وری پری، رنگ سال ۲۰۲۲ را بیشتر بشناسید

وری پری، رنگ سال ۲۰۲۲ را بیشتر بشناسید

شرکت پنتون رنگ سال ۲۰۲۲ را اعلام کرد: رنگی «وری پری» (very peri) که می شود آن را ترکیبی از بنفش تیره، آبی و قرمز دانست. در مورد رنگ وری پری این توصیف را نیز به کار برده اند: «رنگ آبی بنفش به رنگ گل پریوش.» در رنگ سال ۲۰۲۲، وفاداری و ثبات رنگ آبی با شور و هیجان رنگ قرمز ترکیب شده اند.

پنتون شرکتی است که در زمینه ی رنگ تخصص جهانی دارد، و منبع معتبری در این خصوص به حساب می آید. این شرکت که در نیوجرسی واقع شده، بیش از ۴۰ سال است که با خدمات و فناوری خود الهام‌بخش کارشناسان طراحی در حوزه ی رنگ است و از سال ۲۰۰۰ به این سو، به عنوان تعیین کننده ی غیر رسمی رنگ سال شهرت جهانی پیدا کرده است.

وری پری

لئاتریس آیزمن، مدیر اجرایی موسسه پنتون در بیانیه ای مطبوعاتی در خصوص این انتخاب ها می گوید: «استفاده ی ما از رنگ، با روحیه ی فرهنگی مان ارتباط مستقیم دارد. همان گونه که ما آینده ی جدیدی را کشف می‌ کنیم، به دنبال فرصت ‌هایی هستیم تا کاری به کل متفاوت انجام دهیم. این‌ ها رنگ ‌هایی هستند که تمایل ما برای شکستن مرزها را برآورده می ‌کنند؛ همان تمایلی که در حقیقت نیاز مشتاقانه ی ما به خلاقیت پرشور و بیان بصری بدون محدودیت است و ما در حال ورود به این زمان هستیم.»

گفته می شود که شرکت پنتون هر ساله به اقتضای وقایعی که در طول سال قبل بر جهان حادث شده، نظیر جنگ، بیماری، بلایای عمومی و… رنگ سال را انتخاب می کند. مایکروسافت نیز با پنتون همکاری کرده تا رنگ وری پری را به برنامه ی Paint اضافه کند تا کاربران بتوانند آن را انتخاب کنند.

وری پری

رنگ وری پری در عین این که به آبی نزدیک است، رگه هایی از قرمز نیز در خود دارد و به همین خاطر در کنار آرامش، پویایی را نیز القا می کند. این اولین بار است که شرکت پنتون بعد از ۲۲ سال اقدام به ساخت یک رنگ جدید می کند.

لوری پرسمن، معاون موسسه‌ رنگ پنتون می گوید: «ساخت یک رنگ جدید بعد از مدت‌ ها برای نخستین ‌بار در این شرکت اتفاق افتاده و این نمادی از تغییراتی است که در سال آینده رو به روی ما قرار خواهد گرفت. رنگ سال آینده منعکس کننده ی وقایعی است که در فرهنگ جهانی اتفاق می افتد و بیانگر سوالاتی است که مردم سعی در یافتن پاسخ آن ها دارند.»

بیشتر بخوانید:

پنتون رنگ سال ۲۰۲۱ را اعلام کرد؛ چطور آن را در پوشش خود به کار گیریم؟

مرجان زنده به عنوان رنگ سال ۲۰۱۹ انتخاب شد

رنگ سال ۲۰۱۷ اعلام شد؛ سبز متمایل به زرد

منبع: Money Control
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود