۲۵ فیلم پرتنش و هیجان انگیز در مورد حمله حیوانات خطرناک به انسان که باید حتماً ببینید

۲۵ فیلم پرتنش و هیجان انگیز در مورد حمله حیوانات خطرناک به انسان که باید حتماً ببینید

فیلم منتشر شده اخیر Beast یک تریلر تلاش برای بقاست که در آن ادریس البا نقش دکتر نیت سامولز را بازی می کند، مردی که به تازگی همسرش را از دست داده و همراه با دو دختر نوجوانش به یک منطقه حفاظت شده در آفریقای جنوبی رفته تا به دوستش سر بزند. خیلی زود یک شیر آدم خوار که از دست شکارچیان غیرمجاز جان سالم به در برده شروع به حمله به آن ها کرده و نبرد برای بقا آغاز می شود.

فیلم Beast تازه ترین فیلم در تاریخچه طولانی ژانر تحسین شده و پرطرفدار حمله جانوران به انسان است. هر حیوانی که به ذهنتان می رسد فیلمی در مورد ان ساخته شده که در آن به انسان حمله کرده است، از عنکبوت های ترسناک در Arachnophobia تا خرگوش های بامزه کوچولو در Night of the Lepus. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۲۵ مورد از بهترین فیلم ها در مورد حمله جانوران به انسان ها آشنا کنیم که بدون شک از تماشای هیجان و وحشت موجود در داستان آن ها لذت خواهید برد.

قصد داریم شما را با 25 مورد از بهترین فیلم ها در مورد حمله جانوران به انسان ها آشنا کنیم که بدون شک از تماشای هیجان و وحشت موجود در داستان آن ها لذت خواهید برد.

۱- The Day of the Dolphin (1973)

دانشمندی به نام جیک ترل با بازی جرج سی اسکات و همسرش مگی با بازی تریش ون دوره روی آموزش دلفین ها برای ارتباط برقرار کردن با انسان ها کار می کنند. آن ها با موفقیت یک دلفین را طبق خواسته هایشان آموزش می دهند، دلفینی که فا نام دارد و می تواند انگلیسی ساده را صحبت کند و یک دلفین ساده به نام بی را نیز معرفی می کنند که او نیز انگلیسی را می فهمد. اما یکی از اعضای تیم آن ها به صورت مخفیانه در حال آموزش یکی از دلفین ها برای ترور رییس جمهور ایالات متحده از طریق قرار دادن یک بمب زیر کشتی تفریحی اوست. The Day of the Dolphin تنها فیلمی در این فهرست است که جانور اصلی ماجرا کار درست را انجام داده و به جای دست زدن به کاری شرورانه، بمب را زیر قایق شخصیت توطئه گر قرار می دهد.

قصد داریم شما را با 25 مورد از بهترین فیلم ها در مورد حمله جانوران به انسان ها آشنا کنیم که بدون شک از تماشای هیجان و وحشت موجود در داستان آن ها لذت خواهید برد.

۲- Cujo (1983)

کوجو سگی بامزه و دوست داشتنی است که به خانواده یک مکانیک به نام جو چیمبر تعلق دارد. یک روز او خرگوشی را تعقیب کرده و در اثر گزیده شدن بینی اش توسط خرگوش به بیماری هاری مبتلا می شود. در ابتدا عوارض و نشانه های ابتلا به این بیماری اندک است اما وقتی کوجو به طور کامل گرفتار این بیماری می شود، شرایط بسیار فرق می کند. او همسایه چیمبرها را کشته و به خود خانواده چیمبر نیز حمله می کند، پیش از اینکه شخصیت دونا و پسرش تاد را هدف قرار دهد، زنی که روز نامناسبی را برای آوردن اتومبیلش نزد تعمیرکار انتخاب کرده است. کوجو این دو را در داخل ماشین فوردشان به دام می اندازد در شرایطی که نور آفتاب و گرما شرایط را برای آن ها دشوار ساخته و سگ هار همه تلاش های آنان برای فرار را ناکام می گذارد. فیلم Cujo یکی از بهترین اقتباس های سینمایی از آثار استفن کینگ است.

