دستگیری یک مدرس رقص در کره شمالی به خاطر اشاعه «حرکات کاپیتالیستی»

دستگیری یک مدرس رقص در کره شمالی به خاطر اشاعه «حرکات کاپیتالیستی»

بنابر گزارش ها، مقامات کشور کره شمالی یک مدرس رقص را به خاطر آموزش حرکت های «کاپیتالیستی» به هنرجویان دستگیر کرده و هنرجویان را نیز برای بازپرسی فراخوانده اند.

گفته می شود این مربی رقص خانم، که سی و چند ساله است ماه پیش توسط «گروه تفتیش ضد سوسیالیسم» شهر پیونگ سانگ به خاطر آموزش تکنیک های رقص دیسکو به هنرجویان نوجوانش دستگیر شده است.

«گروه تفتیش ضد سوسیالیسم» توسط سازمان امنیتی کشور کره شمالی و پلیس این کشور اداره می شود. تحت «قانون حذف افکار و فرهنگ ارتجاعی» که اواخر سال ۲۰۲۰ تصویب شد، این امکان وجود دارد که مردم کره شمالی به خاطر نگهداری فیلم ها و سریال های ساخت امریکا و کره جنوبی در خانه شان مجازات شوند.

دستگیری مربی رقص در کره شمالی به اتهام اشاعه حرکات کاپیتالیستی

به گزارش Sun، یک منبع آگاه که نخواسته نامش فاش شود هفته ی پیش گفت که مقامات کشور کره شمالی با سختگیری بیشتری در حال مقابله با سریال های ساخت کره جنوبی هستند. وی می گوید: «در روزی که این مربی در حال کار با هنرجویانش بود، یک فلش به تلویزیون متصل بود و هنرجویان در حال تماشای کلیپ های رقص خارجی بودند و داشتند سعی می کردند حرکت های رقصنده ها را تقلید کنند. گروه تفتیش ضد سوسیالیسم فلش را ضبط و مربی و هنرجویان را به مقر خود منتقل کرد.»

دستگیری مربی رقص در کره شمالی به اتهام اشاعه حرکات کاپیتالیستی

منبع مطلع دیگری می گوید که شنیده بوده خانم مربی کلاس های خصوصی آموزش رقص خارجی برگزار می کرده و هنرجویان می توانستند در جلسات یک یا دو ساعته شرکت کنند. وی می گوید: «آن ها ترجیح می دادند رقص را به شیوه ی کره جنوبی، چین و امریکا یاد بگیرند.»

دستگیری مربی رقص در کره شمالی به اتهام اشاعه حرکات کاپیتالیستی
گروه مورانبونگ که مورد تایید کیم جونگ اون است

اظهار نظرها حاکی از آن است که افسران گروه تفتیش ضد سوسیالیسم قبل از یورش به خانه ی این مربی رقص، خانه را در حالی که لباس شخصی به تن داشتند، تحت نظر گرفته بودند. منبع دیگری می گوید که بیشتر هنرجویان از خانواده های متمول بوده اند.

او می گوید: «از آن جایی که کمیته مرکزی دستور داده افرادی که از قانون حذف افکار و فرهنگ ارتجاعی تخطی می کنند، فارغ از جایگاه و طبقه شان به شدت مجازات شوند، بعید به نظر می رسد که این مربی رقص و هنرجویانش مورد عفو قرار بگیرند و محکوم به انجام اعمال شاقه نشوند.»

بیشتر بخوانید:

چه کسی اینترنت کره شمالی را هک کرده است؟

گردهمایی خودجوش مردم کره شمالی در حمایت از برنامه «اون» برای توسعه نظامی کشور

مردم کره شمالی مرگ را به جان می‌خرند و مخفیانه سریال «بازی مرکب» را تماشا می‌کنند

منبع: The Sun
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود