داستان جالب شلوار دیجی کالا «مریم» در توییتر و قضیه جالب برندینگ کامنتی!

داستان جالب شلوار دیجی کالا «مریم» در توییتر و قضیه جالب برندینگ کامنتی!

قضیه از اینجا شروع شد که ۳  هفته پیش، مریم خانم ، یک شلوار داشت که اسمش را گذاشته بود شلوار دیجی کالا! جایی در خانه خودش، گذاشته بود و هر زمانی ، پیک دیجی کالا، بسته ای را به درب منزلش می آورد، آن را می پوشد تا کالا را از مسئول تحویل این شرکت، دریافت کند. بعد از این توییت،یک سری مکالمات در توییتر بین اکانت های تجاری رخ داد.

برد فیلیمو به این خانم کامنت زد که اگر برای فیلمیو دیدن، شلواری کنار نگذاشته اید، ما اجازه داریم قشنگ ترینش را برای شما ارسال کنیم؟ پستی با صدها لایک و ده ها کامنت.

مریم خانم زیر کامنت فیلیمو نوشت: هر کی نفرسته! اکانت فیلیمو کامنت زد که ممنون که این هدیه را قبول کردید. با شما از طریق دایرکت در ارتباط خواهیم بود.

پس از اینکه تماس های کامنتی بین فیلیمو و مریم خانم در توییتر برقرار شد، اکانت شرکت دیجی کالا در توییتر، به فیلیمو اعلام کرد که شلوار مورد نظر را می توانی از طریق این short link به نشانی: dgka.la/9giq تهیه کنید.

شلوار دیجی کالا
داستان توییت جذاب شلوار دیجی کالا مریم و بازتاب های کامنتی آن توسط برندهای مختلف ایرانی

پس از این ارتباطات کامنتی زیر پست توییتری مریم خانم خوش شانس،شرکت آسان پرداخت نیز به اکانت های digikalacom، filimocom و marytbbk گفت که کار با آپ، نیازی به لباسی ندارد ! کامنتی که با صدها لایک نیز همراه شد و نشان می داد که آسان پرداخت نیز نسبت به توییت ها و کامنت های دیجی کالا و فیلیمو حساس است.

پس از مدتی، اکانت توییتر جابا ما (jabama) هم به فهرست برندهایی که زیر پست شلوار دیجی کالا مریم خانم، کامنت می زدند اضافه شد و نوشت: اگر دغدغه لباستون حل شد و مشکل جا داشتید، جا با ما.

در همین اثنا، اکانت توییتری شرکت لبیناتی کاله نیز توییت زد که اگر از سایت جاباما، ویلا در مازندران و گیلان گرفتی، بشین جلوی فیلیمو با شلوار دیجی کالا ، بستتنی کاله بخورید. سفارش بدهید ما برای شما می آوریم درب منزل تحویل می دهیم.

مدتی بعد، اکانت برند «دهاتی» هم به فهرست برندهای واکنش دهنده به پست شلوار دیجی کالا مریم خانم اضافه شد و نوشت: اگر توییت زدن های شما تمام شد،بیاین فرنی سرد شد ! دهاتی، از برندهای خوش نام فروش لبنیات است.

بعد از آن، سیب اپ نیز نوشت: فیلیمو که برات شلوار رو از دیجی کالا فرستاد، رنگش و بگو که ما هم یه قاب همون رنگی بفرستیم خواستی با گوشیت فیلم ببینی ست باشه.

استارتاپ «Nivo» که نگران خرج و مخارج این کاربر بود، نوشت: «اینجا همه میخوان یه خرجی رو دستتون بذارن. فقط نیوُ نگران وضعیت جیب شماست»

ماجرای شلوار دیجی کالا مریم خانم، سبب شد تا برندینگ کامنتی را در توییتر شاهد باشیم. موضوعی که جریان سازی خوبی داشت و هم مریم را مطرح کرد و هم برندها را به تبادل اطلاعات با هم و تبلیغات کامنتی سوق داد. فرهنگ ارتباط مشارکتی و تبلیغات جمعی که می تواند در رشد خرد جمعی استارت آپ های ایرانی، موثر باشد را بادی جدی گرفت. دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) و قدرت هشتگ ها را جدی بگیریم.

همه استارت آپ ها و برندهای ایرانی که تولید کننده کالا و خدمات هستند، هم باید حضور در شبکه های اجتماعی را جدی بگیرند و هم در راستای ارتباط با مشتری (CRM) و مسئولیت اجتماعی (CSR)، حضور فعالی در روند جریان سازی محتوا در فضای مجازی داشته باشد که کامنت زنی و هشتگ گذاری، یکی از آنهاست. شلوار دیجی کالا مریم خانم، موضوع جذابی برای مشتاقان دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوای اینترنتی است.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • سجاد خرداد ۵, ۱۳۹۹

    مریم خانم شوهر نمیخواد ؟ شوهر فقط خودشو میخواد 🙂