ویژگی های شریک عاطفی تان نکات زیادی را در مورد خود شما آشکار می کند

ویژگی های شریک عاطفی تان نکات زیادی را در مورد خود شما آشکار می کند

عشق پدیده ی غیر قابل توضیحی است و معمولا دلیل مشخصی برای علاقمند شدن مان به یک شخص خاص وجود ندارد. اما خصوصیات کسی که به عنوان شریک عاطفی انتخاب می کنیم چیزهای زیادی را در مورد ویژگی های شخصیتی خود ما آشکار می کند. مثلا تصادفی نیست که به یک شخص قد بلند یا کسی که برخلاف ما بسیار احساسی است، علاقمند می شویم. حتی حیوان خانگی ما می تواند روی انتخاب ما تأثیر بگذارد. در ادامه می خواهیم ببینیم این اتفاق چطور می افتد و شریک عاطفی ای که انتخاب کرده ایم چه نکاتی را در مورد خود ما نشان می دهد.

۱- شباهت های ظاهری

ویژگی های شریک عاطفی

مگان فاکس و برایان آستین گرین، هر دو چشم هایی آبی، موهایی تیره و پیشانی ای بلند دارند و فرم چانه هایشان شبیه به هم است.

تحقیقات متعددی نشان می دهد ما کسانی را به عنوان شریک عاطفی انتخاب می کنیم که شباهت ظاهری زیادی به ما دارند. خوب به ظاهر شریک عاطفی تان دقت کنید. آیا ویژگی های ظاهری مشترکی میان او و خودتان می بینید؟ درحقیقت، علاقه ی ما شریک عاطفی مان ریشه در علاقه ای دارد که به خودمان داریم. اگر معتقد باشید ظاهر جذابی دارید، کسی که شبیه تان باشد برایتان جذاب تر خواهد بود تا کسی که هیچ شباهتی به شما ندارد.

۲- شباهت در میزان جذابیت

بلیک لایولی و رایان رینولدز

حتما تا به حال زن و شوهرهایی را دیده اید که شبیه به یکدیگر هستند. دانشمندان پی برده اند ما کسانی را انتخاب می کنیم که در همان «حدود زیبایی» خودمان قرار دارند. از قرار معلوم ما چنین شخصی را مناسبت ترین انتخاب برای خود می دانیم. بنابراین اگر به نظر شما شریک عاطفی تان شخص جذابی است، خودتان هم زیبا هستید.

۳- احساسی در برابر منطقی

لیدی گاگا و کریستین کارینو

بین منطقی ها و احساسی ها تعادل جالبی وجود دارد. از قرار معلوم ما همیشه سعی داریم همدیگر را کامل کنیم. در نتیجه، بهترین زوج ها آن هایی هستند که یکی از آن ها می تواند زمانی که دیگری هیجان زده است خونسردی خود را حفظ کند. اگر شریک عاطفی تان همیشه قبل از تصمیم گیری خوب فکر می کند، پس احتمالا شما شخص نسبتاً احساسی ای هستید.

۴- مهربان ها انتخاب مهربان ها هستند

هیو جکمن و دبورا لی فرنس

احتمال برقراری روابط عاطفی همدلانه میان آدم های مهربانی که توانایی همدردی با دیگران را دارند، بیشتر است. این افراد بر سر انجام کارهای خیر با یکدیگر اختلاف ندارند و خیلی زود نقطه ی اشتراکی پیدا می کنند. علاوه بر این، چنین اشخاصی راحت تر با یکدیگر سازگار شده و در نتیجه، وارد رابطه ی عاطفی می شوند. به شریک عاطفی تان نگاه کنید؛ اگر آدم مهربانی است، پس احتمالا شما هم مهربانید.

۵- اختلاف قد

رزی هانینگتون ویتلی زن قد بلندی است و به پوشیدن کفش های پاشنه بلند هم علاقه دارد. در تمامی عکس های او و جیسون استاتهام، هانینگتون بلندتر از استاتهام است اما این مسأله برای آن ها مهم نیست.

شاید تا به حال مردان بلند قدی را دیده باشید که شریک عاطفی شان ریز اندام است یا برعکس، دختران قد بلندی که بسیار بلندتر از شریک عاطفی تان هستند. گاهی چنین تفاوتی عجیب به نظر می رسد اما حقیقت آن است که این مسأله اصلا عجیب نیست. مردان در کنار زنان ریز اندام، قوی تر و درشت اندام تر به نظر می رسند. علاوه بر این، زنان بلند قد ظاهری با اعتماد به نفس تر و موفق تر دارند. بنابراین اگر انتخاب تان شخص ریز اندامی باشد، یعنی می خواهید از او مراقبت کنید و اگر شخص بلند قدی را انتخاب کنید، پس می خواهید از مراقبت و توجه او برخوردار شوید.

۶- فربهی

امی شومر و کریس فیشر

تحقیق علمی ای در این مورد وجود ندارد اما اعتقاد عموم بر این است که فربه بودن نشانه ی سلامتی و برخورداری از قدرت باروری است. بنابراین می توان گفت مردانی که زنان فربه را انتخاب می کنند آماده ی تشکیل خانواده هستند. اما فرضیه ی دیگری هم وجود دارد: زنان درشت اندام قوی تر به نظر می رسند و از نظر دیگران شریک عاطفی قابل اتکایی هستند. بنابراین اگر زن مورد علاقه تان فربه است، احتمالا آمادگی تشکیل خانواده را دارید.

۷- شباهت به والدین

بروکلین بکهام و کلویی مورتز که بازیگر مشهوری است با یکدیگر رابطه دارند. شباهت کلویی به مادر بروکلین یعنی ویکتوریا بکهام، همیشه مورد توجه رسانه ها بوده است.

زیگموند فروید، پدر علم روانشاسی، معتقد بود ما کسانی را به عنوان شریک عاطفی انتخاب می کنیم که شبیه والدین جنس مخالف ما هستند. امروزه هم دانشمندان پی برده اند که ظاهر شریک عاطفی ما اغلب شبیه چهره ای است که بعد از به دنیا آمدن از والدین مان دیده ایم. به علاوه این تحقیقات نشان می دهد اگر والدین در سنین پیری بچه دار شوند، احتمالا فرزندشان شریک عاطفی سن بالاتری انتخاب خواهد کرد. بنابراین می توانید ظاهر محبوب تان را با عکس های جوانی پدر یا مادرتان مقایسه کنید و ببینید که آیا شبیه به هم هستند یا نه.

۸- حیوانات خانگی

جاستین تیمبرلیک، خواننده ی امریکایی، علاقه ی زیادی به سگ ها دارد. او و جسیکا بیل بعد از ازدواج، سگ هایشان را به همراه یکدیگر به گردش می برند.

طبق نظرسنجی های متعددی که صورت گرفته، زن ها توجه زیادی به حیوان خانگی مردان دارند. از نظر آن ها مردی که حیوان خانگی دارد، قابل اتکا و مسئولیت پذیر به نظر می رسد. این مسأله در مورد زن ها هم صدق می کند و زنانی که حیوان خانگی دارند، غمخوار، با محبت و آماده ی برقراری یک رابطه ی عاطفی جدی به نظر می رسند.

۹- احساس اولیه

رایان گاسلینگ و راشل مک آدامز در زمان بازی در فیلم «دفترچه خاطرات» (Notebook) علاقه ای به همدیگر نداشتندد. رابطه ی عاطفی آن ها بعدها شروع شد اما چیزی نگذشته بود که رابطه ی عاشقانه آن ها به پایان رسید. حالا هر دوی آن ها با کس دیگری ازدواج کرده اند.

تحقیقات جالبی صورت گرفته که اصول جذابیت را از زاویه ی دیگری به ما نشان می دهد. طبق این پژوهش ها، ما به کسانی علاقمند می شویم که ابتدا از آن ها خوش مان نمی آید اما بعدها نظرمان در مورد آن ها تغییر می کند. در مقابل به کسانی که رفتار مهربانانه ای با ما دارند کمتر علاقمند می شویم. شاید به همین دلیل باشد که بسیاری از زوج ها می گویند اولین باری که همدیگر را دیدند از هم بیزار شدند اما بعدها متوجه شدند تقدیر آن بوده که باهم باشند. در حقیقت ما از اینکه بتوانیم نظر دیگران را در مورد خودمان تغییر دهیم خوش مان می آید و چنین موفقیتی باعث می شود رابطه ی عاطفی با آن شخص برایمان ارزشمند باشد.

۱۰- سرعت راه رفتن

نیکول کیدمن و کیت اربن بیش از ۱۰ سال است که با یکدیگر ازدواج کرده اند و کماکان زوج خوشبختی به نظر می رسند. آن ها اغلب هم قد هستند و در کنار هم خیلی خوب به نظر می رسند.

زوج ها معمولا سرعت راه رفتن شان یکسان است چون کسانی که سرعت یکسانی دارند بیشتر از همدیگر خوش شان می آید تا افرادی که با سرعت متفاوتی راه می روند. احساس خوشایندی نیست اگر وقتی می خواهید با شریک عاطفی تان قدم بزنید و صحبت کنید مجبور باشید تمام مدت پشت سرش راه بروید.

۱۱- تیپ شخصیتی غالب

پاریس هیلتون و کریس زیلکا

طبق یک نظریه ی قدیمی روانشناسی، همه ی ما در خود یک بالغ، کودک و والدین درون داریم و در هر کسی یکی از این ویژگی ها از بقیه پیشی می گیرد. کسانی که کودک درون شان غلبه دارد دمدمی مزاج ترند و رفتار نپخته تری دارند و آن هایی که والدین درون شان غلبه دارد بیش از حد دلواپس هستند. به همین دلیل است که این دو تیپ شخصیتی به خوبی با یگدیگر سازگار می شوند. بنابراین اگر شریک عاطفی تان رفتار کودکانه ای دارد، احتمالا شما می توانید او را تربیت کنید.

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود