۱۴ نظر

عرضه اولیه زر ماکارون با نماد غزر بالاخره در تابستان ۹۹ انجام می شود و قرار بود طبق اطلاعیه شرکت بورس، عرضه اولیه زر ماکارون روز ۴ شنبه ۲۵ تیر ماه ۹۹ برگزار شود. قبلا قرار بود که غزر، بهار ۹۹ عرضه اولیه داشته باشد که به دلیل افشای اطلاعات با اهمیت و افزایش سود، عرضه اولیه زرماکارون به تعویق افتاد.

برای دومین بار پیاپی، عرضه اولیه زرماکارون لغو شد و به زمان دیگری موکول شد.

عرضه اولیه زرماکارون قرار بود یک روز پس از عرضه اولیه رایان هم افزا (رافزا) صورت میگیرد. سال ۹۹ سال عرضه اولیه است و احتمالا هر هفته تا اخر سال ۹۹، شاهد ۲ عرضه اولیه باشیم. لذا تلاش کنید، حداقل ۱ میلیون تومان نقدینگی در هفته برای مشارکت در عرضه اولیه های سال ۹۹ در پرتفو شما آزاد باشد. در کلیه عرضه اولیه های سال ۹۹ شرکت کنید و تا یک سال، سهامداری کنید.

غزر طبق اطلاعات تابلو در سامانه tsetmc.com، ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون سهم است و حجم مبنای ۵۰ میلیون سهمی دارد که به نسبت بالا است و جای رشد شارپ غزر را می گیرد.

سهامداری روی سهام عرضه اولیه، سود خوبی در بلند مدت نصیب پرتفو تازه واردان بورس می کند. شمار دارندگان کد بورس به ۶۰ میلیون نفر رسیده است و بیش از ۱۷ میلیون نفر کدمعاملات آنلاین دارند. انتظار داریم در عرضه اولیه غزر، حدود ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار سهامدار حقیقی و حقوقی شرکت کند. احتمالا رکورد عرضه اولیه ها در اخرین عرضه اولیه سال ۹۹ شکسته شود.

عرضه اولیه زرماکارون

اگهی عرضه اولیه غزر

عرضه اولیه شرکت صنعتی زرماکارون یکی از عرضه اولیه های سال جهش تولید است و پانصد و سی هشتمین شرکتی است که در فهرست شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار، در گروه محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر قرار میگیرد.

غزر قصد دارد ۱۹۲ میلیون سهم معادل ۱۲ درصد کل سهام خود را عرضه اولیه کند. این یعنی قرار بود روز ۴ شنبه، ۱۹۲ میلیون سهم ضرب در ۳۹۷۵ تومان معادل ۷۶۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان سهام زرماکارون به فروش برود که نقدینگی خوبی در اختیار این برند مطرح صنعت غذایی کشور قرار می دهد.

طبق اطلاعاتی که در اطلاعیه عرضه اولیه زرماکارون درج شده است، سقف قیمتی غزر، ۳۹۷۵ تومان و کف قیمتی نیز ۳۷۷۵ تومان است. برای اینکه در عرضه اولیه زرماکارون حتما به شما سهم اختصاص یابد، باید سقف قیمتی را در زمان ثبت سفارش در سامانه معاملات آنلاین، انتخاب کنید. کارگزاری پاسارگاد نیز مدیر عرضه است که کارمزد خوبی از این عرضه احتمالا نصیبش شود.

شرکت تامین سرمایه تمدن، متعهد خرید است. چون بیش از ۴.۵ میلیون نفر در عرضه اولیه غزر شرکت می کنند، احتمالا ۴۰ تا ۴۵ سهم بیشتر به سهامداران اختصاص پیدا نکند. نقدینگی مورد نیاز برای شرکت در عرضه اولیه غزر، بین ۱۵۰ تا ۱۸۰ هزار تومان است. لذا بیشتر برای خرید غزر اختصاص ندهید. البته به هر کد بورسی، ۱۵۰ سهم غزر بیشتر اختصاص پیدا نمی کند. لذا ۶۰۰ هزار تومان نیاز نیست برای این عرضه، مسدود کنید.

عرضه اولیه زرماکارون

تابلو نماد غزر با ۵۰ میلیون حجم مبنا

غزر تا کجا رشد می کند؟

روز شنبه ۲۸ تیر ۹۹، اولین روز معاملاتی غزر است. قیمت تابلو، ۴۱۷۴ تومان خواهد بود. چون دامنه نوسان ۵ درصد است. احتمالا بعد از ۲۰ درصد و ۵۰ درصد، سهم برای شفاف سازی متوقف شود توسط ناظر غزر. لذا با توجه به روند صعودی شاخص کل بورس در مرداد ۹۹، غزر تا ۶۰۰۰ تومان کار سختی پیش رو ندارد.

