داستان «کزغال»: عرضه اولیه زغال سنگ پروده طبس ۱۵بهمن

داستان «کزغال»: عرضه اولیه زغال سنگ پروده طبس ۱۵بهمن

عرضه اولیه کزغال مربوط به شرکت زغال سنگ پروده طبس روز ۴ شنبه ۱۵ بهمن ۹۹ انجام می شود. عرضه اولیه کزغال در بازار فرابورس انجام می شود. کزغال، ۲ میلیارد سهم است که ۱۰ درصد سهام آن در عرضه اولیه شرکت پیدا میکند. ۶۸ درصد کزغال در اختیار تاصیکو است. تاصیکو چندین شرکت دیگر هم دارد که خارج از بورس است و نامزدهای آتی عرضه اولیه در سال ۱۴۰۰ به بعد خواهد بود.

کزغال تولید کننده کنستانتره زغال سنگ، کنستانتره حاصل از بازفرآوری زغال سنگ باطله است.

حداکثر سهام قابل خرید برای هر کد حقیقی و حقوقی، ۶۰ سهم است. حداکثر قیمت سفارش در عرضه اولیه کزغال را ۲۰۵۰ تومان اعلام کرده اند. یعنی اگر خواهان شرکت در عرضه اولیه کزغال و تخصیص سهام به پرتفو خود هستید، سقف قیمتی را ۲۰۵۰ تومان قرار دهید.

کف قیمتی در عرضه اولیه کزغال نیز ۱۹۵۰ تومان اعلام شده است. حداکثر نقدینگی برای عرضه اولیه کزغال حدود ۱۲۰ هزار تومان است که البته با توجه به حضور بیش از  ۴ میلیون کد، رقمی کمتر از این میزان نیاز خواهد بود.

سهامدار عمده کزغال، تاصیکو است که اخیرا، معدن طلای ۴۰ هزار میلیارد تومانی در سیستان و بلوچستان کشف کرده است. سهامدار عمده تاصیکو نیز غول تامین اجتماعی یعنی شستا است. پس با عرضه اولیه کزغال، انتظار شناسایی سود و تداوم روند سودآوری در تاصیکو، صبا و شستا داریم.

جدول تولید و فروش کزغال در دی ماه سال ۱۳۹۹

شستا، عرضه اولیه های بسیاری مثل وغدیر در دل خود دارد که در سال ۱۴۰۰ شمسی رونمایی خواهد کرد. این ها پیام های روشنی به سهامداران بلند مدتی صبور در بازار سرمایه کشور است.

عرضه اولیه کزغال

آگهی عرضه اولیه کزغال در فرابورس ایران

تابلو معاملاتی کزغال

شرکت زغال سنگ پروده طبس در بازار اول فرابورس ایران است. میزان EPS کزغال پیش از استارت معاملاتش، ۲۲۵۱ و میزان P/E نیز حوالی ۳۹ صدم اعلام شده است. عرضه اولیه کزغال سبب می شود تا شاهد سهم دیگری در نماد گروه استراج زغال سنگ باشیم. در گروه استخراج زغال سنگ در فرابورس ایران ، شاهد نمادهای ارزشمندی چون: کشرق، کطبس، کپرور هستیم که گزینه های خوبی برای سهامداران بلند مدتی است.

تابلو معاملاتی نماد کزغال در سامانه TSETMC.COM

با توجه به اینکه در صورت اجرایی شدن عرضه اولیه کزغال در روز ۴ شنبه این هفته، اولین روز معاملاتی کزغال در بازار سرمایه کشور، روز شنبه ۱۸ بهمن ۹۹ است. کزغال با قیمت ۲۱۵۲ تومان در سقف قیمتی بازگشایی می شود و احتمالا چند روزی در صف خرید میلیونی باشد.

به نظر می رسد کزغال برای رسیدن به ۲۵۰۰ تومان کار سختی پیش رویش نباشد. البته ریزش دستوری بورس که از اواسط مرداد ۹۹ آغاز شده و فعلا ادامه یافته است، سبب می شود که ۵ درصد های مثبت کزغال به سختی ثبت شود و رشد قیمتی با فراز و نشیب همراه شود.

