانطور که دارند يک غذای سر دستی درست می‌کنند تا تنهايی بخورند، فکر می‌کنند آنهايی که مانده‌ند الان دارند دور هم قورمه سبزی با برنج زعفرانی می‌خورند و جمعشان جمع است و می‌گويند و می‌خندند.

 آنهايی که مانده اند “در ایران”، همانطور که دارند يک غذای سر دستی درست می‌کنند فکر می‌کنند آنهايی که رفته‌ند الان دارند با دوستان جديدشان گل می‌گويند و گل می‌شنوند و از آن غذاهايی می‌خورند که توی کتاب‌های آشپزی عکسش هست.

آنهايی که رفته‌ اند، فکر می‌کنند آنهايی که مانده‌ند همه‌ش با هم بيرونند. کافی‌شاپ، لواسان، بام تهران و درکه می‌روند. خريد می‌روند… با هم کيف دنيا را می‌کنند و آنها را که آن گوشه دنيا تک افتاده‌ند فراموش کرده‌ند.

 آنهايی که مانده ا‌ند، فکر می‌کنند آنهايی که رفته‌ند همه‌ش بار و ديسکو می‌روند و خيلی بهشان خوش می‌گذرد و آنها را که توی اين جهنم گير افتاده‌ند فراموش کرده‌ند.

آنهايی که رفته‌ند، پای اينترنت دنبال شبکه ۳ و فوتبال با گزارش عادل يا سريال های ايرانی و اخبارهايی با کلام پارسی و ايرانی هستند.

آنهايی که مانده‌ند در حسرت دیدن کانال‌های ماهواره بدون پارازيت کلافه می‌شوند و دائم پشت ديش هستند. آنهايی که رفته اند می‌خواهند برگردند. آنهايی که مانده‌ند می‌خواهند بروند. آنهايی که رفته‌ند به کشورشان با حسرت فکر می‌کنند.

آنهايی که مانده‌ند از آن طرف، دنیایی رویایی می‌سازند. اما هم آنهايی که رفته اند و هم آنهايی که مانده‌ند در يک چيز مشترکند: آنهايی که رفته اند احساس تنهايی می‌کنند. آنهايی که مانده‌ند هم احساس تنهايی می‌کنند. آنها که می‌روند وطن‌فروش نیستند. آنهايی که می‌مانند عقب مانده نیستند. آنهايی که می‌روند، یک ماه مانده به رفتنشان غمگین می‌شوند. یک هفته مانده می‌گریند و یک روز مانده به این فکر می‌کنند که ای کاش وطن جایی برای ماندن بود. و آنهايی که می‌مانند، می‌مانند تا شاید وطن را جایی برای ماندن کنند.

insta24

در جای دیگری می گوید:

به چشمهایم زل زد و گفت: “با هم درستش می کنیم”. چه لذّتی داشت این با هم، حتّی اگر با هم، هیچ چیزی هم درست نمی شد، حتّی اگر تمامِ سرمایه ام بر باد می رفت، حسّی که به واژه ی “با هم” داشتم را با هیچ چیزی در این دنیا، معاوضه نمی کردم.

تنها کسی که وحشتِ تنهایی را درک کرده باشد، می تواند حسّ ِ مرا در آن لحظات درک کند.

یلیان_هلمن

insta22

خسرو و پرویز

در جایی دیگر از یک دوست شیرین سخت گفت:

یاد گرفتم این بار که دستانم یخ کرد، دستان کسی را نگیرم! جیب هایم مطمئن ترند.!! دنیا رو می بینی؟ حرف حرف میاره، پول پول میاره، خواب خواب میاره. ولی ‘محبت’، “خیانت” میاره!

insta23

کاش همه میدانستن دل بستن به “کلاغی که “دل” دارد، بهتر است از “طاوسی که زیبایی” دارد!! کاش میشد انگشت را تا ته حلق فرو کرد و بعضی دلبستگی ها را یکجا بالا آورد!!!! وفاداری آدم ها رو “زمان” اثبات می کنه نه “زبان”!!! زندگى به من آموخت: که”هيچ چيز از هيچ كس بعيد نيست”!!!!