قصد داریم شما را با 25 مورد از بهترین فیلم ها در مورد حمله جانوران به انسان ها آشنا کنیم که بدون شک از تماشای هیجان و وحشت موجود در داستان آن ها لذت خواهید برد.

۳- Rogue (2007)

روزنامه نگاری آمریکایی به نام پیت مک کل برای تهیه مطلبی به منظور انتشار در یک مجله مسافرتی به سفری به استرالیا و قایق سواری روی رودخانه ای پر از کروکودیل می رود. او و دیگر توریست ها از تجربه جذاب روی رودخانه حیرت زده شده و راهنمای تور را مجبور می کنند که آن ها را به منطقه ای بکر و بررسی نشده ببرد. وقتی قایق با چیزی برخورد می کند، راهنما مجبور می شود همه را به نزدیک ترین نقطه خشکی در رودخانه ببرد که یک جزیره گل آلود کوچک است. اما مشخص می شود که دست نخورده ماندن این منطقه بی دلیل نبوده و یک کروکودیل آدمخوار ۸ متری در این جزیره کوچک خانه دارد. اکنون آفتاب غروب کرده و آب در حال بالا آمدن است و تنها خشکی منطقه نیز در حال رفتن به زیر آب و البته کروکودیل غول پیکر نیز گرسنه است.

قصد داریم شما را با 25 مورد از بهترین فیلم ها در مورد حمله جانوران به انسان ها آشنا کنیم که بدون شک از تماشای هیجان و وحشت موجود در داستان آن ها لذت خواهید برد.

۴- Night of the Lepus (1972)

خرگوش قاتل فیلم Monty Python and the Holy Grail تنها خرگوش مرگبار دنیای سینما نیست. وقتی گله ای از خرگوش ها مزرعه کول هیلمن را به هم می ریزند، یک جانورشناس به نام روی بنت برای کنترل ایمن و بی دردسر این جوندگان احضار می شود. در تلاش برای جلوگیری از زاد و ولد خرگوش ها، روی بنت شروع به تزریق هورمون ها و خون دستکاری ژنتیکی شده به خرگوش ها می کند. اما بعد از اینکه یکی از خرگوش های کوچک فرار می کند، خرگوش هایی بزرگ، قاتل و آدمخوار از راه می رسند که اوضاع را بسیار ترسناک می کنند.

۵- Frogs (1972)

انتخاب عنوان Frogs یک انتخاب هوشمندانه گول زننده یا یک عنوان ضعیف است اما نتیجه یک فیلم بی نقص در ژانر انتقام طبیعت از انسان به شمار می آید. در یک عمارت جزیره ای متعلق به جیسون کراکت که یک میلیونر ویلچرنشین پیر و بداخلاق است، یک جشن خانوادگی بزرگ و سالانه برگزار می شود. در ادامه مشخص می شود که کراکت انواع مختلفی از آفت کش ها و سموم را برای از بین بردن جانوران در جزیره محل زندگی اش مورد استفاده قرار داده است، از جمله برای مهار افزایش جمعیت اخیر قورباغه ها و وزغ ها که بی سابقه بوده است. خیلی زود خانواده و کارکنان کراکت توسط انواع مختلفی از حیوانات وحشی جزیره کشته می شوند، از مارها، مارمولک ها، رتیل ها و کروکودیل ها گرفته تا مرغان دریایی، لاک پشت ها و البته قورباغه ها.

قصد داریم شما را با 25 مورد از بهترین فیلم ها در مورد حمله جانوران به انسان ها آشنا کنیم که بدون شک از تماشای هیجان و وحشت موجود در داستان آن ها لذت خواهید برد.

۶- The Breed (2006)

وقتی یکی از اعضای یک گروه دوست خانه ای جزیره ای در منطقه ای دوردست را به ارث می برد، آن ها چند روز را به خوشگذرانی در این خانه می گذرانند. وقتی یک سگ به سارا حمله می کند، آن ها در می یابند که یک مرکز متروکه آموزش سگ ها در آن حوالی وجود دارد که به خاطر شیوع بیماری هاری تعطیل شده بود. آن ها که ظاهراً فیلم Cujo را ندیده اند، به سمت این مرکز متروکه می روند اما گروهی از سگ ها آن ها را دنبال می کنند. در واقع این سگ ها گله ای از سگ های دستکاری ژنتیکی شده هستند که بسیار مرگبار و خطرناک هستند.

۷- Venom (1981)

در اینجا شاهد برده شدن یک مامبای سیاه به خانه هاوارد اندرسون ثروتمند هستیم که به جای یک مار دست آموز بی خطر متعلق به نوه اش فیلیپ به خانه او برده می شود. در ادامه تروریست ها به خانه او حمله می کنند و بعد از آن است که مامبای سیاه فرار کرده، وارد سیستم تهویه خانه شده و یکی پس از دیگری، تروریست ها را از بین می برد. اگر چه Venom فیلم مشهور و پرطرفداری نیست اما سبک فیلمبرداری و تنش موجود در سکانس ها باعث جذابیت فیلم شده است، درست شبیه Jaws که نماهای فیلمبرداری شده از نگاه شخصیت ها و نگاه های کوتاه و سکانس پایانی هوشمندانه باعث جذابیت آن شده است.

قصد داریم شما را با 25 مورد از بهترین فیلم ها در مورد حمله جانوران به انسان ها آشنا کنیم که بدون شک از تماشای هیجان و وحشت موجود در داستان آن ها لذت خواهید برد.

۸- Kingdom of the Spiders (1977)

پیش از آمدن Arachnophobia ، ماجرای Kingdom of the Spiders بود، جایی که یک دامپزشک اهل آریزونا به نام رک هانسن با بازی ویلیام شاتنر به بررسی علت مرگ یک گوساله گرانقیمت می پردازد. نمونه های خونی که او مورد بررسی و آزمایش قرار می دهد، پای محققی به نام دکتر دیان اشلی را به ماجرا باز می کند. از آنجایی که می دانیم پزشکان شخصاً برای دادن خبرهای خوب ظاهر نمی شوند، دکتر اشلی نیز خیلی زود خبر ترسناکی می دهد و علت مرگ گوساله را نیش عنکبوت ها اعلام می کند. هانسن طبیعتاً به این ماجرا مشکوک است اما خیلی زود او و دیگر ساکنان شهر به محاصره عنکبوت های قاتل در می آیند و باید برای نجات جان خود و عزیزانشان تلاش کنند.

۹- Squirm (1976)

فیلم Squirm مرزهای باورپذیری را جابجا می کند و سه کلمه کرم های خاکی آدمخوار داستان این فیلم را روایت می کند. طوفان باعث سقوط یک تیر برق بزرگ در شهر فلای کریک، جورجیا می شود. آزاد شدن مقادیر زیادی جریان الکتریسیته در زمین باعث نفوذ برق به بدن میلیون ها کرم خاکی می شود و آن ها را به هیولاهایی آدمخوار تبدیل می کند، اگر چه باور کردن چنین چیزی بسیار دشوار است. این کرم های خاکی به سطح زمین آمده و شروع به خوردن مردم شهر می کنند. داستان فیلم بسیار نامعقول و غیرمحتمل است اما برای کسانی که به فیلم های ترسناک پر از کشتارهای عجیب و جلوه های ویژه قابل قبول علاقه دارند، گزینه بهتری نخواهند داشت.

۱۰- The Swarm (1978)

The Swarm هم یکی از عصر طلایی فیلم های حمله جانوران به انسان در دهه ۱۹۷۰ است. سربازان در حال تحقیق در مورد حمله به یک پایگاه نظامی هستند که مشخص می شود کار یک گروه بزرگ از زنبورهای قاتل آفریقایی بوده است. این فرضیه بعد از حمله به دو هلیکوپتر و نابود شدن آن ها تایید می شود. بعد از یک حمله ناموفق با بمب آتش زا به کندوی این زنبورها، آن ها به شهر مجاور مریزوایل حمله کرده و صدها نفر را می کشند. در مسیر رفتن به هیوستون، آن ها یک نیروگاه هسته ای را نیز ویران می کنند اما دکتر بردفورد کرین با بازی مایکل کین نقشه ای برای به دام انداختن و نابودی آن ها می کشد. شاید جذاب ترین و اثرگذارترین پیام این فیلم این باشد که وقوع اتفاقی شبیه آنچه در فیلم The Swarm می بینیم از این لحاظ که دستکاری ژنتیکی حیوانات فاجعه بار است درست باشد. همچنین باید به بازی فرد مک موری افسانه ای در این فیلم اشاره کرد که آخرین نقش آفرینی او پیش از مرگ در سال ۱۹۹۱ در سن ۸۳ سالگی بود.

۱۱- The Shallows (2016)

دختری جوان به نام نانسی با بازی بلیک لایولی به تنهایی در حال موج سواری در ساحلی دورافتاده است که یک کوسه سفید بزرگ به او حمله کرده و زخم بزرگی روی پای او بر جای می گذارد. او با رفتن روی صخره ای بزرگ جان سالم به در می برد اما فاصله چند ده متری او با ساحل با وجود کوسه سفید میلیون ها کیلومتر دورتر به نظر می رسد. در شرایطی که آب در حال بالا آمدن است، نانسی باید برای رساندن خود به ساحل امن تمام تلاشش را بکند. The Shallows یک فیلم بسیار خوش ساخت است که در تمام مدت زمان فیلم شما را روی صندلی تان نیم خیز نگه می دارد و بدون شک بهترین نقش آفرینی بلیک لایولی نیز هست، جایی که وی مجبور است بخش زیادی از بار احساسی فیلم را به دوشش حمل کند.

۱۲- Jaws (1975)

این یکی نه تنها یک فیلم شناخته شده و بی نقص در ژانر حمله جانوران به انسان است بلکه یکی از بهترین فیلم های تاریخ سینما نیز به شمار می آید. یک کوسه سفید غول پیکر و آدمخوار ساکنان یک شهر ساحلی پررونق در فصل تابستان را در وحشت فرو می برد که رییس پلیس شهر به نام مارتین برودی با بازی روی شیدر، یک زیست شناس دریایی به نام مت هاپر با بازی ریچارد دریفوس و یک شکارچی کوسه به نام کوینت با بازی رابرت شاو را مجبور می کند که به دریا بروند و برای کشتن این هیولا تلاش کنند. این فیلم کهبه تنهایی یک بلاک باستر تابستانه ساخت و موجی عظیم از ترس از کوسه ها به راه انداخت نقاط قوت بسیاری دارد که آن را تاثیرگذار و فراموش نشدنی ساخته است. کارگردانی استیون اسپیلبرگ، بازی های سه بازیگر نقش های اصلی و به خصوص شاو که یکی از بهترین تک گویی های فراموش نشدنی تاریخ سینما را ارائه می کند و سبک فیلمبرداری و صداپردازی فیلم از نقاط قوت Jaws هستند.

قصد داریم شما را با 25 مورد از بهترین فیلم ها در مورد حمله جانوران به انسان ها آشنا کنیم که بدون شک از تماشای هیجان و وحشت موجود در داستان آن ها لذت خواهید برد.

