جنجال‌های دختر آقای رئیس جمهور: «مریم روحانی» عضو هیات علمی شد

جنجال‌های دختر آقای رئیس جمهور: «مریم روحانی» عضو هیات علمی شد

مریم روحانی دختر ارشد حسن روحانی رئیس جمهوری، به عضویت هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران درآمد. خبری که در چند روز اخیر، بازتاب های گسترده ای در رسانه ها به خصوص شبکه های اجتماعی ایرانیان داشته است. مسئول گزینش دانشگاه شهید بهشتی در واکنش به خبر انتصاب دکتر مریم روحانی به عضویت هیات علمی این دانشگاه اعلام کرده بود که ایشان در حال گذراندن طرح است. رزومه همه افرادی که در دانشکده فناوری های نوین علوم پزشکی دانشگاه شهیدبهشتی، مشغول به کار هستند، در دسترس است غیر از مریم روحانی.

مریم روحانی زمستان سال ۱۳۹۲ در مقطع کارشناسی ارشد رشته زیست شناسی دانشگاه علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، از پایان نامه خود دفاع کرده بود. عنوان پایان نامه کارشناسی ارشد مریم روحانی ، کلون، بیان و ارزیابی پروتئین نو ترکیب گونه پلاسمونیوم جهت استفاده در تنظیمات واکسن و مطالعات سرواپیدمولوژی اعلام شد. دکتر ذاکری، مشاور ایشان در تالیف پایان نامه بود.

سامانه علم سنجی اعضای هیات علمی که متعلق به معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و علوم پزشکی است، مریم روحانی را دکترای تخصصی زیست فناوری پزشکی می داند با مرتبه استادیاری که ۵ مقاله علمی داشته و ۲۴ استناد (citation) کسب کرده است.

مریم روحانی احتمالا مقطع دکترای خود را یک یا چند سال پس از حضور اول حسن روحانی در ریاست جمهوری آغاز کرده است و اخیرا مدرک PhD کسب کرده است که به تایید وزارت بهداشت نیز رسیده است. اما اطلاعاتی از پایان نامه دکترا ایشان در دسترس نیست.

در پی انتشار خبر انتصاب مریم روحانی ، دختر آقای رئیس جمهور به سمت عضو هیات علمی دانشکده فناوری های نوین پزشکی دانشگاه شهید بهشتی تهران، بسیج دانشجویی این دانشگاه با ارسال نامه ای به دکتر زالی، رئیس دانشگاه شهید بهشتی، خواستار شفاف سازی درباره پرونده دکتر مریم روحانی شد.

مریم روحانی

نام مریم روحانی در سامانه علم سنجی اعضای هیات علمی وزارت بهداشت ایران به عنوان استادیار و دارنده مدرک دکتری درج شده است

انتصاب سوال برانگیز همسر خانم مریم روحانی (کامبیز مهدی زاده فرساد) در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مدرک تحصیلی مشکوک حسین فریدون (برادر محکوم به زندان حسن روحانی و از مرتبطین با رسول دانیال زاده متهم اقتصادی) از جمله مسائلی است که خانواده آقای رئیس جمهور را زیر ذره بین مجلس و ملت برده است.

مریم روحانی، قرار است عضو هیات علمی گروه علوم سلولی دانشگاه شهیدبهشتی شود که اکنون با جنجال صورت گرفته، افکار عمومی منتظر پاسخ روشن مسئولان دانشگاه شهید بهشتی درباره مدرک تحصیلی و سوابق علمی مریم روحانی و اصول فرآیند جذب و گزنیش نامبرده در یکی از برترین مقصدهای علمی ایران هستند.

اطلاعات انتصاب دختر رئیس جمهور در گروه مهندسی بافت و علوم سلولی کاربردی دانشکده فناوری های نوین پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمان شهید بهشتی در این لینک در دسترس است.

همسر جنجالی مریم خانم، کامبیز مهدی زاده فرساد است که متولد اهر بوده و در انتخابات یازدهم مجلس شورای اسلامی از حوزه تبریز، نامزد شد که توسط شورای نگهبان، رد صلاحیت شد. وی، دکترای زمین شناسی از دانشگاه آزاد بوده و تیر ماه سال ۱۳۹۷ با مریم روحانی ازدواج کرد. مراسم عروسی مریم روحانی و آقا داماد، گویا در تالار فرشته تهران برگزار شده بود.

