۷ واقعیت باورنکردنی در مورد کاخ سفید که افراد کمی از آن ها اطلاع دارند

۷ واقعیت باورنکردنی در مورد کاخ سفید که افراد کمی از آن ها اطلاع دارند

آیا تابحال با خود فکر کرده اید که زندگی در کاخ سفید چگونه است؟ خوردن غذاهای پخته شده توسط برخی از بهترین سرآشپزها و غذا شناس های جهان تنها یکی از مزایای رییس جمهور ایالات متحده شدن و اقامت در کاخ سفید است. اما در حالی که ریاست بر قدرتمندترین کشور جهان کار بسیار دشوار و استرس زایی است اما خوابیدن در بال شرقی کاخ سفید در طول شب بدو شک ارزش این همه دردسر و ملاقات ها و نشست های پیاپی را خواهد داشت.

روسای جمهور ایالات متحده و خانواده های آن ها از همان ابتدا با قوانین سکونت در این مکان مهم آشنا می شوند که البته زیاد هم دور از انتظار نیست اما ۷ راز جالب و باور نکردنی نیز در مورد کاخ سفید وجود دارد که اکثریت مردم از آن ها بی اطلاعند و ما در ادامه این مطلب قصد داریم به آن ها بپردازیم.

۱- در کاخ سفید هیچ چیز برای خانواده رییس جمهور مجانی نیست

زندگی در کاخ سفید

یکی از باورهای نادرست در مورد زندگی در کاخ سفید این است که در این مکان همه چیز برای رییس جمهور و خانواده او پس از انتخاب شدن، مجانی خواهد بود. اما واقعیت این است که هر ماه، صورتحسابی برای خانواده رییس جمهور صادر می شود که در آن هزینه های زندگی ماهانه آن ها لحاظ شده است. از هزینه خشکشویی گرفته تا تمیز کردن دستشویی ها و غذایی که توسط خانواده رییس جمهور در طی ماه مصرف شده به طور دقیق محاسبه شده و از حقوق ۴۰۰.۰۰۰ دلاری او در سال کاسته خواهد شد. رییس جمهور حتی هزینه مستخدمان و پرسنلی که در اختیار او بوده و در مراسمات عمارت فعال هستند را باید شخصاً بپردازد.

۲- اسباب کشی به کاخ سفید بدون دردسر و هزینه نیست

زندگی در کاخ سفید

اسباب کشی رییس جمهور جدید و خروج رییس جمهور سابق به/از محل سکونت جدید در یک روز کار بسیار سخت و پیچیده ای است. پرسنلی که برای این کار استخدام می شوند حوالی ظهر شروع به بسته بندی وسایل کرده و تا نیمه های شب نیز مشغول باز کردن بسته بندی ها در خانه جدید خواهند بود. این بار نیز هر دو رییس جمهور، سابق و جدید، باید تمامی جزییات این نقل و انتقال را زیر نظر داشته و هزینه های آن را شخصاً پرداخت نمایند. بعد از ورود به کاخ، رییس جمهور باید در اولین فرصت در مورد رنگ پرده های دفتر تخم مرغی شکل که دفتر کار او محسوب می شود تصمیم گیری نماید.

۳- اتاق های ویژه کاخ سفید

زندگی در کاخ سفید

کاخ سفید یک عمارت بزرگ با ۱۳۲ اتاق، ۳۵ حمام و دستشویی و ۲۸ شومینه است که بیشتر به عمارت های رویایی داستان های علمی تخیلی می ماند. تمامی ساختمان این عمارت حدود ۵۵.۰۰۰ فو مربع فضا دارد و بیش از ۴۰۰ در و ۱۴۷ پنجره در ۶ طبقه آن وجود دارد. اگر چه دفتر کار رییس جمهور و دفتر کنفرانس های محرمانه، دو اتاق مهم و شناخته شده این مکان هستند اما کاخ دارای یک اتاق بازی، اتاق موسیقی، سالن بولینگ، سالن سینما، استخر و یک جکوزی است.

اولین طبقه زیرزمین این ساختمان تقریباً شبیه یک فروشگاه کوچک برای کارکنان است که در آن یک مغازه شکلات فروشی، گل فروشی و یک دندانپزشکی نیز وجود دارد. در این مکان هیچگونه راهرو یا هال مخفی وجود ندارد و تنها در زمان جنگ جهانی دوم تونلی وجود داشت که در مقابل حملات هوایی دشمن مقاوم بود.