احتمال می رود تثبیت شاخص کل بورس بالای ۳ میلیون واحد تا اسفند ۹۹، بستر را برای ورود غزر به کانال ۱۰ هزار تومانی فراهم کند. البته غزر، تقسیم سود و افزایش سرمایه هم دارد که سهامداری با آن اکیدا توصیه می شود. قبلا بنیادی غزر را معرفی کردیم. تنوع محصولات و حاشیه سود بالا و بازارهای مختلف و فناوری این شرکت سبب می شود تا از سال ۱۴۰۰ به بعد، تحولی در غزر شکل بگیرد که تایید بنیادی و روند رشد قیمتی خواهد بود.

غزر هم گروهی های قدرتمند و سابقه دار خوبی دارد. مثل غمینو، مثل غپینو، مثل غمارگ و غبشهر و غیره. غذایی ها در سال ۹۹ و هم چنین سال ۱۴۰۰ به دلیل تورم و دلار ۲۲۰۰۰ تومانی و تاثیرپذیری کم از تحریم های بین المللی ایران، می توانند افزایش قیمت محصولات داشته و سود خوبی را نصیب سهامداران بلند مدتی کنند. لذا سهامداری با غزر و ورود به این سهم به دید بلند مدتی پس از تعادل صف خرید میلیونی، توصیه می شود.

صورت های مالی غزر ، گزارش مجمع غزر، تاریخ برگزاری مجمع غزر، تاریخ افزایش سرمایه غزر ، گزارش حسابرسی شده و حسابرسی نشده غزر، همه در سامانه کدال در دسترس است.

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 0 / 5. تعداد رای: 0

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

دیجیاتو
۱۴ نظر

ورود

 • هادی تیر 23, 1399

  سلام آقای زمانی … ممنون از اطلاع رسانی های خوبتون … امکانش باشه در مورد وبملت هم توضیحاتی بفرمایین … ممنون

 • فرزاد تیر 23, 1399

  درود آقای زمانی

  این عرضه اولیه رو بخریم یا نه ؟اخه تعداد این عرضه اولیه ها واقعا کم ارزش نداره پرتفوی خودمون را شلوغ کنیم

  و سوال دیگه ام اینه که من وبوعلی ،و کسرا را خریدم که متاسفانه همش منفی میخورن بنظرت بفروشم اینا یا در میان مدت سود دهی میدن؟

  • علی زمانی تیر 23, 1399

   در کلیه عرضه اولیه های سال ۱۳۹۹ شرکت کرده و تا تابستان سال ۱۴۰۰ سهامداری کنید
   مهم نیست به شما ۲۰ هزار تومن سهم میرسد یا ۲ میلیون تومن.این سهام چون صعود ۱۰۰ درصد دارد و افزایش سرمایه و تقسیم سود، ارزشمند است. برای اعضا خانواده نیز بخرید
   پرتفو شماره ۲ تشکیل دهید فقط برای عرضه اولیه ها
   شما می توانید ۱۰۶ کد انلاین از ۱۰۶ کارگزاری بگیرید

 • محمد تیر 23, 1399

  تشکر از توضیحات کاملتون.
  آقای زمانی سهم دی رو چطور ارزیابی میکنید؟

 • نامجو تیر 24, 1399

  غزر هم مثل رافزا ساعت ۱۳ عرضه میشه یا طبق زمان عادی ۸ صبح انجام میگیره؟

 • باران تیر 25, 1399

  سلام آقای زمانی،برای اولین بار سهام خریدم ولی متاسفانه ضرر میده ، بفروشم بنظرتون؟

  • باران تیر 25, 1399

   اسم سهام فخوز هست

   • علی زمانی تیر 25, 1399

    سهم مذکور در بازه ۳۶ تا ۴۸ ماه آینده، بیش از ۵۰۰ برابر رشد خواهد کرد.
    سهامداری ۳ ساله توصیه میشود

    • مهدی مرداد 6, 1399

     سلام ممنون از راهنماییهاتون اما این فخوز ۵۰۰ برابر میشه یا ۵۰۰ درصد؟

 • نادیا مرداد 6, 1399

  سلام دو سوال داشتم اول اینکه منظورتون از اینکه میتونیم ۱۰۶ کد انلاین داشته باشیم یعنی اگر تو دوتا کارگزاری کد بورسی داشته باشیم از هر کدوم جداگانه میتونیم مثلا غزر رو بخریم
  سوال دومم من دو سهم بجهرم و لکما رو خربدم و خر دو یک هفتس فقط منفی میخوره بفروشم به نظرتون؟

  • علی زمانی مرداد 6, 1399

   شما فقط یک کد بورسی دارید
   اما می توانید از همه کارگزاری های کشور، کد معاملات آنلاین (شامل کد کاربری ور مز عبور) بگیرید.
   به هر کد بورسی، صرفا یک بار عرضه اولیه اختصاص پیدا میکند. نه به کد معاملات آنلاین