محل برگزاری عروسی وی و کامبیز مهدی زاده فرساد، گویا در باغ تالار فرشته بود که متعلق به سازمان ملی زمین و مسکن است و در خیابان فرشته تهران یکی از گران ترین خیابان های ایران قرار دارد. ماجرای عروسی وی را شهاب مرادی در برنامه آینه خانه شبکه ۲ سیما قبلا شرح داده بود. شهاب مرادی گفته بود که عروسی دختر رئیس جمهور، بدون برگزاری مراسم شام بوده و در حد یک عصرانه ساده بود.

مریم روحانی در پست جدیدش، همکار دکتر رضا اردشیری لاجیمی، دکتر میثم امیدی، دکتر سیم زر حسین زاده، دکتر محمد مهدی خانی، دکتر اعظم رحیم پور، دکتر حکیمه زالی و دکتر نسیم صالحی نیک شده است.

مریم روحانی

تصویر سایت دانشکده فناوری های نوین پزشکی دانشگاه شهید بهشتی که نام مریم روحانی به عنوان عضو هیات علمی گروه مهندسی بافت و علوم سلولی کاربردی درج شده است

مریم روحانی

تصویر صفحه مربوط به رزومه دکتر مریم روحانی در سایت دانشکده فناوری های نوین پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی تهران که خالی است

مریم روحانی

تصویر نامه اعتراض بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی به دکتر زالی درباره پیگیری انتصاب دکتر مریم روحانی به عضویت در هیات علمی دانشکده فناوری نوین پزشکی

امیدواریم فرآیند شفاف سازی انتصاب و گزینش و هم چنین جزییات مدرک تحصیلی دکترای دختر ارشد آقای روحانی در اسرع وقت توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و وزارت بهداشت اعلام شود. جامعه امروز ایران از مقولاتی به نام ژن خوب، خانم زاده ها و آقا زاده ها، رنج می برد و بایستی شایسته سالاری، جایگزین نام ها در مدیریت ایران عصر ۱۴۰۰ باشد.

اگر متقاضی تحصیل در رشته دانشگاهی دختر آقای رئیس جمهور با فاند تحصیلی در یکی از دانشگاه های آمریکا هستید، داشتن GRE یا GMAT الزامی است. تحصیل در این رشته، نیازمند آیلتس ۷ از ۹ یا تافل ۹۰ از ۱۲۰ می باشد.

مطالب مرتبط
۷ نظر

ورود

 • Zc مرداد ۹, ۱۳۹۹

  اینترنت فراگیر شده این چیزا تازه نیست دهه شصتم این چیزا بود منتها اینترنت نبود مردم گوششون به اخبار های سرتاسر واقعیت بود ??⚖️

 • محمد مرداد ۹, ۱۳۹۹

  آقا چرا اعتراض میکنید. کلا اساس تشکیل این دانشکده با نام مبهم شاید استخدام ایشون باشه. اینقدر نا شکر نباشین. خخخخخ

 • Maede مرداد ۹, ۱۳۹۹

  من منتقدم

 • dj hamed مرداد ۹, ۱۳۹۹

  اون یکی دانشگاه میسازه
  این یکی با مدرک ازاد و تنها ۲۴ سیتیشن میره شهید بهشتی. حتی دانشجوهای خودشم استناد نکرده به مقاله هاش.

 • Feri مرداد ۹, ۱۳۹۹

  فقط اخرش که گفت اگه میخواید رشته دختر رییس جمهور درس بخونید ایلتس ۷ الزامیه??

 • Kimiya مرداد ۹, ۱۳۹۹

  طبیعیه همیشه همینطور بوده…ادمای نالایق به مدارج بالایی رسیدن که حقشون نبوده

 • کوروش مهر ۲۷, ۱۳۹۹

  برای هیأت علمی آن دانشگاه که در قبال این موضوع خود را به خواب میزنید باید فاتحه خواند
  استاد شما نخبه این مردم هستید
  به چه قیمتی
  در دیاری که هنرپیشه به مطرب گویند / خاک عالم به سر آن که صاحب هنر است
  الفاتحه