مدیرعامل آمازون دستمزد ۸ هفته کارگران خود را در عرض یک ثانیه درمی آورد

مدیرعامل آمازون دستمزد ۸ هفته کارگران خود را در عرض یک ثانیه درمی آورد

کارگران انبارهای شرکت آمازون باید ۸ هفته کار کنند تا پولی را درآورند که جف بزوس ، مدیر عامل آن در عرض تنها یک ثانیه کسب می کند. این موضوع در گزارش انتقادی ای مطرح شده که کنگره اتحادیه های کارگری انگلیس منتشر کرده است.

اتحادیه های کارگری در انگلیس خواستار طرح لایحه ی اشتغالی در جهت حراست از قشر عظیم کارگران این کشور شده اند.

تحلیل های کنگره اتحادیه های کارگری انگلیس در خصوص درآمد جف بزوس در سال ۲۰۲۰، که با افزایش چشمگیری رو به رو بوده، نشان می دهد در دوران محدودیت های کرونایی خریدهای اینترنتی افزایش بسیار زیادی داشته است.

شرکت آمازون در دوران همه گیری کرونا رونق پیدا کرده، به طوری که در این مدت سود آن ۳ برابر شده و درآمد آن ۲۷ درصد افزایش یافته است.

ثروت جف بزوس از ماه مارس تا ژوئن سال ۲۰۲۰ افزایشی ۴۸ میلیارد دلاری داشته است.

در ماه اوت، جف بزوس به اولین فرد در تاریخ تبدیل شد که ثروت او به ۲۰۰ میلیارد دلار رسیده، امری که او را به ثروتمندترین مرد دنیا بدل می کند.

گزارش مذکور بر شرایط دشوار کاری کارگران شرکت آمازون و نگاه سختگیرانه ای تأکید دارد که درخصوص میزان بازدهی آن ها وجود دارد.

در فاصله ی سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸، ششصد آمبولانس به ۱۴ انبار شرکت آمازون در انگلیس به دلیل بیهوش شدن کارگران آن ها مراجعه کردند.

یکی از کارگران سابق شرکت آمازون در انگلیس می گوید: «ساعت طولانی کار واقعاً طاقت فرسا است. آخرین روزی که آنجا بودم یکی از همکارانم مشکوک به حمله قلبی بود و من مجبور شدم تکیه اش بدم به جعبه ها و به بقیه بگویم که به کارشان برسند تا بازدهی شان کمتر از آن مقداری نباشد که از آن ها انتظار می رود.»

فرانسیس اوگرادی دبیر کل کنگره اتحادیه های کارگری انگلیس می گوید: «افزایش سود شرکت آمازون برای جف بزوس خوب می شود. اما شرایط کاری بسیاری از کارگران آن فرساینده و استثماری باقی می ماند.»

«کارگران شرکت آمازون نقشی کلیدی در مدت این همه گیری داشته اند. حداقل چیزی که استحقاقش را دارند این است که در محل کارشان به آن ها احترام گذاشته شود.»

سخنگوی شرکت آمازون نیز گفته کارگران این شرکت از درآمد و مزایای خوبی برخوردار می شوند و در محیط ایمن و مدرنی کار می کنند.

به گفته ی او، شرکت آمازون از زمان آغاز همه گیری میلیاردها دلار صرف برنامه های ایجاد ایمنی کرده که یکی از آن ها انجام تست کرونا در محل است و ۵۰۰ میلیون دلار به اعطای پاداش اضافی در فصل تعطیلات پیش رو اختصاص داده که به این ترتیب مجموع مبالغی که در سال ۲۰۲۰ صرف پرداخت پاداش های مخصوص و تشویقی برای کارکنان این شرکت شده را به بیش از ۲/۵ میلیارد دلار می رسد.

بیشتر بخوانید:

از جف بزوس تا مارک زاکربرگ؛ میلیاردرهای مشهور دنیا چند سال طول کشید تا میلیاردر شدند؟

پایان داستان جف و مکنزی بیزوس؛ نگاهی به ازدواج و جدایی ثروتمندترین زوج جهان

رابطه عاشقانه «جف بیزوس» با «لورن سانچز» که باعث جدایی مالک آمازون از «مکنزی» شد

منبع: mirror
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • فرزاد محمدی آذر ۳۰, ۱۳۹۹

    همیشه مدل خارجی ایرانی کنم نداریم الان کلی پزشک توی مراکز درمانی داریم که پول یک ماه کارکرد اونها برابره با یکسال کارد کرد من منی خدمه بیمارستان هستم که باوجود توهین تحقیر شدن از سمت مردم و پرستاران بیمارستان مجبور به کارم هستم