مگس سمج مناظره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ۳۵۰ هزار دلار نصیب ستاد جو بایدن کرد

مگس سمج مناظره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ۳۵۰ هزار دلار نصیب ستاد جو بایدن کرد

ستاد انتخاباتی جو بایدن ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا این هفته با بهره برداری مالی از یکی از لحظات جنجالی مناظره ی معاونان ترامپ و بایدن توانست از قبل فروش ۳۵ هزار مگس کش آن هم ظرف تنها چند ساعت، ۳۵۰ هزار دلار کسب درآمد کند.

این مگس کش ها که هر کدام به قیمت ۱۰ دلار به فروش رفتند روی آن ها این شعار نقش بسته بود: «حقیقت در برابر مگس». این جمله در واقع حاصل بازی با کلمات شعار انتخاباتی جو بایدن یعنی «حقیقت در برابر دروغ» بود.

شعار نقش بسته روی مگس کش ها اشاره به مگس سمجی بود که در جریان مناظره ی معاونان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در چهارشنبه ی هفته گذشته، به مدت ۲ دقیقه روی سر مایک پنس، معاون دونالد ترامپ جا خوش کرده بود.

مگس مناظره انتخابات آمریکا

جو بایدن نامزد حزب دموکرات اما فرصت را برای کسب درآمد از این لحظه ی خنده دار مناظره از دست نداد. او همان شب کمی پس از مناظره، تصویری از خود در توییتر منتشر کرد که در آن یک مگس کش در دست داشت.

بایدن به همراه عکس خود لینک صفحه ی کمک مالی به ستاد انتخاباتی اش را گذاشت و نوشت: «۵ دلار به مگس ستاد ما کمک کنید.»

این عکس البته جدید نبود و دست کم یک سالی قدمت داشت. بایدن این عکس را ابتدا در اکتبر ۲۰۱۹ در صفحه ی فیسبوک خود منتشر کرده بود.

در طول مناظره ی معاونان نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا، مایک پنس و کاملا هریس در مورد مسائل مهمی صحبت کردند که تمرکز اصلی تبلیغات انتخاباتی نامزدها هستند، اما شاید هیچ لحظه ای از این مناظره به اندازه ی نشستن آن مگس روی سر پنس، معاون دونالد ترامپ، در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار نگرفت.

این مگس خیلی زود واکنش کاربران شبکه های اجتماعی را برانگیخت و تا چندین ساعت پس از مناظره سوژه ی داغ این شبکه ها بود.

ظرف چند دقیقه شخصی برای این مگس یک حساب کاربری در توییتر به راه انداخت و کاربران شروع به اشتراک گذاری تصاویر و جوک های خنده دار درباره ی آن با هشتگ #PenceFlyHead (مگس روی سر پنس) کردند.

ستاد انتخاباتی جو بایدن هم خیلی زود دست به کار شد و به بهره برداری سیاسی از این لحظه ی مناظره پرداخت. توییت بایدن بیشتر از ۲۷۳ هزار بار به اشتراک گذاشته شده است.

تمامی مگس کش های ستاد انتخاباتی جو بایدن هم که شعار «حقیقت در برابر مگس» روی آن ها نقش بسته بود ظرف تنها چند ساعت به فروش رفتند.

بایدن اما به این هم بسنده نکرد. او لینک وبسایت ثبت نام برای رأی در آمریکا را که آدرس آن IWillVote.com (من رأی خواهم داد) است با این توضیح منتشر کرد: FlyWillVote.com (مگس رأی خواهد داد).

هم جمهوری خواهان و هم دموکرات ها سعی بر تأثیرگذاری در مباحث فضای مجازی درباره ی انتخابات ریاست جمهوری از طریق انتشار تصاویر طنز داشته اند. آن ها همچنین تلاش دارند روی موضوعاتی از تبلیغات انتخاباتی مانور دهند که سوژه ی شبکه های اجتماعی شده اند. و همه ی این تلاش ها برای آن است که بتوانند پیام های تبلیغاتی خود را به شکلی غیر رسمی به رأی دهندگان برسانند.

بیشتر بخوانید:

جو بایدن: همه چیز در مورد نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ ایالات متحده

دیدار با «کاملا هریس» معاون جو بایدن: مواضعش درباره ایران، ترور سردار و آینده آمریکا

تمسخر جو بایدن توسط حامیان ترامپ به خاطر گاف‌هایش در تماس ویدیوی با کامالا هریس

 

تماشای این ویدئو را به شما پیشنهاد می کنیم:

منبع: businessinsider
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

 • ر مهر ۱۹, ۱۳۹۹

  یعنی تو امریکا نامزدها باید خودشون پول جمع کنن و برا تبلیغات هزینه کنن؟ یعنی از پول مردم و دولت چیزی نمیدن؟ چقدر کفار گونه. چقدر ظالمانه

  • محمد مهر ۲۲, ۱۳۹۹

   البته اینطورها هم نیست
   هیچکس منکر تاثیر سرمایه داران روی انتخابات نمیشه
   اینطور پول جمع کردن هم خودش نوعی تبلیغه