۴- هر رییس جمهوری با خود چیزی به کاخ سفید می آورد

زندگی در کاخ سفید

تمامی رییس جمهورهای ایالات متحده اثری از خود در کاخ سفید به جای گذاشته اند که می تواند مثبت یا منفی باشد. بنجامین فرانکلین لامپ های الکتریکی را در سال ۱۸۹۱ با خود به این مکان آورد اما آنقدر از کلیدهای برق واهمه داشت که هیچوقت و حتی در شب آن ها را خاموش نمی کرد. فرانکلین روزولت کاری کرد که تمامی نقاط این ساختمان با ویلچر قابل دسترس باشند زیرا او به بیماری فلج اطفال مبتلا بود که کمتر کسی از آن خبر داشت.

وی همچنین یک استخر داخلی را به خاطر درمان های فیزیوتراپی خود به این ساختمان اضافه کرد. لیندون جانسون نیز به آب علاقه زیادی داشت و یک دوش مخصوص با ۴ نازل بسیار قدرتمند را به کاخ سفید آورد که فشار آب آن می توانست به راحتی یک مرد را به دیوار حمام بدوزد.

۵- حیوانات خانگی معروف کاخ سفید

زندگی در کاخ سفید

کاخ سفید همواره دوستدار حیوانات خانگی، حتی حیواناتی غیر از گربه و سگ بوده است. جان کوینزی آدامز به خاطر نگهداری از یک تمساح زنده در یکی از حمام های کاخ سفید به خاطر ترساندن مهمان هایش مشهور است. دختر تدی روزولت نیز در کاخ سفید همراه خود یک مار به نام امیلی اسپیناچ داشت. اما باغ وحش کالوین کولیج در کاخ سفید خانه تعداد زیادی از حیوانات خانگی عجیب و غریب بود.

او در باغ وحش خود در درون عمارت از تعدادی خرس، توله شیر، گربه وحشی، کانگورو و یک کرگدن کوتوله ۳۰۰ کیلویی مراقبت می کرد و همسرش گریس نیز یک راکون دست آموز به نام ربکا داشت. دونالد ترامپ تنها سومین رییس جمهور ایالات متحده است که با خود حیوان دست آموزی به کاخ سفید نیاورده است. اما مایک پنس، معاون او یک موش خرمای اهلی به نام مارلون بوندو دارد.

۶- کاخ سفید روح دارد؟!

زندگی در کاخ سفید

جنا بوش، دختر جرج دبلیو بوش، یکی از افراد بسیاری است که ادعا می کند در کاخ سفید با ارواح روبرو شده است. وی ادعا کرده که یک شب با صدای موسیقی کلاسیک خاصی از خواب بیدار شده که از شومینه اتاقش به گوش می رسیده است. گفته شده که ارواح زیادی در جناح غربی کاخ سفید در تردد هستند؛ از جمله سربازی از جنگ ۱۸۱۲ و حتی روح آبراهام لینکلن. گریس کولیج، ملکه ویلهلمینای هلند و وینستون چرچیل نیز همه گفته اند که در کاخ سفید روح لینکلن را دیده اند. اما ظاهراً چرچیل باعث ترس لینکلن شده بود زیرا در هنگام ملاقات این دو، نخست وزیر بریتانیا تازه از وان حمام خارج شده و کاملاً عریان بوده است.

۷- کاخ سفید مکانی بسیار پرطرفدار و پربازدید

زندگی در کاخ سفید

به گفته مقامات این عمارت مشهور، رییس جمهور این کشور روزانه بیش از ۳۰.۰۰۰ ملاقات کننده دارد. در حالی که همه نمی توانند به واشنگتن سفر کرده و حضوراً به کاخ سفید بروند، روزانه بیش از ۶۵.۰۰۰ نامه، ۳.۵۰۰ تماس تلفنی، ۱۰۰.۰۰۰ ایمیل و ۱.۰۰۰ فکس برای این مکان ارسال می شود. این عمارت پربازدیدترین خانه در ایالات متحده است اما در صورتی که شرایط برای فروش آن مهیا شود بدون شک پیدا کردن خریدار برای آن کار بسیار سختی خواهد بود. بر اساس محاسبات یک سایت فعال در حوزه املاک، عمارت کاخ سفید حدود ۴۱۲ میلیون دلار ارزش دارد.

۲۲ نکته جالبی که تاکنون درباره کاخ سفید نمی دانستید

۱۱ قانون جالب برای ورود خانواده رئیس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید

تصاویری جالب از آخرین روزهای خانواده اوباما در کاخ سفید

نکات جالب و خواندنی در مورد کاخ سفید؛ مقر ریاست جمهوری آمریکا

منبع: shared
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود