واکنش جالب و غیرمنتظره مردان به یک دستگاه شبیه ساز درد عادت ماهانه + ویدئو

واکنش جالب و غیرمنتظره مردان به یک دستگاه شبیه ساز درد عادت ماهانه + ویدئو

در حاشیه ی یک نمایش سوارکاری، مردی با یک کلاه کابوی بر سر، روی صندلی می نشیند تا برای اولین بار در زندگی خود درد پریود را تجربه کند، دردی که زنان بر اثر انقباضات رحمی ناشی از عادت ماهانه متحمل می شوند.

مرد در حالی که عرق پیشانی اش را پاک می کند، می گوید: «وحشتناک است.»

این ویدئوی تیک تاکی که بیشتر از ۲۰/۵ میلیون بازدید داشته، یکی از مجموعه ویدئوهایی است که توسط یک شرکت تولیدکننده ی محصولات قاعدگی به نام «سام دِیز» و با هدف نشان دادن شدت دردناک بودن پریود ساخته می شود.

«سام دِیز» به کسانی که داوطلب شرکت در این ویدئوها باشند، یک شبیه ساز درد پریود متصل می کند. این دستگاه انقباضات رحمی ای را شبیه سازی می کند که بسیاری از زنان در دوران پریود تجربه می کنند. در ویدئوها، راهنماها برای داوطلب ها توضیح می دهند که دردهای پریود از نظر شدت معمولاً در سطح ۵ هستند، با این حال، بعضی زن ها به طور مرتب دردهایی با سطح شدت ۱۰ و به بالا را تجربه می کنند.

شرکت کنندگان ویدئوها هم از مردها بوده اند و هم از زن ها. این شبیه سازی داد ِ بسیاری از مردها را درآورده و آن ها را به نفس نفس انداخته بود، اما زن ها که به این دردهای ماهانه عادت دارند تقریباً بی تفاوت بودند.

در یکی از این ویدئوها زنی را می بینیم که با اینکه به سطح درد ۱۰ رسیده، خونسرد سر جای خود نشسته. مردی که کنار او است می پرسد: «شبیه ساز اصلاً وصل هست؟» زن خنده کنان می گوید: «به این درد عادت دارم.»

در ویدئویی دیگر، یک زوج به همراه یکدیگر شبیه ساز را امتحان می کنند. زن درد سطح ۷ را به اندازه ی یک انقباض رحمی خفیف می داند و به راحتی تا سطح ۱۰ پیش می رود. همسرش اما تنها تا سطح ۸ می تواند دوام آورد.

بین ۵۰ تا ۸۴ درصد زنانی که پریود می شوند در دوره ی عادانه ماهانه درد و انقباض را تجربه می کند و بیشتر از ۹۰ درصد آن ها عارضه های جانبی دیگری هم مانند نفخ و سردرد دارند.

با وجود شایع بودن این مشکل، بسیاری از زنان هرگز دراینباره صحبت نمی کنند و این کار را جزء آداب پریود می دانند.

آداب پریود به معنای پنهان نگه داشتن پریود بودن از مردان است.

ویدئوهای تست دستگاه شبیه ساز و بازدیدهای میلیونی آن ها در تیک تاک سبب شکل گیری گفتگویی صادقانه میان کاربران درباره ی موضوع پریود شده است.

زنی که به همراه همسرش در یکی از این ویدئوها شرکت کرده بود در کامنتی نوشته شاید به این درد عادت داشته باشد اما احساس می کند حالا همسرش بیشتر او را درک می کند.

منبع: insider
مطالب مرتبط
۲ نظر

ورود

 • سعیدی شهریور ۳, ۱۴۰۱

  چرت محض 🤮 همین مسخره بازیها و فیلم بازی کردنها باعث شده زنان تصور کنند واقعا توانایی تحمل درد بالاتری نسبت به مردان دارند. درد پریود رو اولا همه زنان تجربه نمی کنند و ثانیا شدت و ضعف خیلی متفاوتی داره بین زنان (خیلی ها پریود بسیار سبکی دارند و برخی هم به خاطر عوارض زیادش کلا چند روز در ماه تعطیل هستند و هیچ کاری نمی تونند بکنند).
  تحقیقات علمی نشون دادند بطور کلی نمیتوان گفت تفاوت معناداری بین تحمل درد زنها و مردها وجود داره (برخی از تحقیقات تحمل مردان رو بالاتر دونستند برخی زنها رو و برخی تفاوتی مشاهده نکردند. مراجعه کنید به لینکها).
  این آزمایشهای مسخره (که بعضیها توهم علمی و واقعی بودنش رو دارند) اگر هم شرکت کننده های توش فیلم بازی نکنند نهایتا میشه گفت عکس العملهاشون تنها جنبه روانی داره و هر کس طوری که ازش انتظار میره عکس العمل نشون میده. اینها فقط به درد سایتهای زرد و آدمهای احمقی می خوره که هر چرندی که توی اینترنت و شبکه های اجتماعی به خوردشون میدن باور می کنند.

  https://www.psu.edu/news/research/story/probing-question-do-women-have-higher-pain-threshold-men/

  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3690315/

 • جواد شهریور ۳, ۱۴۰۱

  «به این درد عادت دارم.»
  مطمئن باشید دوستان تمام زنان به این درد عادت دارند
  غیر این بود تاکنون مطمئنا وسیله و یا دارویی برای از بین بردن دردش اختراع شده بود.
  بنابر این نذارید کسی با این حرف بخواد دل شما رو بسوزونه و مورد استفاده قرار بده (چون دیدم که میگم)