جزییات حملات موشکی گسترده سپاه به پایگاه نظامی آمریکا

عین الاسد ترند و سخنرانی ترامپ لغو شد

جزییات حملات موشکی گسترده سپاه به پایگاه نظامی آمریکا

انتقام سخت آغاز شد. آغاز گام اول انتقام سخت سپاه پاسداران در پی ترور سردار قهرمان ایرانی، بامداد امروز آغاز شد. ده ها فروند موشک بالستیک ایران، پایگاه های آمریکایی اربیل و ارتاجی و عین الاسد آمریکا در عراق را مورد اصابت قرار داد.

حمله موشکی سپاه، بازتاب گسترده در رسانه های جهان داشته است.

پنتاگون حمله موشکی سپاه به پایگاه آمریکایی ‌ها را تایید کرد. جنگنده های ایران از صبح امروز به پرواز درآمده اند.

یک مقام آگاه در اطلاعات سپاه از کشته و زخمی شدن ۲۸۰ نظامی آمریکایی در حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد خبر داد و گفت: ۱۰۴ نقطه حساس از مواضع آمریکا در منطقه شناسایی شده که به محض اولین خطا منهدم خواهد شد.

جاناتان هافمن از مقام های وزارت دفاع آمریکا در بیانیه ای گفت:

«تقریبا ساعت ۵:۳۰ به وقت شرق آمریکا در روز ۷ ژانویه، ایران بیش از ده موشک بالستیک علیه نیروهای ارتش آمریکا و نیروهای ائتلاف در عراق شلیک کرد. روشن است که این موشک ها از ایران شلیک شده و حداقل دو پایگاه نظامی عراق که میزبان ارتش آمریکا و خدمه ائتلاف در عین الاسد است را هدف گرفته است.»

سخنگوی سنتکام در گفت‌وگو با پایگاه «ووکس» مدعی شد که مجموعا ۱۵ موشک شلیک شده که ۱۰ فروند آن‌ها به پایگاه عین الأسد برخورد کرده، ۱ فروند به پایگاه آمریکا در اربیل و ۴ فروند هم به هدف برخورد نکرده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا که قرار بود در پی حمله موشکی امروز سپاه، سخنرانی کند، سخنرانی خود را لغو کرد.

رئیس جمهور آمریکا که در ۷۲ ساعت اخیر با توییت های تهدید آمیزش، در کانون توجه کاربران شبکه های اجتماعی و رسانه های جهانی قرار دارد، در واکنش به حمله موشکی گسترده سپاه به مواضع ارتش این کشور در عراق نوشت: همه چیز خوب است!

توییت ترامپ لحظاتی پس از حملات موشکی سپاه به مواضع ارتش آمریکا در عراق

 

سپاه پاسداران در پی این حمله موشکی، اطلاعیه زده که شرارت مجدد، پاسخ محکم تری در پی خواهد داشت.

موشکی که بامداد امروز استفاده شده بود

موشک های بالستیکی که سپاه امروز در حمله موشکی به پایگاه های نظامی آمریکایی ها در عین الاسد عراق استفاده کرد، موشک قیام است.

در پی آغاز عملات انتقام ترور شهید سلیمانی با شلیک موشک های بالستیک، هشتگ عین الاسد، در توییتر ترند شده است.

موشک بالستیک ۸۰۰ کیلومتری قیام، امروز صبح در حمله موشکی گسترده سپاه به پایگاه های نظامی آمریکا در منطقه استفاده شده است. موشکی که ۲۹ مرداد سال ۱۳۸۹ رونمایی شد و نخستین موشک بدون باله ایران است.

موشک قیام طول ۱۱ متر و سرجنگی ۶۵۰ کیلویی دارد. با سوخت مایع، از سیلوهای مخصوص و لانچرهای مختلف قابلیت شلیک دارد.

حمله موشکی سپاه
فاصله محل شلیک موشک تا عین الاسد

پایگاه عین الاسد یک فرودگاه نظامی با باند به طول ۴۰۰۰ متر دارد. بزرگ ترین پایگاه نظامی امریکا در عراق بوده و کار ساخت آن ۷ سال طول کشید.

دومین پایگاه هوایی بزرگ عراق پس البلد بوده و ۵۰ کیلومتر مساخت و ۳۰ کیلومتر محیط دارد. این پادگان-شهر نظامی آمریکایی ها، مرکز فعالیت های مهم نظامی ارتش آمریکا در عراق بود که صبح امروز با خاک یکسان شد.

با توجه به فاصله محل شلیک موشک‌های سپاه از استان کرمانشاه تا پایگاه عین الاسد که ۳۲۲ کیلومتر است احتمالا سپاه در این حمله از موشک‌های خانواده فاتح استفاده کرده است.

موشک فاتح ۳۱۳ که یکی از موشک‌های خانواده فاتح است دارای برد ۵۰۰ کیلومتر است و از سوخت جامد مرکب استفاده می‌کند و از سرجنگی با قابلیت هدایت تا انتهای مسیر استفاده می‌کند.

بیشتر بخوانید: گزینه‌های ۵ گانه انتقام سخت ایران از آمریکا

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

  • شایان دی ۲۰, ۱۳۹۸

    ینی چی در صورت اشتباه دوباره ?بابا ‌کل پایگاه هاشو بزنین دگ چرا اینطوری میکنین ؟

  • امیریادگار تیر ۲۴, ۱۴۰۲

    انشا الله پیشگویی امام ( ره) در مورد آمریکا به حقیقت می پیوندد( آمریکا از درون متلاشی خواهد شد) .و تنها راه نابود نشدن آمریکا پذیرش دین مبین الهی اسلام است ولی.