در چه سنی در چه چیزی بهتر هستیم؟ از جذابیت ظاهری تا کسب درآمد

در چه سنی در چه چیزی بهتر هستیم؟ از جذابیت ظاهری تا کسب درآمد

تحقیقات نشان داده ما در بعضی چیزها و کارها در سن مشخصی بهتر هستیم. در واقع دانشمندان متوجه شده اند بهترین سن برای ازدواج، بدن سازی، کسب درآمد بیشتر و حتی یادگیری زبان جدید چه زمانی است. علاوه بر این، ما در دوره ی مشخصی از زندگی مان بهتر از هر وقت دیگری می توانیم شطرنج بازی کنیم و چهره ها را به خاطر بسپاریم.

این تحقیقات نشان داده ما از سنین ۷ تا ۴۸ سالگی در اوج خود قرار داریم. این دوره شاید فرصت خوبی برای شروع یک سرگرمی یا کسب و کار جدید باشد که بتوانید بیشترین بهره را در حال حاضر از آن ببرید.

یادگیری یک زبان جدید: ۷ سالگی

طبق تحقیقات، کسانی که آموزش زبان دوم شان را قبل از سن ۱۰ سالگی شروع کنند شانس بیشتری دارند که بتوانند آن زبان را روان صحبت کنند. هنوز روشن نیست چرا یادگیری زبان برای مغز انسان در دوران بزرگسالی دشوار است. گفته می شود سن ۱۷ یا ۱۸ سالگی آخرین فرصت حیاتی برای یادگیری یک زبان جدید است.

رضایت از زندگی: ۲۳ سالگی

تحقیقی بر روی ۲۳ هزار نفر در آلمان نشان داد میزان رضایت از زندگی فعلی خود در حدود سنین ۲۳ و ۶۹ سالگی به اوج خود می رسد. اگر ۲۳ سالگی را رد کرده اید، دلیلی برای ناراحتی نیست؛ کافی است تا رسیدن به اوج دوم صبر کنید و همه چیز دوباره درست خواهد شد. با همه ی این ها، شادی ای که ما در زندگی مان احساس می کنیم در وهله ی اول به نوع نگاه ما به اتفاقاتی بستگی دارد که برایمان رخ می دهد.

جذابیت زنانه: ۲۳ سالگی

زنان در اوایل دهه ی ۲۰ زندگی خود بالاترین جذابیت را برای مردان دارند. حتی با بالا رفتن سن در مردان هم تغییری در این امر ایجاد نمی شود و آن ها کماکان زنان بیست و چند ساله را بیشتر می پسند. بله، شاید سلایق آن ها تغییر کند اما می توان همان الگو را در آن ها دید.

قدرت عضلانی: ۲۵ سالگی

آدم ها بیشتر اوقات تنبلی خود را با دلایل ساختگی توجیه می کنند. مثلاً جوان ها ورزش نمی کنند چون فکر می کنند دیگر برایشان دیر است. اما تحقیقات نشان داده اوج قدرت عضلانی ما تازه از سن ۲۵ سالگی شروع می شود و یک دهه ای ادامه پیدا می کند. برای افراد مسن تر هم خبرهای خوبی داریم. درست است که با بالا رفتن سن فعالیت فیزیکی کاهش پیدا می کند اما این کاهش روند بسیار آهسته ای دارد و انجام ورزش در حد تعادل در هر سنی مفید است.

پیدا کردن شریک زندگی: ۲۶ سالگی

ریاضی دان ها می گویند بهترین زمان برای تصمیم گیری زمانی است که ۳۷ درصد از گرینه ها را از نظر گذارنده باشید. بنابراین اگر از سن ۱۸ تا ۴۰ سالگی به دنبال پیدا کردن شریک زندگی تان باشید، بهترین تصمیم را می توانید در ۲۶ سالگی بگیرید.

این خبر خوبی است برای مجرد هایی که حدود ۲۰ سال دارند و از اینکه هنوز رابطه عاطفی ای نداشته اند ناراحتند؛ شما هنوز خیلی وقت دارید!

شطرنج: ۳۱ سالگی

اگر شطرنج باز حرفه ای نیستید هرگز با یک آدم ۳۱ ساله بر سر بازی شطرنج شرط نبندید. تحقیقات نشان داده در این سن آدم ها به بیشترین توانایی برای بازی شطرنج دست پیدا می کنند. البته بدیهی است که با تمرین مداوم هر حریفی را می توان شکست داد.

به خاطر سپردن چهره ها: ۳۲ سالگی

اگر شطرنج برایتان خسته کننده است، ناراحت نباشید، خبر خوب دیگری برایتان داریم. تحقیقات نشان می دهد بهترین زمان برای به خاطر سپردن چهره ها بعد از سن ۳۰ سالگی است.

بالاترین درآمد برای مردان: ۴۸ سالگی

طبق تحقیقات، مردان در حدود ۴۸ یا ۴۹ سالگی بیشترین درآمد را پیدا می کنند. درآمد آن ها تا این سن روندی صعودی دارد.

بیشتر بخوانید:

۹ نشانه ای که سن واقعی زنان را برملا می کنند

در هر دهه از زندگی دقیقاً چه تغییراتی در بدن رخ می دهد؟

آیا می دانید کدام بخش های بدن زودتر پیر می شوند؟

۸ تصور اشتباهی که درباره پیری و افزایش سن وجود دارد

 

تماشای این ویدئو را به شما پیشنهاد می کنیم:

منبع: brightside
مطالب مرتبط
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • مهدی مهر ۱۸, ۱۳۹۹

    والا من بیچاره ۳۰ سالمه دارم از بیکاری دق میکنم . تو شهرستانم و وضعیت کار خیلی بده .

    خوشبحالشون … ای کاش در ایران به دنیا نمیومدم . ای کاش ….