سهامداران عمده کزغال

در معاملات سهام، همیشه به تابلوخوانی توجه کنید که میزان معاملات و تغییر حجم، معمولا از اطلاعات خوبی خبر می دهد.

سهامداران عمده کزغال به شرح زیر است:

  • شرکت سرمایه گذاری صد تامین به نماینگی رمضان کریتی ثانی
  • شرکت بین المللی فولاد تجارت دالاهو به نمایندگی محمد قضایی پاکدهی
  • شرکت توسعه معادن پارس تامین به نمایندگی سید حمید رضا موسوی
  • شرکت توسعه معدنی املاح ایران به نمایندگی غلامرضا موذنی
  • شرکت توسعه معادن طلای کردستان به نمایندگی ناصر شجاعی.

بنابراین تاصیکو به عنوان سهامدار عمده کزغال، از این عرضه اولیه سود خوبی شناسایی خواهد کرد. به پرتفو غیر بورسی تاصیکو که نامزدهای عرضه اولیه در سال ۱۴۰۰ شمسی به بعد است خوب توجه کنید. در روز اعلام عرضه اولیه کزغال، تاصیکو در صف خرید میلیونی بالای ۱۰۰۰ تومان قرار دارد.

تابلو تاصیکو

شرکت فولاد اکسین خوزستان، شرکت کارخانه های لوله سازی اهواز، لوله سازی ماهشهر، توسعه معادن طلای کردستان، صنایع سرام آرا، توسعه معادن پارس تامین و توسعه علوم زمین از دیگر شرکت های غیر بورسی تاصیکو هستند.

پرتفو شرکت های غیر بورسی تاصیکو

داستان کزغال

این شرکت پس از ۱۲ سال فعالیت، این هفته عرضه اولیه دارد. بیش از شصت کیلومتر حفاری زیرزمینی و استخراج موفق هفت کارگاه لانگوال تا پایان سال ۹۸ داشته و ۹ میلیون تن زغال خام و ۴ میلیون تن کنستانتره تولید کرده است. هزاران نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در کسب و کار شرکت که بزرگ ترین تولید کننده زغال سنگ در ایران است، فعال هستند.

در منطقه پروده، ۱۱۰۰ میلیون تن ذخیره اکشتاف شده زغال سنگ وجود دارد که از نوع کک شو است. در منطقه مزینو نیز ۱۴۰۰ میلیون تن ذخیره اکتشاف شده زغال سنگ اعلام شده است که از نوع حرارتی (آنتراسیب) می باشد.

در منطقه نای بند نیز میزان ذخیره اکتشاف شده زغال سنگ، ۲۵۰ میلیون تن است که از نوع کک شو است. در منطقه آبدوغی نیز ذخیره اکتشاف شده زغال سنگ ۲۰ میلیون تن است که از نوع حرارتی است. بزرگ ترین حوضه زغال سنگ کک شو ایران در طبس است.

آدرس سایت شرکت زغال سنگ پروده طبس

در کزغال بی توجه به فراز و نشیب های احساسی و دستوری بازار سرمایه در سال پر نوسان کرونایی ۹۹، سهامداری بفرمایید. عرضه اولیه کزغال به دلیل پرتفو خوب تاصیکو و ظرفیت های تولیدی و سودآوری کزغال در سال های آینده، عرضه ارزنده ای است و سهامداری بلند مدتی آن، طبق فاند، توصیه می شود.

آدرس و تلفن کزغال

  • آدرس: طبس، کیلومتر ۷۵ جاده طبس-یزد. منطقه معدنی پروده.
  • تلفن سهام کزغال : ۰۵۶۳۲۸۲۴۵۵۱
  • سایت کزغال: TPC.CO.IR

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 2.8 / 5. تعداد رای: 17

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

دیجیاتو
۳ نظر

ورود