۱۳- The Birds (1963)

فیلم The Birds ساخته آلفرد هیچکاک را باید اولین موفقیت فیلم های در ژانر فرعی حمله حیوانات به انسان دانست. این فیلم که تا حدودی بر اساس داستان کوتاهی به همین نام نوشته دافنه دو موریه ساخته شده در مورد یک سری حملات ناگهانی و بدون توضیح پرندگان است که در شهر ساحلی بودگا بی در کالیفرنیا رخ می دهد. اگر چه The Birds به عنوان یک شاهکار در زمان انتشار اولیه اش مورد توجه قرار نگرفت اما بعدها الهام بخش کارگردانان سرشناسی مانند جان کارپنتر و گیرمو دل تورو شد که خلاقیت هیچکاک در تبدیل کردن یک موجود بی خطر به شروری ترسناک را ستوده اند. بدون شک بعد از تماشای این فیلم نگاهتان به پرنده ها تغییر خواهد کرد.

قصد داریم شما را با 25 مورد از بهترین فیلم ها در مورد حمله جانوران به انسان ها آشنا کنیم که بدون شک از تماشای هیجان و وحشت موجود در داستان آن ها لذت خواهید برد.

۱۴- The Ghost and the Darkness (1996)

The Ghost and the Darkness روایت دراماتیزه شده دو شیر آدمخوار واقعی است که کارگران ساختمانی راه آهن اوگاندا-مومباسا را در قرن نوزدهم شرق آفریقا در وحشت فرو بردند. این واقعه تاریخی به خاطر خشونت غیرمنتظره و عجیبی که شیرها در کشتارهایشان از خود نشان دادند در تاریخ ماندگار شده است. با بازی وال کیلمر و مایکل داگلاس به عنوان ستارگان پیشگام سینمای هالیوود در دهه ۹۰، این فیلم ماجراجویانه تاریخی از ارزش تولید بالایی برخوردار است که شامل یک فیلمبرداری بی نقص و ماندگار از ویلموس ژیگموند و موسیقی متن پرتنش جری گلدسمیت است. در The Ghost and the Darkness با یک تریلر پرتعلیق مواجهید که از ابتدا تا انتها شما را روی صندلی تان نیم خیز کرده و بهتر است تماشای آن را از دست ندهید.

قصد داریم شما را با 25 مورد از بهترین فیلم ها در مورد حمله جانوران به انسان ها آشنا کنیم که بدون شک از تماشای هیجان و وحشت موجود در داستان آن ها لذت خواهید برد.

۱۵- Anaconda (1997)

این یکی از آن دسته فیلم هایی است که از فرط بدی خوب می شوند و هر چند سال یکبار ساخته می شوند. اما وقتی به جلوه های ویژه قدیمی و بازی بی نقص جان وویت نگاه می کنید، هیجان ها و ترس های زیادی در این فیلم ترسناک ماجراجویانه وجود دارد. لوییس لیوسا فیلمساز پرویی به خوبی از لوکیشن های انبوه جنگلی برای نشان دادن عناصر ترس و وحشت استفاده کرده است. جنیفر لوپز نیز در یکی از اولین نقش آفرینی های خود بازی خوبی در نقش اصلی داستان از خود ارائه کرده است اما ستاره اصلی فیلم Anaconda یک آناکوندای غول پیکر است که شخصیت های داستان را یکی پس از دیگری به ترسناک ترین شکل ممکن شکار می کند.

۱۶- Crawl (2019)

نیمی یک فیلم مربوط به فجایع طبیعی و نیمی یک فیلم در مورد جانوری مرگبار، فیلم Crawl بهترین های این دو دنیا را با هم ترکیب کرده و یک فیلم بسیار هیجان انگیز می سازد. نتیجه یک فیلم ترسناک جاوری است که باعث می شود Lake Placid بیشتر شبیه یک مهمانی کودکانه باشد. داستان این دو فیلم مشابه است اما کارگردانی بی نظیر الکساندر آجا باعث شده نتیجه Crawl یک فیلم پر از اکشن در فضایی محدود با هیجان ها و تنش های بی پایان باشد به طوری که تماشای آن برای افراد بیمناک از فضاهای تنگ و تاریک بسیار دشوار است. اما اگر تزریق کمی آدرنالین در خونتان را دوست دارید، بهتر است به تماشای این فیلم شانسی بدهید.

۱۷- Willard (2003)

Willard یک فیلم ترسناک روانشناختی است که تا حدودی بر اساس رمان Ratman’s Notebooks نوشته استفن گیلبرت ساخته شده است. این کتاب قبلاً در اقتباس سینمایی دیگری در سال ۱۹۷۱ مورد استفاده قرار گرفته اما تازه ترین اقتباس سینمایی آن با بازی کریسپین گلوور بااستعداد کیفیت دیگری دارد. جانوری که اینجا در مرکز داستان قرار دارد موش ها هستند، موش های فراوان. و این جوندگان حریف ترسناکی دارند که همان شخصیت عجیب گلوور است که در کنار هم مخاطب را تا مرز جنون پیش می برند.

۱۸- Arachnophobia (1990)

شاید آبکی ترین فیلم این فهرست باشد اما Arachnophobia یک کمدی ترسناک جذاب است که هیجان ها و ترس های خاص خودش را دارد. این فیلم اولین تجربه کارگردانی فرانک مارشال است که ادای احترامی به فیلم های ترسناک کلاسیک در مورد جانوران و فیلم های درجه دوم مربوط به حمله فضایی هاست. اما به جای موجودات فضایی، در اینجا با یک عنکبوت بسیار ترسناک تر مواجه هستیم که بدون شک وحشت بیشتری نسبت به یک موجود فضایی در شما ایجاد خواهد کرد.

۱۹- Roar (1981)

با حال و هوایی مشابه Beast، همه وحشت جهان در فیلم Roar رها می شود وقتی یک طبیعت گرا به نام هنک که در مزرعه اش در تانزانیا به گربه سانان بزرگ زندگی می کند، خانواده اش را به آنجا می آورد. Roar  به خاطر اینکه در دوران تولیدش بیش از ۷۰ نفر زخمی شدند به عنوان خطرناک ترین فیلم تاریخ سینما شناخته شده است. تمام آسیب هایی که گربه سانان داستان به شخصیت ها و بازیگران وارد می کنند همان طوری که رخ داده اند در برابر چشمان شما قرار دارد و هر چند دقیقه یکبار حملاتی از سوی شیرها و دیگر گربه سانان داستان رخ می دهد. در حالی که اکثر فیلم های ژانر حمله جانوران روی حمله یک گونه جانوری تمرکز دارند، در اینجا با تعدادی از گربه سانان مواجه هستیم که باعث می شود مخاطب دائماً حدس بزند حمله بعدی از جانب چه گربه سانی خواهد بود.

۲۰- The Edge (1997)

در فیلم The Edge یک میلیاردر به نام چارلز با بازی آنتونی هاپکینز همراه با یکی از کارکنانش با بازی الک بالدوین در طبیعت وحشی آلاسکا گرفتار می شود و باید با یک خرس گریزلی مقابله کند بعد از اینکه هواپیمای حامل او و همراهانشان سقوط می کند. بازی هاپکینز و دیگر بازیگران و برخی از دیالوگ های ماندگار هاپکینز در فیلم از مهم ترین جذابیت های The Edge هستند. نکته جالب دیگر اینکه خرس گریزلی فیلم با استفاده از جلوه های ویژه کامپیوتری ساخته نشده و یک خرس آموزش دیده دست آموز به نام بارت نقش آن را بازی می کند که در فیلم های بسیار دیگری نیز نقش آفرینی کرده است.