این جمله رو هرگز فراموش نکن :

“برای دوستت دارم بعضی ها؛ “مرسی” هم زیاد است!

روحش شاد و يادش گرامی.

و سخن آخر به نقل از چارلز بوکفسکی:

یک روز داشتم به دنیای بدون خودم فکر می‌کردم. دنیایی بود که داشت کار خودش را می‌کرد و من آن تو نبودم. خیلی عجیب بود. فکر کنید ماشین شهرداری بیاید و آشغال ها را جمع کند و من نباشم. یا روزنامه جلوی در افتاده باشد و من برای برداشتنش نباشم.

غیر ممکن است. و بدتر آن‌که یک زمانی بعد از مرگم، قرار است کامل کشف شوم. آن‌هایی که وقتی زنده بودم، از من می‌ترسیدند یا از من متنفر بودند، ناگهان من را در آغوش می‌فشارند، کلماتم همه جا خواهند بود. کلوپ‌ها و انجمن‌هایی شکل می‌گیرند. تهوع آور است.

یک فیلمی از زندگی‌ام درست می‌کنند. مردی خیلی خیلی شجاع تر و با استعدادتر از خودم خواهم بود. خیلی خیلی بیشتر… آنقدر که خداها را هم به استفراغ وادار می‌کنند. بشریت در هر چیزی اغراق می‌کند، در قهرمان‌هایش، دشمن‌هایش، اهمیت‌اش. مرده شور نژاد بشر را ببرند، حالا حالم بهتر شد.

پرویز پرستویی که بزودی ۲ میلیون فالوئری می شود را در این لینک دنبال کنید.

از مهناز افشار چه خبر؟

مهنار افشار جدید ترین پست های خود را به سفرهای نوروزی با دخترش لیانا اختصاص داده است.

insta25

لیانا و عمو ایرج. خالق لحظه های شیرین کودکی و نوجوانی چند نسل . احترام خودش و آثار و زحماتش رو نگهداریم

insta26

همین الان با پرنیا، فرشته کوچولو سر کار. خیلی دوست داشتنی و باهوشه. کودکی هامیان را در کودکان جستجو کنیم. زیباست خیلی. دختر من نیست این فرشته کوچولو. بازیگر فیلم سینمایی دارکوب است و همه بچه ها عزیز دل هستند

insta27

روزهای بهار مهناز با سلفی هایی سر صحنه

insta28

مصاحبه مهناز افشار با آپارات

مهناز افشار را در این لینک دنبال کنید.

گفته های بهاری “بهاره رهنما “ از “سونات پاییزی”

insta30

به درخت ها و آسمان نگاه كنيم به اينهمه زيبايي و شاعرانگي طبيعت و از اونا كمك بگيريم تا باخودمون اشتي كنيم ،شايد اين مهمترين راه اشتي با جهان و صلحه ،اشتي با خود…

insta31

بعضی نقش ها، احساس مسئوليت زيادي به ادم ميدن، مثل بچه ای كه بهت سپردن و گفتن خوب بارش بيار و بعد تو هميشه نگرانی كه مبادا همه اون پتانسيل رو ازش بيرون نكشيده باشي!

نقش ايوا در “سونات پاييزی” ،براي من همين دلهره و نگرانی رو داره .بهترين نقش زندگيمه و اميدوارم خىب بتونم پرورشش بدم، حضور جلال تهرانی، كلمات برگمن و بازی بينظير گلچهره سجاديه، بار مسئوليتم رو بيشتر از هميشه كرده، و البته بسيار اميد بخشه، به زودي ميبينمتون #سالن_سمندريان

ميدونم كه اينكارو اغلبتون بيشتر از يكبار ميبينيد و ميدونم بعد از هفته اول ممكنه تهيه بليطش اسون نباشه. پس زودتر به ديدن ما بياين همين هفته اول مي تونه اولين ديدار اجرا نمايش ٩٦كار ما باشه:)

از متن نمايش: نميدونم كدومش بهتر بود؟ وقتي ما رو ول می كردی و به سفرای كاريت ميرفتی يا وقتی ادای مادر و همسرو در می اوردی؟

insta32

يه روزايی هست كه انقدر خوبه انگار در شمار عمر نيست ،اين روزاي “سونات پاييزی”برام همين جوره، انگار دارم تو يك خيال زيبا راه ميرم كه ميدونم تموم ميشه، مثل يك خواب شيرين دم صبح كه ميدونی بالاخره ازش بيدار ميشي و سعی میکنی با همه وجود اون فضا رو نفس بكشی!

اوا: وقتی ميخواست باهام ازدواج كنه رك و پوست كنده بهش گفتم دوستش ندارم، ازم پرسيد: ادم ديگه ای رو دوست داری؟ بهش جواب دادم: نه عزيزم، من سال هاست از دوست داشتن عاجزم…

خريد از تيوال از هفدهم فروردين در سالن سمندريان

بهاره رهنما با ۲.۵ میلیون فالوور را در این نشانی دنبال کنید.

چه خبر از آقای خندوانه؟

رامبد جوان در این روزها، حضور اینستاگرامی خود را پر رنگ تر کرده است و با ۵.۲ میلیون فالوئر، تلاش می کند تا به بخشی از انتقادات خود به فرهنگ عامه نیز تلنگری بزند.

INSTA33

اینستانوشته سیزده بدری رامبد جوان: مراقب طبیعت باشیم

INSTA34

رامبد چند پست بهاری خود را به تصاویر مجسم خود در زمان پیری اختصاص داده است که ۲ نمونه را در بالا مشاهده می کنید

INSTA35

رامبد را در نشانی دنبال کنید.

تایلند گردی آقای سالوادور نیستم!

رضا عطاران که سال ۹۵ با طوفان میلیاردی من سالوادور نیستم، به جمع میلیاردری های سینمای ایران پپوست، این روزها با حمید فرخ نژاد در تایلند به سر می برد.

INSTA37

رضا عطاران خیلی در اینستا فعال نیست. اما بیش از ۲.۷ میلیون فالور دارد و ایشان را در این لینک دنبال کنید.

حمید فرخ نژاد و دابسمش گشت ۲

گشت ۲، فیلم پر مخاطب اکران نوروزی با حضور حمید فرخ نژاد، فراخوان اینستاگرامی برای دریافت دابسمش داد.

INSTA38

INSTA39

INSTA40

INSTA41

سلفی با گروه فیلمبرداری تایلند

حمید را در این نشانی دنبال کنید که حدود ۷۰۰ هزار مخاطب دارد.

کافه گردی نوروزی با کافه وی

نخستین کافی شاپ سیار ایران (کافه وی)، در ایام نوروز به محلات مختلف تهران رفت تا زیر بارش شدید باران بهاری، کافه های خوشمزه و ساندویچ های خانگی را در اختیار کافه گردها قرار بدهد. گشتی اینستاگرامی با کافه وی ها را در ادامه مشاهده کنید.

insta42

خداحافظ سعد آباد مهربان<< توی این ده روز هم برف بود و هم بارون هم آفتاب

insta43

کافه وی در کنار کاخ سعد آباد

insta44

کافه وی در کنار سعد آباد

insta45

insta46

شربت های وی کافه به پاریس هم رسید

کافه وی را تهرانی ها در این نشانی دنبال کنند.

حمایت علی دایی از کی روش

علی دایی که این روزها بیش از ۲.۲ میلیون فالوئر دارد، در پی پیروزی های اخیر تیم ملی، در پستی اینستاگرامی به حمایت از سر مربی پرتغالی تیم ملی فوتبال پرداخت:

insta47

کی روش تیمی ساخته که با افتخار چه داخل کشور و چه بیرون از کشور می جنگه و امتیازات را جمع می کنه. به تیم ملی کشورمون افتخار می کنیم . مبارک همه باشه این برد شیرین

insta48

در اینستانوشته دیگری گفت:

باورتون نمیشه اما سومین تیم کم هزینه لیگ در فصل نقل و انتقالات هستيم، فینالیست جام حذفی و مدعی اصلی گرفتن سهمیه آسیا تو لیگ تنهای تنهاست.

مدیران تیمو کلا ول کردند و رفتند. من موندم و بچه هام، تا الان هم فقط به خاطر این بچه ها موندم، این بچه ها رفاقتی دور هم جمع می شن و تمرین می کنند.

باور کنید بچه ها از جیب خودشون برای نفت هزینه می کنند. ما زمین تمرین نداریم چون باشگاه به همه بدهکاره و ما هر روز یک جا تمرین می کنیم. ما حتی لباس نداریم، ميخوام لباس بيارم براى تيم، ميگن نميشه ما با فلان شركت قرار داد داريم، خب كو؟

insta49

٥ ماهه بچه های تیم من حتی حقوق نگرفتند. تیمو ول کردند و رفتند و همه اینا سیاست غلطیه که فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ در تحویل دادن تیم ها به افراد بدون دیدن سابقشون دارند. با همه اینا با بچه ها قرار گذاشتیم شرافتمندانه تا روز آخر بجنگیم تا هم حق خودمون رو بگیریم و هم حق تیمی این وسط ضایع نشه اصلا عجيبه، ديگه من نميدونم.

علی دایی در این نشانی دنبال کنید.

۱۳ به در با جادوگر آسیا

علی کریمی، در بهار ۹۶، گویا در سرزمین های سبز شمالی بوده و اینستانوشته های نوروز نیز بر این امر دلالت میکند.

insta50

insta51

علی کریمی با ۲.۲ میلیون فالوئر را در این نشانی دنبال کنید.

پاریس گردی با کاپیتان اسبق استقلالی ها

فرهاد مجیدی مدتی است که در خارج به سر می برد و اینستانوشته های بهاریش از نقاط مختلف جهان است.

insta52

تصویری از کوچه پس کوچه های پاریس

insta53

رضا یزدانی ها گویا به عسلویه رفته است.

insta54

فرزاد فرزین هم با ۲ میلیون فالوئر، اینستانوشته بهاری را به صورت زیر منتشر کرد.

insta55

محسن چاوشی هم که این روزها به خاطر برنامه ۳ ستاره شبکه ۳ احسان علیخانی، در کانون توجه رسانه ها قرار گرفته است، پست زیر را منتشر کرد.

insta56

محسن چاووشی اکنون بیش از  ۷۰۰ هزار فالوور دارد و با ترانه “ امیر بی گزند”، برترین آلبوم موسیقی پاپ جشنواره موسیقی فجر ۹۵ شد.

هر هفته با اینستاگردی روزیاتو، روندهای جدید در اینستاگرام ایرانیان را مشاهده کنید.

کیش تور
۶ نظر

ورود

 • ناهید فروردین ۱۶, ۱۳۹۶

  انتخاب هاتو فوق العاده است. مخصوصا عکس بالایی که گذاشتین از ظریف و روحانی توی هواپیما 🙂
  خیلی خوووووووووووووووووب بودددددددد

  • کیمیا فروردین ۱۶, ۱۳۹۶

   همینطوره. من هنوز دارم به شکم ظریف نگاه میکنم 🙂 خیلی عکس جالبی بود. خوشم اومد. جونم پرویز پرستویی. همیهش عالی میگه.

  • شهرام فروردین ۱۷, ۱۳۹۶

   موافقم
   اما خوب بد جلف واقعا مسخره بود 🙂 هیچی نداشت

 • جهان فروردین ۱۶, ۱۳۹۶

  رضا عطاران راهش پیدا کرده. میره خارج فیلمبرداری میکنه جاهای خوش منظره میاد میلیاردی فروش میکنه.

 • شیما کلهر فروردین ۱۶, ۱۳۹۶

  احسان الکی همش حرفهایی میزنه چالشی. البته در اینستاگرامش توضیح هم داد

 • فرنوش مباشری فروردین ۱۶, ۱۳۹۶

  من عضو سایتتون نیستم. الان یکی ازدوستام فرستاد توی گروه لینکتون رو. چه جالبه! کلی اطلاعات گرفتم. خواستم به این مناسبت تشکر کنم. من هم شیر کردم. جذاب بود.
  مرسی هدیه