۲۱- The Grey (2011)

فیلم The Grey یک تریلر تلاش برای بقا با هیجان و تنش بالاست در مورد گروهی از کارگران یک شرکت نفتی، از جمله شخصیت اوتوی با بازی لیام نیسن، که وقتی هواپیمایشان در یک منطقه برفگیر کوهستانی سقوط می کند مجبور می شوند با گله ای از گرگ های گرسنه مقابله کنند. انعطاف پذیری و استقامت انسان و حیوان چیزی است که The Grey را به یک تریلر تلاش برای بقای پرهیجان و باکیفیت تبدیل می کند. هر بار که تلاش برای کشتن انسان ها با شکست مواجه می شود، وحشت همچنان ادامه می یابد،جایی که شواهد و قرائن از تلاش گرگ ها در آینده ای نزدیک برای حمله دوباره خبر می دهد.

۲۲- Deep Blue Sea (1999)

فیلم حمله کوسه Deep Blue Sea در مورد گروهی از محققان است که در حال تلاش برای کشف درمان آلزایمر به کمک آزمایش روی کوسه ها هستند. البته خیلی زود این کوسه ها مرگبار شده و شروع به حمله می کنند. از آنجایی که در اینجا شاهد کشته شدن قهرمان داستان در ابتدای فیلم هستیم، کوسه ها قهرمانان اصلی فیلم هستند. به کنترل درآوردن آن ها مدت زمان زیادی وقت می برد و حتی در صورت موفقیت نیز عواقب سنگینی در پی دارد. اگر چه جلوه های ویژه فیلم چندان قابل توجه نیست اما داستان و دیالوگ های فیلم باکیفیت بوده و باید به سخنرانی حماسی ساموئل ال جکسون پیش از کشته شدن توسط یک کوسه اشاره کرد.

۲۳- Backcountry (2014)

فیلم Backcountry در مورد زوجی است که وقتی به یک سفر کمپینگ می روند توسط یک خرس سیاه مورد حمله قرار می گیرند. حس ترس و وحشت را در تمام مدت فیلم می توان حس کرد و وقتی حمله رخ می دهد بسیار ترسناک و ویرانگر است. کمتر فیلمی در مورد حمله جانواران به اندازه این فیلم تنش ایجاد می کند و این به خاطر بدشانسی هایی است که دائماً رخ می دهد، علیرغم این که دو شخصیت اصلی داستان همواره تمام تلاششان را برای خلاص شدن از دست خرس انجام می دهند. بیشتر جراحاتی که شخصیت های داستان متحمل می شوند از حمله خرس نیست. هر بار که شخصیت ها فرصت مناسبی برای استراحت پیدا می کنند، سرنوشت با شکستن یک پا یا از دست دادن غذایشان آن ها را تنبیه می کند.

۲۴- Into The Grizzly Maze (2015)

فیلم Into The Grizzly Maze در مورد دو برادر است که پس از مدت ها دوری شخصیتی و فیزیکی تصمیم می گیرند به کوهنوردی بروند اما یک خرس گریزلی را در تعقیب خود می بینند. همانند اکثر فیلم هایی که به حمله خرس به انسان مربوط می شود، این فیلم نیز با به تصویر کشیدن شخصیتی بسیار بیرحم و ترسناک و البته باهوش از خرس باعث می شود مخاطب بترسد. بسیاری از تلاش های دو برادر برای نجات و از بین بردن خرس به جایی نمی رسد. همانند Beast، این فیلم نیز به موضوعات مهمی اشاره کرده و شکار غیرقانونی جانوران را به نقد می کشد.

۲۵- Orca: The Killer Whale (1977)

در فیلم Orca یک نهنگ قاتل به تلاش برای شکار یک ماهیگیر می پردازد بعد از اینکه وی تصادفاً یکی از نهنگ های ماده او را می کشد. بسیاری این فیلم را با آرواره ها مقایسه کرده اند که البته بی دلیل نیست. برای مخاطبانی که به دنبال فیلمی در مورد حمله جانوران هستند که بتوان با شخصیت جانور آن همزادپنداری کرد، Orca بهترین گزینه است زیرا دیالوگ ها و شخصیت های انسانی کمی داشته و بیشتر روی شکار تمرکز دارد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود